Skocz do zawartości
quadricolor

Akwa bez skały

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie projekt umarł śmiercią naturalną.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quadricolor - odpowiedz na pytanie brzmi TAK . Wystarczy wydajny filtr np. fluidyzacyjny i podmiany 10% tygodniowo.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#244075 robi :

quadricolor - odpowiedz na pytanie brzmi TAK . Wystarczy wydajny filtr np. fluidyzacyjny i podmiany 10% tygodniowo.

NIE NIE NIE i jeszcze raz NIE!

Robert dziwie sie ze z takim doswiadczeniem odwazyles napisac sie taka herezje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem taki projekt i to duuuży niski baniak z lasem acropor i innych na dnie (bez piasku!) i śmigało jakiś czas, ale wiem, że po jakimś czasie był restart nie wiem z jakich przyczyn i nie wiem jak baniaczek teraz wygląda i czy dalej funkcjonuje, ale gość widać było znał się na rzeczy i baniak kiedy działał to wyglądał imponująco niski rozłożysty baniak z lasem SPS :) Ja bym w takim projekcie pomyślał o dużej komorze na LR w sumpie, żeby jednak "coś" tej filtracji skałą mieć jeśli już taki projekt, ale to tylko takie moje "gdybanie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie w temacie, ale i tak jeden wielki offtop tutaj. Jako że mam dość ostrego hopla na punkcie odpieniaczy, więc non stop praktycznie czytam o nich, zmieniam, testuję i kombinuję. Ostatnio natknąłem się na ciekawą publikację - bezstronny test kilku najpopularniejszych odpieniaczy i rozwiązań w nich zastosowanych. No i kilka wniosków się wyłoniło. Na te kilka odpieniaczy, jedynym odpieniaczem który mocno odstawał od reszty był jakiś model Octopusa, różnice między resztą były niewielkie. Następny fakt który się wyłonił to amerykański stary patent oparty na rozwiązaniu downdraft, odpieniacz ETSS niemiłosiernie złoił d*pę sławnemu Bubble Kingowi, a co za tym idzie całej reszcie. I kolejny fakt, to że odpieniacz jaki by nie był nie jest w stanie usunąć z obiegu więcej niż 35% produktów przemiany materii. Daje to do myślenia co? :) Regularnych podmian nie da się przecenić...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podrzucić linka do tego testu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kopię, jak odkopię to podeślę. Tyle ze to było na zasadzie lańcuszka, w jednym linku link do następnego, tam do następnego itd itd. Ale szukam.

Pozdrawiam

seb

Ps. szukaj w google pod hasłami downdraft, becket, skimmer itp.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.