Skocz do zawartości
Henki

Reef Max - pierwsze morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Długo się zastanawiałem czy kupić kompletny zestaw czy samemu coś złożyć, ale ostatecznie wybór padł na Reef Maxa firmy AquaEl.

Pierwszym zakupem był filtr ro, di i tds oraz beczka 30l ze sklepu ogrodniczego.

3679-img_3408.jpg

Filtr kupiłem tu http://sklep.osmoza.pl/odwrocona-osmoza-c-2.html

Może się komuś przyda gdyż jestem zadowolony z zakupów w tym sklepie.

Następnym zakupem było akwarium wraz z akcesoriami takimi jak piasek, pompa cyrkulacyjna itp. Oraz szafka pod akwarium. Kiedy już wszystko złożyłem i zalałem wodą wybrałem się po zakup żywej skały, która tak się teraz prezentuje w akwarium.

3679-img_3411.jpg

3679-img_3416.jpg

Jak narazie moja walka polega na utrzymywaniu temperatury 25 C oraz zasoleniu 1,023. Światło świecę narazie tylko 5 godzin dziennie i czekam na dojrzewanie zbiornika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały mocno się trzymają? Wyglądają na fajnie dopasowane.

Powodzenia!


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada :)

Trzymam kciuki!


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę wpakuj do filtra, nie będzie szpeciła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam czujnik temp w przegrodzie tej waskiej co wyplywa woda z odpieniacza a grzalke mam w trzeciej - mozesz ladnie naciac delikatnie naroznik tego zamkniecia z patykami i wtedy przedow sie ulozy i bedzie sie zamykalo - a docelowo pewnie i tak dowiesz sie ze patyki z fizelina wyrzucic :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały trzymają się mocno mam tam zaledwie pięć kawałków. Tak jak Ty syciu czujnik temp. mam w tej wąskiej przegrodzie a z grzałką zrobię chyba tak jak mówisz.... Jak narazie akwarium ma ponad tydzień i jakoś glonów nie widać itp. odpieniacz pieni tak sobie... (jak pieni to zbiera się woda). Wymienialiście w swoich zestawach oświetlenie (te białe) na inne mniej różowe? Jeśli tak to na jakie? 10,000 K czy może 15,000 K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem na ATI Aquablue Special, jest jaśniej i dużo, dużo przyjemniej dla oka.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zasiegnieciu informacji wymiany dokonalem na ATI Aquablue Special T5 , ATI Blue Plus T5 i Korallen Zucht T5 Coral Light Fiji Purple - tak wiec wymienilem wszystkie trzy :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien znajomy polecał mi:

-AM Aktynika (20000K)

-AM 15000K dwie sztuki

Te świetlówki są dość dobre i mają przyzwoite ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Henki,

Ile kosztował Cię ten system filtrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj nowe fotki, i co się dzieje u Ciebie w baniaku? :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nic się nie zmieniło, więc fotek nie robiłem... Cały czas myślę o zmianie oświetlenia tylko nie wiem, jaką opcje wybrać...

1. ATI Aquablue Special + dwa razy ATI Blue Plus

2. ATI Aquablue Special + ATI Blue Plus + Korallen Zucht Coral Light Fiji Purple

3. ATI Actinic Blue + ATI Blue Plus + ATI Aquablue Special

A może jeszcze coś innego? Żeby ładnie akwarium wyglądało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci wcześniej napisałem ja mam

- 2x AM Aktynika blue

- 1x AM 15000K

I świecą fajnie, jasno i lekko niebiesko bez porównania z oryginalnymi aquael-a

Co do twoich kombinacji oświetleniowych, widzę ze chcesz mieć bardzie niebieskie niż jasne oświetlenie.

Jak ja założyłem:

- 1x AM Aktynika blue

- 1x AM 15000K

- 1x AquaEL 20000K

Bardzo kiepsko to wyglądało, było za ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma już 27 dni. Dosypałem niedawno piasek i chwilowo włożyłem filtr wewnętrzny.

3679-img_3518.jpg

Pojawiły się takie zielone glony.

3679-img_3524.jpg

Oraz takie bordowo czerwone roślinki - wie może ktoś, co to jest???

3679-img_3521.jpg

A za parę dni wybiorę się po pierwsze zwierzęta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zanim się wybierzesz po pierwsze zwierzęta, warto by było zrobić pierwsze testy? ;)

Glonów masz malutko. U mnie to dopiero łąki się porobiły. Ale nie łam się... wszystko przed Tobą ;)

A tak na poważnie, to zapowiada się ciekawy baniaczek. Fajne ułożenie skały. Jak poustawiasz korale będzie cudnie. ;)

Te czerwonawe glony też miałem na początku, ale pustelniki chyba je bardzo lubią, bo juz mi ani jeden nie został.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Henki,

Wywaliłeś biobale i masz jeszcze fizelinę?

Ja na razie nic nie zmieniałem, biobale mają zwolenników i przeciwników, a co do fizeliny to ponoć trzeba ją czyścić co dwa tygodnie przed podmiana wody i będzie ok.

Mam sporo skały i nie wiem czy nie pokruszyć jednego kawałka i wsadzić zamiast biobali hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biobale ?? hmm mam 20 l od poczatku w kominie ,i nie zamierzam tego zmieniać ! Co do systemow typu ReffMax nie daje rad , Bo jak cos jest do wszystkiego ,to jak dla mnie jest małe pole ruchu aby ewentualnie coś zmienic ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koszykach z biobalami mam Chemi Pure Elite i Purigen, więc parę kulek wywaliłem.... a patyki usunąłem narazie... Włączacie nocną diodę na noc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zrobiłem jak Henki- dodałem jeszcze trochę pokruszonej skały

W koszykach z biobalami mam Chemi Pure Elite i Purigen' date=' więc parę kulek wywaliłem.... a patyki usunąłem narazie[/quote']

Zamiast waty mam tam grzałkę.


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.