Skocz do zawartości
TMK

hobby dla faceta PILNE

Rekomendowane odpowiedzi

Moj mąż nigdy nie interesował się moim akwarium. Owszem zamówił szkło, czy podłaczył swietlówki. No i miałam swoje 33 litry do których nikt się nie wtrącał. Zachciało mi się wiekszego, męczyłam go parę lat ,ale szło jak krew z nosa. Najlepszy dowód, że szyby kupione na obecne akwarium mają z 5 lat, a sklejone były prawie rok temu. No ale z takim duzym to troche pracy z elektryką stelażami itp. Takiej męskiej.

No i chyba straciłam akwarium . Sump jest wg jego projektu (może naprawdę nie miałam pomysłu) skała zaczyna dorzewać, a mój piękny wieci i ustawia wg swoich załozeń. Niby pyta czy tak ...ale robi bardziej po swojemu. siedzi przy akwarium i wyszukuje nowe zycia na skale. przestał ogladać telewizję. Jakie hobby mam mu znależć ??????? Na drugi baniak nie ma miejsca...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj mu swoje stare 33 litry :) niech się uczy :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa robote,co bys wiecej kasy miala na akwarium.:)


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam to z autopsji, lubimy gdy nasze drugie polowki interesuja sie naszymi zbiornikami i problemami, ale nie lubimy by sie wtracaly za bardzo. Skad ja to znam, ustaw korala tam, a nie w tym "glupim" miejscu, przestaw to, dodaj to, kup tamto itd :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mu jakąś fajną młodą koleżankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wspólne hobby jest takie złe? :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakopane jest nie daleko.Wyslij biedaka do bacy to mu zajecie znajdzie.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolne hobby tak, fotografia, narciarstwo, wspinaczka, ale prowadzenie jednego akwarium we dwoje......tego sobie nie wyobrazam.

Konsola do gier nie jest zlym pomyslem, ale tu jest male ryzyko. Jedno to koledzy z piwkiem przychodzacy pograc a drugie to sypialnia. "Poczekaj kochanie jeszcze tylko jedna misja" Wtedy moga zaczac sie prawdziwe wojny:D

Moze pies?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#236988 deral :

Kup mu Play Station albo XBoxa i masz faceta z głowy 24/h.

Podzielam zdanie. Bardzo dobry pomysł. Zajmie go na dłuugie godziny i nie będzie przeszkadzał :)


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cdecydowanie podzielam zdanie, ze druga robote. To sie nazywa polaczyc przyjemne z pozytecznym (oczywiscie dla Ciebie, nie dla niego :) )


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarystyka jest jak najbardziej hobby dla obojga - kwestia poziomu porozumienia. My - ja i żona - nie mamy z tym problemu. Każde coś robi, mnie często nie ma w domu, wtedy o wszystko dba żona - lubi to tak, jak ja. Razem wybieramy życie, razem decydujemy, co i jak. Żaden problem.

A jeśli już trzeba dać mężowi męskie hobby - proszę uprzejmie - strzelectwo - choćby pneumatyczne. Choć u mnie to się tak skończyło, że też bawimy się w to razem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237012 Radek Ch :

... Choć u mnie to się tak skończyło, że też bawimy się w to razem :)

No wlasnie, trzeba uwazac :) My juz mamy 2 motury w garazu a jak dojdzie trzeci to chyba na sufit trza bedzie wieszac


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół żartem, pół serio - chętnie wymienię XBOX 360 na jakiś sprzęt :) Możemy sobie wspólnie pomóc TMK hehe :)

A tak już całkiem serio to lepiej się dogadać i czerpać jeszcze większą radość ze wspólnego prowadzenia akwarium.


Już wkrótce... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja małżonka też patrzy z politowaniem na mnie jak tylko podchodzę do akwarium

już czycha z mopem ale znalazłem na to sposób, zakupiłem jej karnet na fittnes i

tańce a w soboty wipzę z koleżankami na dyskotekę w ten sposób mam trzy

popołudnia w tygodniu wolne i mogę porobić coś w akwa. A tobie radzę niech

łazi z kolegami do pubu albo na karty no może jakiś karnecik na mecze :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... czytam te rady i się zastanawiam gdzie podziała się nasza męska solidarność!! :)

pomocy męża bym nie odtrącał (domniemam, że teraz terminy realizacji Twoich próśb znacząco się skrócą^^), ale wyznaczyłbym jasne granice kompetencyjne... do tego reaktywowałbym te 33 litry i przekazał w pełni w jego ręce :D


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237080 deepinside :

... czytam te rady i się zastanawiam gdzie podziała się nasza męska solidarność!! :)

A rada wysłania męża do pub-u na piwo to nie męska solidarność? :D


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o piwie nic nie napisałeś :)


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nowa wedka, robaki, herbate z pradem w termos i zyczenie sobie karpia, jeszcze w lutym.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No stani :) Jak TMK wysle meza w lutym na karpia to do wakacji faktycznie ma go z glowy ;-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł był żartobliwy, a na poważnie to

Chyba czuję się jak żona marynarza. Zawsze było jakies akwarium, ale mąż się specjalnie nie interesował. Zawsze zazdrosciłam tym małżeństwom,które mają wspólne hobby. A teraz jestem tak zaskoczona, że sama juz nie wiem :)

18 lat małżeństwa i TAKI PRZEŁOM :D

Wyglada na to że się zaraził...a to jak wiemy nieuleczalne


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może do tej pory się nie interesował z powodu wielkości poprzedniego akwarium? A raczej... małości :D Teraz, jak jest duże to i łatwiej je dostrzec i obsługa wydaje się bardziej ergonomiczna.

A może poprzedniego w ogóle nie widział? Może myślał, że za tym wentylatorem nic nie ma?:D

Najważniejsze, że nie będziecie musieli ukrywać przed sobą wydatków na hobby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom mu ponownie 33l i wsadz mu do niego jakieś krwiozercze paskudztwo (kreweta modliszkowa?)

jak nie zadziala to polecam ps3. Padlem ofiara po tym jak marudzilem mojej lubej ze gra w WoWa.

Po 2 dniach przypomnialem sobie o jedzeniu.

Ja mam to zezowate "szczęście" ze moja luba nawet rybek nie nakarmi po tym jak wystawia lby z wody i zaspiewaja ode do jedzenia na 4 głosy. O sprawdzeniu czegokolwiek nie wspominając.

Powodzenia


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam piwowarstwo domowe! - super hobby a piwko co za smak


ReefMax - od V.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.