Skocz do zawartości
lukasz5574

Przeniesienie akwarium z domu do domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam pytanie zamierzam założyć akwarium morskie tylko mam problem mieszkam za granicą i tu nie ma tak jak w Polsce że się mieszka w jednym domu dziś mieszkam tu a za miesiąc gdzie indziej i oto moje pytanie jak przetransportować cale akwarium z domu do domu i czy to będzie miało wpływ na akwarium.Proszę o odpowiedz i pomoc co o tym sadzicie czy jest sens zakładać.Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no powitac.

W okresie letnim jest to do zrobienia, ale chyba latweij sprzedac zwierzaki i w Polsce zaczac od nowa.

Dystans naprawde spory, koszty takiego przedsiewzicia tez, a sam sprzet to do duzej walizki wsadzisz.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie nie ma sensu ponieważ (zależy jak często zmieniasz mieszkania) dojrzewanie i stabilizacja parametrów to długi proces a takie częste przenosiny pewnie źle wpłynął na zwierzęta i korale.

Pytanie - jak często śmigasz po mieszkaniach ? :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz zostanę tu na mieszkaniu ok roku a póżniej nie wiem może drugi rok zostanę a może się przeprowadzę wszystko zależy od wielu czynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji pozostaje Ci tylko male akwarium, ale musisz sie liczyc z tym ze nawet przeprowadzka malego akwarium to duzo gratow. Calkiem niedawno klega natan pokazal fotki z przeprowadzki 60litrow:googleye.

Moze warto najpierw ustabilizowac sytuacje mieszkaniowa, posiwcic tez ten czas na zaglebienie sie w slonym temacie i zalozyc cos wiekszego kiedy sie wszytsko unormuje.

Tez bylem w takiej sytuacji, na poczatku zmiana pracy to i mieszkania, albo wlasciciel cos nie tak, to znowu tekst ja chce dom z ogrodkiem a ja chce akwarium itd. Zawsze te same obawy.

W koncu sobie powiedzialem ze jak nie zaloze akwa to nigdy nie zagzeje miejca.

120 do 150 litrow to maks na co bym sie odwazyl w twojej sytuacji.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że kolega Grzegorz tez na wyspie tylko obok.Myślałem ok 150 l.tylko trzeba wszystko wyciągać z akwarium a co dalej?nie zaszkodzi to mieszkańcom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze szkodzi. Zwierzeta w oceanie zyja praktycznie w niezmiennych wrunkach. Przeprowadzka akwarium to dla nic mnostwo stresu. Dla Ciebie tez bo balaganu pod sufit.

Wszystko ryby, korale w worki steropianowe kontenery, plastikowe kuwety. Woda skala do beczek......ja nawet sobie nie wyobrazam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem takie same obawy jak Ty: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=10522

Minęły jednak trzy lata, nadal mieszkam tam gdzie mieszkałem, dogadałem już wynajem na następny rok a zbiornika jak nie było tak nie ma :) Postanowiłem, że już dłużej nie wytrzymam i właśnie kompletuję sprzęt na solniczkę 180l.

Ja mam o tyle łatwo, że jeżeli będę się przeprowadzał to gdzieś w obrębie tego samego, niewielkiego miasta. Mieszkają również tu moi rodzice tak więc w razie potrzeby mój rodzinny dom będzie jakiś czas gościł akwarium.

Myślę, że da się to wszystko jakoś spakować i w dwie, trzy osoby szybko przetransportować i poskładać od nowa. Łatwe ani przyjemne to to nie będzie ale chyba da się.


Już wkrótce... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukam jeszcze w archiwum będzie ciężko ok.200 l. wody to ok.15 wiader ile waży samo akwarium i które lepsze 8mm czy 10mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#235520 Grzegorz Dyzma :

Oczywiscie ze szkodzi. Zwierzeta w oceanie zyja praktycznie w niezmiennych wrunkach. Przeprowadzka akwarium to dla nic mnostwo stresu. Dla Ciebie tez bo balaganu pod sufit.

