Skocz do zawartości
Gość buczi82

Mialo byc 60L ale zrobilo sie 90L(125L)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

podobno wieloszczety sa niebezpieczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Pasazer na gape to cosik takiego, bardziej jak rak wyglada hehe, ale wydaje mi sie ze widziualem jeszcze cosik, sorka za jakosc, ale uciekal i nie mialem jak fotki zrobic :/

image0126s.jpg

a to ustawienie skal, troszke woda metna :/ chyba tak zostawie, albo cosik jeszcze zmienie :) zobaczymy :)

image0128.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze odsun skale od przedniej szyby? W koncu bedziesz te szybe najczesciej czyscil...:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

to jest ustawienie wstepne, pewnie nie raz bede cosik przestawial :)

ale dzieki za podpowiedz :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to modlicha??;/


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiam modlichę.

Duży ten "rak" jest?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej nastaw się na małe polowanie, jeżeli ukrywa się w którejś skałce to wyciągnij ją i kryjówkę potraktuj ze strzykawki wodą z osmozy, powinna wyleźć.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

hehe polowanie :)

zobaczymy czy uda mis ie go zlapac :)

znalazlem tez jeszcze takie cosik, jedno pokazalem wyzej, ale teraz chyba bardziej widoczne jest i jeszcze jakis grzybek chyba, nie wiem co to :)

image0129e.jpg

grzybek albo cosik innego, jak bylo ciemno to sie schowalo...

http://img710.imageshack.us/i/image0132k.jpg/

http://img192.imageshack.us/i/image0131j.jpg/

tak wyglada z boku, w tej dziurze na dole bedzie pompka..

image0133.jpg

i cale akwa, raczej nic nie bede zmoienial...

http://img27.imageshack.us/i/image0134l.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi czy na zywo ta skala tez taka blada jak na zdjeciach? Cos ona mi wyglada podejrzanie.. Zadaj sprzedawcy pytanie skad importuje lub gdzie sie zaopatruje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu do tej co reklamują na pierwszej stronie lub banerze na dole to rzeczywiscie wyglada jak bryła cementu;)bez urazy:)

Ogólnie akwa zapowiada sie fajnie-bacznie obserwuje;)


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

hehe jest ciemna, ale piasek sie na niej osiadl jak ustawialem skalki :) wiec bez obaw :) na 100% jest zywa i ciemna hihi

zobaczcie na odpieniek, taki sam blady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

17.02.2010

Witam po chwilowej przerwie :)

Raczek zniknal, albo sie niezle chowa, nie wiem, nie widzialem go od ostatniego razu...

Zaczelo sie zielono troszku i fioletowo :)

Dzisiaj przyszla mi tez marea 3200, miala byc 2400, ale ze zaginela na poczcie, kolo wyslal mi wieksza, w sumie taka miala byc, ale po wlaczeniu jej dzisiaj mam obawy ze jest za duza, ale mam nadzieje ze to tylko moja obawa :)

Fotki i filmik, jak cosik to napiszcie co myslicie, moze cosik zmienic :) aha tlo bedzie i bedzie inna obudowa, ta mnie denerwuje, jest z metalu, a bedzie z drewna :waving

image0187.jpg

Tutaj 2 pompki, jedna dmucha na skalki od dolu druga od gory

image0188x.jpg

filmik, kopia nie za bardzo, w sumie to nie widac tej cyrkulacji, jedynie widac po glonach na szybie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

21.02.2010

Fotek nie ma, tylko testy porobilem, a to wyniki, poza tym nic interesujacego...

