Skocz do zawartości
piona

REEF CONSTRUCT

Rekomendowane odpowiedzi

heh, kolejny nerwus ... chyba cos w powietrzu jest ze ludziska tak reaguja ...

apropopo kleju, to ja go ladnie ugniatam, potem dociskam do wyczyszczonej skaly i zazwyczaj jak wezme palucha to sam od tej skaly odpada, ale jak juz pisalem nie mam wprawy i dzieki za wskazowki 2 posty wyzej, jak cos dokupie to sprobuje wg Twojego przepisu


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom podobno u Ruskich znowu awaria w elektrowni atomowej wiec moze to jest to? A jutro dojdzie do nas :Satisfied

Czyli jaki klej jest w koncu niezawodny bo juz jestem skolowany, bede kleil niedlugo i juz mialem kupowac ReefConstruct ale teraz to juz sam nie wiem.....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po tym zak ostatnio zuzylem cala tube zeby jedno drzewko przykleic (pozniej i tak odpadlo) to kolejne nabytki bede sie staral jakos klinowac miedzy skalami. moze nie tak trwale to jak klej bedzie ale w razie niemca jaka latwosc demontazu takiego korala ...


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"w razie Niemca" :Satisfied no dla Ciebie to calkiem realne zagrozenie :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze cos nie tak robicie co ? naprawde szkoda slow moze jakas instrukcje wam napisac a jesli ktos ma na zbyciu to chetnie go wezme od was nawet odkupie dla niecierpliwych jezeli chodzi o czas zastygania polecam poski towar zwany poksylina napawde w 5 min robi sie twarda i jest niezla oza tym ze strasznie smierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej , kleiłem tym klejem i działa bez problemów choć znajdzie się lepsze kleje .A co do Aquamedic to wychodzi ,że nic dobrego nie produkują odpieniacze , kalmiksery , kleje,kalkwasser. To tak się zastanawaim jak oni tyle lat mogli przetrwać na wolnym rynku z duża konkurencja.Nie jest to mercedes wsród firm ,ale i średniaki są bardzo potrzebne.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piona

a jak Ci wychodzi klejenie dwoch "gladkich" kawalkow skaly ? bo mi takie proby zawsze odpadaja. jak skala jest porowata to jeszcze idzie, ale dwa gladkie kawalki pod woda to juz katorga


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie zorientowałem jak masz klei przysuszony to tak sie dzieje . Ma prawo nie łapac .U mnie wszystko gra bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak trzymaj piona jestem dumny z ciebie to naprawde dobry klej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kleilem kropelką, ale oczywiscie nie pod woda

Pod woda bede probowal kleic klejem epoksydowym


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten klej jest naprawde spoko, tylko najlepiej kleić nim na zewnątrz a nie pod wodą, bo kończy się to rozpuszczeniem kleju (Jaki jest sens klejenia korali twardych pod wodą to nie za bardzo rozumiem????????).

Osobiście lubie AM i ich produkty (Łacznie z solą)


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki ze nie kazdemu usmiecha sie demolowac caly wystroj akwarium zeby wyciagnac jakas skale z samego dna zeby dokleic do niej jakis nowy nabytek :p


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dnie to jest żwirek a ten łatwo wyjąć :p

A ja kleję poxipolem i jest super (tylko rękawiczki gumowe co by się nie ubabrać)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poxipolem chyba cos ci sie pomylilo poksylina tak ale poxipolem ja kleje pod woda i nic mi sie nie dzieje dziwni jestescie bez kitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poxipol, jak ostatnio wyczytalem, takze jest klejem epoksydowym, tylko ze on ma czas twardniecia dosc dlugi

Natomiast wyczytalem (ale jeszcze nie sprawdzilem) ze kleje epoksydowe twardnieja szybciej pod woda.

Moze dlatego poxipol u ciebie dziala


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi się nie pomyliło poxipol sobie sporządzam nad wodą, potem na palca (w rękawiczce chirurgicznej) i do baniaka, schnie 10 minut (choć schnie to nie najlepsze określenie) i działa każdym razem. A i ma jeszcze jedna zaletę nie robi szkody w baniaku żadnej, nie rozpuszcza się i dosyć mocno trzyma.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.