Wszystko ryby, korale w worki steropianowe kontenery, plastikowe kuwety. Woda skala do beczek......ja nawet sobie nie wyobrazam

No to mnie nie pocieszyłeś, bo czeka mnie przeprowadzka z 200 l na..(nowe miało być 400 litrów, potem 500 l a teraz się okazało, że będzie 200 długie x 70 głębokie i 55 wysokie) - widoczna tylko przednia szyba - opti, nie wiem czy nie przesadziłem z tą wielkością ale zobaczymy, z drugiej strony wiem, że jak zrobię mniejsze to i tak za jakiś czas będę zmieniał na większe, to postanowilem za jednym zamachem dzieła dokonać, aczkolwiek mam dylemat, oświetlenie, nie w em co wybrać 20x39W-T5 czy Hqi plus T5 a może Ledy, sam nie wiem...teraz mam T5-4x39W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twojim miejscu jak juz tak bardzo chcesz akwa ,a wiadomo ze na obczyznie zawsze bendziesz mial nie stabilna sytuacje to radzilbym zrobic jakies do 100l i z miekkimi koralami jak najmiej ryb itd. ja przenosilem swoje 200l raz i powiedzialem ze juz nigdy wiecej, tymbardziej ze wszystko sam nosilem a raczej wozilem i to w dodatku motorem:banghead ale zawsze bendziesz mogl przy przeprowadce pozmieniac ulozenie skaly itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystko będzie ok.tak jak przed przeprowadzką?woda nie zmieni parametrów?co z koralowcami rybkami i resztą?Mam taki pomysł mam bańkę na wodę {pojemnik}myje go porządnie wodą z RO wlewam do niego wodę z akwarium wkładam rybki przykrywam i przewożę na nowe mieszkanie póżniej drugi pojemnik i wyciągam skale póżniej biorę akwarium w którym jest piasek wszystko by trwało ok.2/3 godz.nie będzie problemu?pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii tak to wszystko wyglada ale czasowo to nie 2-3 godzinki jak przy wynoszeniu mebli tylko caly dzien. Spadki temperatury beda napewno. Inne zmiany parametrow pewnie tez. Nie zlapiesz ryb bez wyjecia skaly, a wyjecie skaly to i ruszenie piasku.

Mysle ze przeprowadzke w praktyce zobaczysz podczas zakladania akwarium.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem przeprowadzam sie 14 lutego, z tego powodu zakupilem male akwa na poczatek 60l reef max mysle ,ze odleje polowe wody. Wyciagne do jednego pojemnika, korale, grzybki ,rybki i kraby a reszte wode z akwa piaskiem i skala przewioze z akwa czy to dobry pomysl ? Dystans 15 minut samochodem akwa z czescia wody bede trzymal na kolanach?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepski pomysł, ReefMax to nie 60l tylko ok. 90 l. wody netto, do tego waga szkła ze sprzętem blisko 20 kg, skała i piach następne dwie dychy. Czyli z połową wody masz grubo ponad 80 kg, chcesz to na kolanach przewieźć? I nosić?

Baniak opróżnij jak tylko się da, wodę do pojemników, życie i skały raczej bym rozdzielił - za dużo na jeden pojemnik. I logistycznie wszystko musisz dopiąć na ostatni guzik, bo potem improwizacja to słabo wygląda :).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam netto 570litrow w wynajmowanym mieszkaniu. na wiosne czeka mnei przeprowadzka na swoja chate. plan przeprowadzki mam taki, ze kupie 3 beczki po 200 litrow, spuszcze wode do beczek, wrzuce skale do beczek, korale przywiaze do kawalkow styropianu aby zwisaly do gory nogami i wrzuce tez do tych samych beczek. beczki na paletach, przewioze paleciakiem do samochodu z winda. pozniej wypakuje w taki sam sposob. woda i skala i korale (ryby oddzielnie) w "duzych" beczkach, ktore duzo sie nie wychlodza w ciagu 3-4 godzin, a co najwazniejsze temperatura plynnie bedzie sie zmieniac i mam nadzieje ograniczy to stres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie najwazniejsze temperatura plynnie bedzie sie zmieniac i mam nadzieje ograniczy to stres.Ja myslalem zeby do przygotowanego baniaka do przeprowadzki z rybkami wlaszyc grzalke np.5/10 min dobry pomysl?w tym czasie moglbym na spokojnie zajac sie reszta.na ile wystarczy tlenu np.8 rybek 20 l.baniak wie ktos moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec, zalezy od temperatury. lepiej zadbac o ruch wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z koralami poukladac na dole zbiornika do przeprowadzki na skalach na ktorych sa?na co jeszcze zwracac uwage podczas przeprowadzki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak przewozilem swoje 120l robilem podobnie jak planuje raf,z tym ze akwa nie jechalo na kolanach tylko obok mnie,i nic sie nie stalo:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. miałeś je w połowie zalane wodą?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak,polowe wody zostawilem i tak wiozlem jakies dwadziescia minut drogi,lenistwo:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrucha, to kawał chłopa z Ciebie :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.