Skocz do zawartości
JODLA

Tunze - Vortech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat, co wybrać 2x Tunze 6055 (razem 11tys L) czy 1x Vortech MP40 (12tys L) pompy mają być w zbiorniku 320L 80x80x50h z SPS i LPS, dodam, że cena taka sama. Pompy tunze mam w obecnym zbiorniku, więc wiem jak pracują i czego można się po nich spodziewać, ale pomp vortech nawet na oczy nie widziałem i tu jest problem, bo chciałbym kupić MP40, ponieważ jest mała gabarytowo i mniej widoczna niż dwie tunze a na tym mi bardzo zależy zbiornik ma być z opti bez wzmocnień delikatna lampa zawieszona na linkach, czyli minimalizm jak najmniej LR itd. Zapewne rozumiecie, o co mi chodzi i tu rodzi się pytanie czy ta pompa to dobry wybór, duży minus tej pompy to brak regulacji kierunku strumienia a tym bardziej komplikuje to sprawa kwadratowego zbiornika. Może ktoś z kolegów posiada taką pompę i może się podzielić informacjami na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w USA w zeszłym roku, widziałem ta pompę w akcji w kilku sklepach w Kaliforni i od tego czasu na nią choruję. Szeroki strumień, rewelacyjne sterowanie, super wydajność. Dajesz ją na środek ściany 10cm pod powierzchnią wody i będzie super. Tylko do Ciebie się nie za bardzo nadaje - potrafi nieźle rozbujać wodę, a Ty masz tylko 50cm głębokości całkowitej - przy tej pompie woda musi być dośc nisko, żeby fala nie wyszła z akwarium... Ma dużą przewagę nad Tunze - pełne sterowanie... a do Tunze przydałoby się dokupić Multicontroller (no i wtedy Tunze wychodzi sporo drożej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanym minusem vortecha jest brak mozliwosci ustawienia strumienia. Wali zawsze pod katem prostym do szyby. Z tej przyczyny sprzedalem swoje. Moim zdaniem jest idealna jako falownik wlasnie. Ale nie jako jedyna cyrkulacja w zbiorniku.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA posiadam dwie takie pompy w akwarium 1000ltr + zasilanie bateryjne i jest OK :yes. Woda ładnie cyrkuluje, martwe strefy - praktycznie 0. :yes . Jedyny mankament to głośność pracy. Mnie to osobiście nie przeszkadza ale w porównaniu do Tunze są to pompy głośne.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie na temat tej pompy, sprawa chyba lekko przesądzona w kierunku tunze łatwo ustawić kierunek strumienia, co w przypadku tego zbiornika jest dość istotną sprawą no i posiadam profiluxa, więc sprawa sterowania załatwiona. Jestem bardzo zaskoczony tym, że pompy vortecha są głośniejsze od tunze jak pisze Jacek56. Główny problem to ustawienie jej to znaczy w moim zbiorniku musiała by być na tylnej ścianie na środku żeby miało to jakiś sens a to odpada, ponieważ na środku przy tylnej ścianie będzie ustawiona główna kolumna ze LR, więc plan z vortechem chyba odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze 2x 6055 na akwarium 320l z sps'ami to duzo za malo,niestety ale musisz zainwestowac w mocniejsze pompy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dwie takie tunze wystarczą pod warunkiem że je podrasujesz , mam dwie takie przerobione i np Resun wawe 15000 o ten

http://www.erybka.pl/product_info.php?products_id=2104

nastawiony na max wydajności nie doruwnuje do tego tunzea nawet w połowie !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciąłem połowe pręcików w kratce dolotu wody (w obu częściach pompy) oraz wyciołem kołnieżyk jak tu

http://www.ultimatereef.net/forums/showthread.php?t=231793

wydajność wzrasta na oko 2 razy.Jeśli strumien wtedy będzie zbyt silny to trzeba obciąć "rure" wylotową wody co zpowoduje rozszerzenie strumienia.Są jeszcze inne sposoby ale na początek ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tunze tez tak "podrasowałem" i nie moge powiedziec ze ich wydajnosc wzrosla x2,moze pare % napewno.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzywam wortech 40 przez pare miesiecy .Przed kupnem jego dosyc wiele sie o tych pompach naczytalem.Kwadratowy baniak to nie jest zadny problem.Jedynie ustawienie skaly jesy bardzo wazne.Czasami mozesz dodac MP10 do zestawu przy potrzebie doszlifowania calego systemu.Vortech ma wypuscic nowy program sterujacy ktory bedzie mial apcje sterowania

pompy poprzez tenkowe komputery.Sila strumienia i jej szerokosc powodyje wspaniale efekty w krazeniu wody.(wedlug wielu specjalistow

jest to polowom sukcesu w morskim tenku).Sama ilosc mozliwosci tej pompy przerasta inne produkty.Ladnie jest popatrzec na baniak

jak zadne kable sie w nim nie plataja.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#234369 Peniek :

Moje tunze tez tak "podrasowałem" i nie moge powiedziec ze ich wydajnosc wzrosla x2,moze pare % napewno.

Czyli mam "walnięty" wawe resun 15000 ? bo 6055 dmucha lepiej ! Dodam że resun to nówka ! A na jakim napięciu chodzą twoje pompy ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widziałem w zbiornikach tylko z koralami pompy Tunze bez osłon z wirnikiem na wierzchu, ale z rybami to się nie sprawdzi.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt może 2x6055 to za mało myślę, że 2x6100 będą dobre no, ale niestety to niezłe klocki.Dla ułatwienia to jest zbiornik, na który chcę się wzorować układ skały bardzo mi się podoba link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#234381 jodla :

Fakt może 2x6055 to za mało myślę, że 2x6100 będą dobre no, ale niestety to niezłe klocki.Dla ułatwienia to jest zbiornik, na który chcę się wzorować układ skały bardzo mi się podoba link

Witam te najnowsze okrągłe nie są takie wielkie :goofy

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robi,z tego co mi sie obilo o uszy to Resun 15000 to ma tylko z nazwy taka wydajnosc,duzo osob sie skarzy ze wlasnie maja mniej niz podaje producent.Ponoc wina kiepskiego zasilacza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku

widzę, że jest tylko jedna pompa a efekt naprawdę fajny, zbiornik to kostka a pompa przyklejona z boku nie po środku przykład w sam raz do mojej koncepcji ułożenia skały

Tutaj też coś w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazlem na www vortech 40

ma wieksza wydajnosc niz producent podaje

na www.Niektozy narzekali na chalas ktore

one powoduja.Jest to prawda.Nowe 40stki

jak sa nowe to musza sie troche doszlifowac

Po paru tygodniach chalas jest bardzo maly

(80% szybkosci).Jedynie czeba uwazac jak

sie ma tenki bez ram.Jesli sie ma za ciekie

szklo to moze sie klej poluzowac I bedzie

troche mokro.Pozatym cala pompa jest na

zewnatrz I nie ma problemu z prodem

ktory bedze laskotal naszych pupili.

Dobrze by bylo porownac jak sie

zachowuje stumien wody przy uzyciu tych

pomp.Moze ktos z was znalazl info na www

I sie z nami nimi podzieli.(foto zrobione itp)


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.