Skocz do zawartości
smoki

Dosypywanie piasku do dojrzałego zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

może to co było za długo czyli ta 3 dawka spowodowała tą bombę wszystko padło i zaczęło gnić albo przez muszle lub może tak jak już wyżej mówiono że przysypałeś syfek i on zaczął gnić to mi jedynie przychodzi do głowy.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft - NO3 wciąż powyżej 30 a PO4 powyżej 0,1. Ale dla miękkich i lps to nie tragicznie. Gorsze jest, że na skale rośnie kupa różnego dziadostwa, jakiś szlam, dino itp. Czyszczę ją codziennie- odsysam i szczotką.

Wieczny Prawdopodobnie przysypałem syfek jak pisał Seb, chociaż nie wykluczam też zanieczyszczeń w samym substracie, bo nie miałem zbyt wiele piasku wcześniej.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie caly czas co ja bym w takiej tragedii uczynił. Być może odessałbym cały piach, z drugiej podobnie jak Ty czekał, że już nie długo baniak wyjdzie na prostą. Jedno jest pewne VSV byłoby w akcji! A dno przekopywałyby jedynie zwierzaki jesli piasek by został.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dosypywałem kolejne 9 kg żwiru z KZ w zbiorniku miałem żwir po wymianie piachu około 6 miesięcy. Żwir moczyłem dobę w RO odlałem wodę żwir sypałem przez lejek przedłużóny rurką żeby sypać tam gdzie chcę :) mija tydzień. żadnych strat Żwir przesiewają 2 babki kilka ślimaków 2 rozgwiazdy w sumie 20 kg około żwiru. Żadnych testów nie robiłem przed ani po żeby nie stresować sie i nie popełniać błedów w wyrównywaniem czegokolwiek ballinga leje dalej tak samo, oraz karmie tak samo, nie podawałem żadnych bakterii, stosuje dalej biopellety, w woreczku wisi silicat clear pod spływem,oraz 0,5 węgla w filtrze, przepływowym w komorze z pompą obiegową , i 0,5 l rowy z AF,. Jest pozytywnie. Zobaczymy za miesiąc, dzisiaj podmiana wody.

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz żywy ,więc syp Nie takie rzeczy ludziska z forum robiły ,, No i broń Cię Boze nie płukaj nawet w solance, bo niby po co , jeśli będzie zbytnio pylił to waciki na cyrkulatory i z czasem się pozbędziesz pyłlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syp nic się nie stanie, ja dosypywalem 4 kg i wsio ok. Woda się wyklarowala na drugi dzień

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 6040D przy użyciu Tapatalka


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to moze ja odswieze troche temat ale w inny sposob... Z powodu problemu z filtrem ro a dokladnie z di fosforany w baniaku wyskoczyly poza skale na testach d&d na high range czyli powyzej 5.0 co jest totalna masakra... Nic nie zauwazylem przez prawie 2 miesiace bo wszystko do dzis wyglada ok... Sps kolorowe i rosna choc powoli... Lps ok ... Ryby w pozadku... Ponoc po takim czasie i przy takim poziomie po4 pasowalo by zmienic piach ( probowalem phosguarda i inne ale nic nie dalo ) nigdy nie czyscilem piachu a baniak ma juz 14 misiecy... Wiec teraz pytanie czy lepiej probowac ten piach czyscic jakims syfonem czy go odessac i wsypac nowy zywy piach... Tylko jak to wplynie na korale i cale zycie ??? Mowie tu o calkowitej wymianie piachu... Wiem ze ponoc sa metody gotowania skaly ale chcialbym tego uniknac ze wzgledu na spsy ktore porosly skale...

Foto z dzis...

Sent from my iPhone using Tapatalk

post-15875-1409267091,81_thumb.jpgpost-15875-1409267114,29_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

post-15875-1409266918,13_thumb.jpg

post-15875-1409266972,16_thumb.jpg

Edytowane przez misiekeg3 (wyświetl historię edycji)

6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.