Ca 350

Mg 600

Kh 6.4

pH 8.3

nh3 + nh4 <0.25

no2 0

no3 10-25 API(reff master) 0

WSZYSTKIE TESTY ROBIONE SALIFERTEM

co do no3 to nie jestem pewien, te kolory sa za bardzo podobne :/

jesli komus sie wydaje ze wyszly jakies kosmiczne wyniki to prosze o uwage :){

zbiornik ma okolo 2tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnie niski wynik Mg. Powinno być ~1200-1400 mg\l. Ca też trochę mało. Czy sól jest napewno do zbiorników rafowych a nie do fish only. Może być też wina testu.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

sol jest oki, OPTIMA SEA, jakos tak...

moze nie wina testow tylko moja, bo to pierwsze wstepne i nie robione dokladnie, ze strzykawki powinienem lac co 0.01 a ja lalem 0.10, prawdopodobnie to zanizylo wynik testu, ale za 2 tyg zrobie juz dokladne pomiary, bo w sumie to testy powinno sie robic po miesiacu, wiec mam jeszcze 2 tyg...

zasoleni jest w normie 1024-1025, temperatura 24-25, odpioeniacz po ponownym ustawieniu usuwa syf niemilosierni hehe oczywiscie dzieki Daimenowi, gdyby nie on to pewnie odpieniek do tej pory by chodzil i nic nie odpienial :/

w ciagu 2-3 dni mam 1/3 kubka zapelnione, a tak przez 10 dni nic nie bylo hehe

aha mam jeszcze jedno pytanie... chodzi mi o to:

nh3 + nh4 <0.25

no3 10-25

i to:

Jeśli parametry wody mamy stabilne (NH3=0, NO2=0, NO3<25mg/l, PH 8,1-8,5, KH 8-12) i przeminęły nam brunatne glony oraz zanikają zielone to możemy powoli zasiedlać nasze akwarium.

chodzi mi to zaznaczone na czerwono, u mnie pokazane jest odwrotnie, bylem spr czy czasem testow nie po,ylilem, ale nie, jest oki i teraz czy wszystko jest oki czy gdzies jest blad ???

Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#239750 buczi82 :

21.02.2010

Fotek nie ma, tylko testy porobilem, a to wyniki, poza tym nic interesujacego...

Ca 350

Mg 600

Kh 6.4

pH 8.3

nh3 + nh4 <0.25

no2 0

no3 10-25 API(reff master) 0

WSZYSTKIE TESTY ROBIONE SALIFERTEM

co do no3 to nie jestem pewien, te kolory sa za bardzo podobne :/

jesli komus sie wydaje ze wyszly jakies kosmiczne wyniki to prosze o uwage ;){

zbiornik ma okolo 2tyg

-----------------------------------------------

Witam.

Masz sól do akwarium fish only, czyli tylko ryby bez korali. Niestety patrząc na link do Twojej soli to się potwierdziło. Zmień sól na tą:

http://cgi.ebay.co.uk/Wave-Optimum-Professional-Sea-Salt-Mix-20-KG_W0QQitemZ140365811787QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item20ae74504b

Ta jest przeznaczona do akwarium rafowego więc i magnez się znajdzie na odpowiednim poziomie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Buczi!

Jesli NH3 i NO2 sa niewykrywalne, to jakas ekipe czyszczaca mozesz kompletowac (nie krewetki). W przyszlosci, gdy ustabilizujesz Ca, Mg, kH to i korale miekkie. Na samym koncu ryby.

Chyba rzeczywiscie bedziesz musial sobie sprawic jakas sol z wysokimi wartosciami Ca i Mg i ewentualnie mieszac z ta, ktora posiadasz. Moze korale miekkie jakos sobie dadza rade.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

jeszcze raz dziekuje za pomoc, dzisiaj jade kupic sol i bede staral sie jakos wyrownac parametry...

a mam jeszcze jedno pytanie, czy kraby i slimaki dadza rade z takim Mg i Ca do czasu jak sie nie wyrowna ???

no No2 mam 0, a Nh3 <25 , NO3 10-25 albo 0 zalezy jaki test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadzą, to twarde stwory.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

02.03.2010

Witam :)

Dzieki wielkie, sol juz zakupiona, dzsiaj przyszla, jak woda sie naleje z RO to wieczorem zaczynam mieszac 20L, a jutro wieczorkiem jak juz sie wymiesza i zasolenie bedzie oki to wleje do akwa... Sol to

image0211n.jpg

z tego co slyszalem to jest oki :)

