Skocz do zawartości
VITUL2

weipro led

Rekomendowane odpowiedzi

co sadzicie o tej belce?

https://ssl.allegro.pl/item901367908_oswietlenie_led_weipro_led_c60_60cm.html

Cena dziwnie niska, piszą tam ze jest to rownowartosc 120w

Ciekawe jaka barwe maja te diody.

Ktoś moze to stosuje?

dzieki.


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotfl - przeciez to nic innego jak świetlówka taka jak z RS, zapakowana w ładną chińską obudowe :goofy

i tu sie zgadza bo to są ledy super-flux czyli 0.05W sztuka.

no a tu pan sprzedawca dołożył do pieca. Nie chce nikogo przekonywać ale zwróćcie uwagę że cały czas trąbi się że "przełożenie mocy" Ledy:HQI wynosi w przybliżeniu 1/5 - 1/2 więc jak ma się do tego niecałe 10%??. IMHO slogan niczym przy aukcjach ze żarówkami "świeci jak 100W żarówka" - a mocy 2,7W

Design ładny, cena niska, fluxy osiągają bardzo długi czas pracy - może ktoś kupi....

Osobiście bałbym się przy tej lampie o jedno (bo o tym że światła mało to wiadomo z góry) - fluxy z reguły miały bardzo słabą zdolność oddawania barw....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca napisal mi ze mają 6700k

w tym linku pokazane jest akwa na tych lampach


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w kwestii formalnej to ja przynajmiej na stronie sprzedawcy nie znalazłem żadnej informacji o barwie, natomiast po rozmowie z nim dowiedziałem sie że mają 8000 K, a to już nie tak żle

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są zwykłe ledy 10 mm jakie sprzedają na allegro pod postacią listew do oświetlenia nocnego...ale może się ktoś na to złapie...

Aby to jakoś świeciło to nie ma tyle miejsca ,aby wlutować wymaganą ilość diod...

Mi to nawet nie wygląda jak 3 lub 4 chipowe super flux...

może nadają się do słodkowodnego,roślinnego akwarium o słupie wody nie przekraczającym 15 cm...

A tu linki do tych wynalazków...więc można sobie popatrzeć jakie to "cuda" są i zużywają bardzo mało prądu...

http://www.fish-street.com/weipro_led_lighting_led-c?category_id=126&language_code=sv

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=en&u=http://www.prlog.org/10443155-aquarium-led-light-from-weipro-ledc.html&prev=/search%3Fq%3DWeipro%2BLED%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhgH6_e3Q7tOrMpNTqm1pjcaT809fw

http://www.aquashoponline.com/

Ale maja też fajne moduły....

http://aquashoponline.com/product.php?id_product=27

tylko cena już nie tak atrakcyjna ...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elvis, tak w sumie z tych stron co podałeś to poza ogólnym opisem i ceną nie można nic więcej wywnioskować, i tak wszystko się sprawdza w praktyce, więc skazywanie z góry na niepowodzenie jest chyba niesłuszną drogą, może ja się skuszę, choć ja szukam uzupełnienia do głównego oświetlenia, tak naprawdę zależy mi na czymś co poświeci 2 godz. przed i po HQI.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos jest zainteresowany znalazlem na jakims forum francuskim ta lampe

http://www.aquaportail.com/topic-4058-19-eclairage-led.html

Co prawda uzywana jako dodatkowa do HQI 150w.Na tym filmie też jest uzywana dodatkowo do T5 wiec moze rzeczywiscie nie sa wstanie samodzielnie uciagnać akwa.

Na pewno samo zużycie energii może skusić..:goofy


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli potraktować to jako dodatek do oświetlenia głównego to czemu nie, ja sam nie jestem zwolennikiem stosowania technologii LED jako jedynego oświetlenia, przynajmiej jeszcze nie teraz, chcę zobaczyć zbiorniki po około 2 latach nad którymi święca same LED'y.


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

166zl z 3 diody,moim zdaniem drogo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#235688 pol :

A TO WIDZIELISCIE , ciekawe czy naprawde sie nadaje do morskiego :)

http://www.allegro.pl/item907908782_nowosc_oswietlenie_dzienne_led_oszczedzaj.html

diody te produkuje firma archiled, te z aukcji w normalnych sklepach i sklepach internetowych kosztują w granicach 45-65 zł A gość który wystawia je robi na nich sporą kasę bo ma drugie tyle przebitki. Podaję link w którym te same ledy są o ponad 100 zł tańsze: http://eko-led.eu/index.php?cPath=23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O skubany, ale przycina.:)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez swoją głupotę, bo może jak by nie pokazywał opakowania to by ludzie nie wiedzieli że tak na prawdę te ledy mają całkiem inną cenę. Obserwuję tego sprzedawcę i widzę że po nieudanej sprzedaży w dziale dla 'słodkich' przeniósł się do 'posolonych' gdzie nadal trudno mu o klienta. Sam jest sobie winien, jak by tyle nie przycinał to ludzie może by i brali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A czy one w ogóle nadają się do akwarium jako dodatkowe oświetlenie? Piszą że mają 300 lumenów

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no robi się coraz ciekawej zaczeliśmy od 260 zł (lampa Weipro) teraz już schodzimy poniżej 100 zł, pytanie tylko czy faktycznie można traktować to jako uzupełnienie oświetlenia głównego akwarium morskiego......


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raz miałem do czynienia z tym sprzedawcą wziołem z ciekawości HQI 250 W 14 000 L E-40

Przesyłka przyszła szybko jak zamątowałem to zgrozaaaaaaaaaaa ....... cały pokój był żółty

napisałem że może pomylił żarniki miną już rok i cisza.......... co do LED

Leszek ma rację to jest jedno wielkie ........... delikatnie mówiąc nieporozumienie

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 takie lampki weipro;

3 długości 90, 60 i 30 w rogowym akwarium.

Dopiero zaczynam przygodę z morskim i posoliłem wszystko miesiąc temu.

Nie mam porównania by je ocenić ale glony rosły.

Resztę czas pokaże


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

squdo opisz cos więcej jak zasiedlisz baniak

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasiedliłem :) jutro umieszczę zdjęcia. Dla mnie wszystko wygląda OK. W razie czego mam dostę do tych lampek jesli się komuś spodobają


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi ile litrów ma twoje akwarium?

Napisz mi PW po ile masz 90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Squdo co z ta fotka calosci baniaka?

Moze w miedzy czasie Ktos rowniez sie "skusil" i moze sie wypowiedziec na temat powyzszych "ledow"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No squdo trochę się chłopie zapomniałeś, dalej czekam na pw od ciebie? :playing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.