Skocz do zawartości
Luki

Co sie dzieje??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 1,5 miesiaca jestem szczesliwym posiadaczem 2 błazenkow-ocelarisow.Wszystko do pewnego momentu bylo OK.Ale od jakiegos czasu zauwazylem ze wiekszy blazenek nie daje spokoju temu mniejszemu, caly czas go "atakuje" i w momencie kiedy przychodzi pora na karminie nie dopuszcze go do jedzenia. Widze ze maluch zyje w sporym stresie. Moze ktos juz doswiadczyl takiego zachowania blazenkow?

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - u mnie było podobnie ale nie aż tak dramatycznie jak to opisujesz. Błazenki pływały cały czas razem i większy po prostu szturchał tego mniejszego i podszczypywał od czasu do czasu.

Działo się tak przez 1,5-2 miesięcy ale jakoś ostatnio im przeszło. Z tym że co dziwne to ten większy bez powodu dostał 2x kropek a mały mimo że czasem przetrącany był cały czas okazem zdrowia - może mały był z hodowli a większy łowiony na rafach?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzestawiaj skale w rozne inne miejsca( o iel tej skaly nie jest duzo w baniaku :Satisfied ) i zacznij karmic w dwoch roznych miejscach baniaka , nie w jednym :D z ta skala to taki stary czesto skuteczny sposob na pokolce :) mam takie przeczucie ze tutaj moze tez pomoc i przedewszystkim karm w dwoch roznych miejscach .

Ale u anemonow to raczej nei o terytoria chodzi , tylko walcza o pokarm ..moze poprostu za malo je karmisz ..? (zauwaz ze one juz podrosly , a Ty karmisz je pewnei tyle samo co na poczatku :] ta wieksza walczy poprostu o pokarm bo jej niewystarcza .

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

Pare razy mi sie zdarzylo ze nie dostaly wieczorem jesc, ale dostaja 2 razy dziennie. MOze to za mało :Satisfied)??

pozdro


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowanie za mało, choć z drugiej strony jeśli tylko masz 2 ocellaris...., ale spróbuj zwiększyć dawkę, ja mam 6 szt. daję 7 razy dziennie małymi porcjami a już zauważyłem że dla hepatusa to za mało bo zaczął "interesować" się tridacną :Satisfied.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa proporcje tych rybek, tzn. roznica w wielkosci?

Powina byc znaczna, u mnie jest 1:2 tj. 1,5cm do 3cm. i ten wiekszy potrafi dac mniejszemu klapsa w (_._) jak mu sie cos nie spodoba ale rzadko i nie mocno, taki dyscyplinujacy klaps, nic wiecej.

Jesli u Ciebie roznica jest niewielka to moze sie jeszcze nie dogadaly, tj. nie ustalily do konca hierarchii?

Predzej czy pozniej to nastapi chociaz zdarzaja sie (raczej rzadko) przypadki, gdzie wiekszy nie akceptuje po prostu mniejszego i juz. Ale to jak pisalem zdarza sie rzadko, powinny sie z czasem dotrzec.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman ja mam tyle mikrofauny ostatnio ze moge wyjezdzac smialo na 5 dni, zdarza mi sie to czasami, i ocellarisy daja rade, w ciagu dnia widze czesto jak chwytaja cos ze skaly i z podloza. Za kielzem tez potrafia pogonic jak jest nieostrozny :Satisfied


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja rada to kup jeszcze 1 lub 2 i powinno sie ulozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki nic nie rób. Miałem taką samą sytuację, jeden błazen zamieszkał w Cladielli a drugiego cały czas ganiał i tłukł. Chował się bidak za pompką i w ogóle nie wypływał, już go chciałem oddać ale na szczęście nie znalazłem chętnego i o dziwo po miesiącu się pogodziły i razem nawet mieszkają w koralu. Co prawda przy karmieniu ten pierwszy potrafi kolege poszturchać ale nie jest to groźne. Podawaj karmę w różne miejsca tak żeby jadły oddzielnie i podejrzewam że się pogodzą. Ja mam akwa 100l więc karmię raz najwyżej 2 razy dziannie żeby parametrów nie rozwalić. Z tym karmieniem też nie wolno przesadzić, głodna ryba to zdrowa ryba.

Cześć


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Młot, czy widziałes kiedyś głodnego hepatusa lub pokolca?

Uważam stwierdzenie "głodna ryba to zdrowa ryba za zbyt pochopne lub ogólnikowe.

Luki napisał"Pare razy mi sie zdarzylo ze nie dostaly wieczorem jesc", parę razy tzn ile i jak czesto to moze się powtarzać ?

Osobiście uważam że ryby w naszych zbiornikach powinny być karmione regularnie w zależności od potrzeb i naszych obserwacji.

Bardziej pokusiłbym się o stwierdzenie że nie powinno sie przekarmiać ryb , ale nie żeby była głodna, a temperament i terytorialność ryb to całkiem inna przygoda.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę racji Romku, natury i apetytu nie da się oszukać. Miałem garbika którego karmiłem troszkę mniej i się skubany dorwał do Xenii. Dlatego bardzo ważna jest wstępna selekcja gatunków w odniesieniu do pojemności zbiornika i jego obsady. Jeśli nie będziemy mieli warunków do wykarmienia podopiecznych to po co ich kupować. Ostatnio chyba smk się o tym przekonał.

Aha Roman jaką rybkę byś mi polecił do przetrzebienia ilości glonów wyższych, może jakiś cherubinek?

Pozdrawiam


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz, jak tak dalej pójdzie to do przetrzebienia koralowców , tridacn, i glonów bedę polecał Hepatusa, coś czuję że bedę musiał pożegnac się z ta wspaniałą rybą choć z charakterem, tak napewno zgodze się z Tobą że należy umiejętnie dobrać obsadę, ale 2 lata temu wierz mi nie miałem takiego doświadczenia.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech mi ktos powie ile razy dziennie mam karmic te rybki bo juz stracilem rachube :Satisfied

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u twoich błazenków to nic innego jak walka o płeć:Satisfied(dziwne ale każdy błazen woli być kobietą:)) jak ten większy dojrzeje walki powinny się skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BartY ale ten drugi u niego to malunki strasznei on jeszcze niema plci , wiec o co ma walcyzc ..?:Satisfied:)

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest juz samcem tylko jeszcze o tym nie wie :Satisfied


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.