Dzisiaj tez zachcialo mi sie czyscic akwa i tak mnie cosik zastanawialo od dluzszego czasu, co to jest, albo co-kto to robi:

image0218.jpg

swiezy piasek, wykopany, dziwne, ale jak czyscilem szyby zauwazylem wczesniej wspomniana krewetke, modliche, nie wiadomo bylo bo fotki byly niewyrazne, te nie sa doskonale, ale wydaje mi sie ze ktosik bedzie wiedzial co to jest, aha jedne szczypce sa wieksze:

image0213g.jpg

image0214r.jpg

image0217x.jpg

image0225j.jpg

sorka za fotki, ale dopiero zaskoczylem jak dziala aparat w fonie, za pare dni przyjdzie normalny to zrobie ladniejsze...

a tutaj cosik nowego w akwa i tez starego co wspominalem wczesniej, ale gorszej jakosci fotki:

ostatnio napisalem w idendyfikacji ze znalazlem jakis lisc hehe dzisiaj zauwazylem mase lisci i slimaczek tez sie zalapal:

image0257.jpg

a tutaj cosik fioletowego, nie widac dokladnie...

image0255.jpg

image0256.jpg

a to jest chyba jakis raczek, krabek, winylek czy jak to sie tam nazywa, ale nie wiem czy to zyje:

image0258.jpg

tu jest ten ala grzybek co pisalem wczesniej, ciut lepsza fota:

image0259.jpg

image0261q.jpg

tu jest nastepne co wczesniej pisalem, ale fota tez nie byla za wyrazna, nie jestem peien czy to czasem nie jest apitasia, czy jak to sie pisze :)

image0260v.jpg

image0264.jpg

to na tyle, jak cosik sie pokaze nowego to bede :)

poza tym akwa ok, glony rosna i chyba powoli mijaja, bo wczesniej mialem dywan z glonow, a teraz ciut mniej...

komentarze i uwagi mile widziane :)

P.S.- tapeta bedzie :)

aha zmienilem pompke na tertra 150 i oswietlenie na 4x24w T5 (2x biala, 2x niebieska) no i ekipa czyszczaca: 6x slimak, 10x krab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

dzieki za info :)

a jakies propozycje jaka najlepsza by byla babka do tej krewetki ??

aha i czy to na 100% jest krewetka pistoletowa, czy czasem nie modliocha, bo ja tam nic nie slyszalem zeby strzelalo, chyba ze nie zwrocilem uwagi :/

trza bedzie usiasc i posluchac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

sorka ze pod postem, ale wlasnie odkrylem cosik nowego, kobieta mnie wywalila zebym pranie rozwiesil i tak rozwieszajac szukalem tego pistoleta, chcialem ja troszke postraszyc, moze by strzelala hehe i natknalem sie na mala plamke na szybie, a z tego co widze to chyba mala rozgwiazda, albo mi sie zdaje, ale ocencie sami...

aha pytanie mam jeszcze do tej krewetki, mam ja odkad kupilem skale, czylo okolo 3-4tyg, nie dawalem zadnego jedzenia, bo myslalem ze padla, czy teraz powinienem czyms ja karmic, czy da sobie rade ???

i jakim cudem tak dlugo przezyla, w takich warunkach ???

a to mala gwiazdka, sorka za fotki, ale ciemno i nie mialem jak zrobic :/

image0268.jpg

a to z 2 str

image0270j.jpg

image0271e.jpg

a tu slimak, chyba padl, sam nie wiem, ale moje pytanie jest czy go odlowic czy moze zostawic ???

nie wiem moze jakies dobre lub zle bakterie ma ???

image0272.jpg

thx for all :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

05.03.2010

Nie wiem jak to nazwac, choroba wscieklych ryb ?? hehe

dzisiaj zakupilem nowe akwa, za duze nie jest, ale jest wieksze i ladniejsze niz to co mam, mialem kupic tylko szafke pod akwa, ale ze ceny byly podobne wiec zakupilem komplet :Juwel Rio 125

pict0029f.jpg

jutro przeprowadzka :strutin

balem sie troszke co do oswietlenia bo mam tylko 4x24w, ale w tym akwa jest jeszcze 2x20 T8, wiec powinno styknac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.