Skocz do zawartości
zielony mintaj

[112] mintajowe miękko-glonowe

Rekomendowane odpowiedzi

...Zielony...pieknie sie to prezentuje.Na wczesniejszych zdjeciach widac dzicz,jest tak inaczej,jest po prostu fajnie,relaksujaca (ostatnie zdjecie)...troche mnie to przypomina zbiorniki z drugiego tomu bibli Delbecka i Sprunga,kiedy starali sie pokazac ze akwarium z koralami miekkimi tez moze powalic na nogi...choc u Ciebie widze pare twardych...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Zielony...pieknie sie to prezentuje.Na wczesniejszych zdjeciach widac dzicz,jest tak inaczej,jest po prostu fajnie,relaksujaca (ostatnie zdjecie)...troche mnie to przypomina zbiorniki z drugiego tomu bibli Delbecka i Sprunga,kiedy starali sie pokazac ze akwarium z koralami miekkimi tez moze powalic na nogi...choc u Ciebie widze pare twardych...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma, choć jak wyczyścić szyby to nawet da się oglądać :D

32635453.jpg

33212075.jpg

22090063.jpg

76543283.jpg

10802680.jpg

34571166.jpg

32980654.jpg

63725647.jpg

49450771.jpg

11625323.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny baniak, zdecydowanie ma swój urok. No i coś innego niż las SPSów :D

A tak z innej beczki - ścianę masz w jednym kolorze? Bo efekt jest świetny :D


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony - co to za miekas na ktorym siedzi gobiodon? Jakas sinularia? Mam jego szczepke I nie zidentyfikiwalem go jeszcze :D


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajeczka:clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapuhy: ściana w jednym kolorze, ale i tak za akwa jest tło :waving

@boft: to sinularia, ale jaka- nie mam pojęcia :baby

No i dzięki wszystkim za miłe słowa :kapelusz


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jakieś nowe foty byś wrzucił bo podoba mi się Twoje akwa i troszkę kradnę pomysłów co do nie ładu ale mi tak nie wychodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan
#323611 Iceberg :

...troche mnie to przypomina zbiorniki z drugiego tomu bibli Delbecka i Sprunga,kiedy starali sie pokazac ze akwarium z koralami miekkimi tez moze powalic na nogi...choc u Ciebie widze pare twardych...Pozdrawiam...

Zależy od gustu, ja się zająłem akwarystyką morską właśnie przez miękasy, a inne to tak umiarkowanie mnie pociągają :)

Akwarium zielonego mintaja to jedno z tych które wielu początkujących może stawiać sobie za wzorzec, świetnie się to prezentuje, zwłaszcza z tymi mniejszymi baniaczkami w sąsiedztwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350670 kapitan :
#323611 Iceberg :

...troche mnie to przypomina zbiorniki z drugiego tomu bibli Delbecka i Sprunga,kiedy starali sie pokazac ze akwarium z koralami miekkimi tez moze powalic na nogi...choc u Ciebie widze pare twardych...Pozdrawiam...

Zależy od gustu, ja się zająłem akwarystyką morską właśnie przez miękasy, a inne to tak umiarkowanie mnie pociągają :)

Akwarium zielonego mintaja to jedno z tych które wielu początkujących może stawiać sobie za wzorzec, świetnie się to prezentuje, zwłaszcza z tymi mniejszymi baniaczkami w sąsiedztwie.

...na pewno ten zbiornik moze byc wzorcem i tez uwazam ze korale miekkie sa piekne...ale jak mowisz,kwestia gustu...ja klade na LPSy i miekkie,czyli korale ktore sie ruszaja przy wlaczonym wave boxie...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to brarium to masz chłopie EXTRA!

tfu tfu, żeby nie zapeszyć i żeby rosło jak najpiękniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium wymiata świetnym naturalnym wyglądem brawo :czapki z głów:) , jakie dodatkowe specyfiki lejesz myślę o prodibio plankton itd.. i co robisz że grzyby ci się tak ładnie otwierają, ja mam od dłuższego czasu problem z grzybami słabo lub wcale się nie otwierają a niby koralowce mało wymagające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki będą, jak poczyszczę szyby- ostatnie eksperymenty z nawożeniem azotanem potasu, żelazem i "CO2 w płynie" dały nieoczekiwane rezultaty, ale sadzonki cennych glonów się przyjęły :D

Wavebox na pewno będę miał w kolejnym zbiorniku, sprawa idealna dla miękasów i alg.

Briareum dostało kopa po przestawieniu w silną cyrkulację, stawiam że "to to".

Grzyby ruszyły, jak podniosłem azotany. Ze specyfików leję: wapń GroTecha, roztwór na kH, Easy Carbo, Easy Ferro+, Easy Life Pro Fito, okazyjnie EcoSystem Purple Plus, Micorplankton Preis'a, ReefBooster, VSV i (codziennie a przynajmniej jak nie zapomnę) Biodigest. Pewnie bez większości tych specyfików system dzialalby bez zarzutu, ale lubię dolewać od czasu do czasu troche tego czy tamtego :D

Parę osób pytało na pw ile ryb jest w akwa: para ocellarisów, para chromisów, para "koparek" V, strigata, para "piżamek" S. nematoptera, tomentosus i Gobiodon okinawae. Zdaję sobie sprawę że to dużo za dużo, ale udało mi się dobrać takie dawki VSV, bakterii i ustawienia odpieniacza, że niepożądanych glonów nie było (inna sprawa to nawożenie, ale wychodzę z dolka, dobrałem dawki i będzie tylko lepiej :))


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja To bym Ci nicka zmienił na "Wodnik Szuwarek", właśnie dlatego że tak łazisz po tych bagnach szukając swojej ścieżki :) No i jeszcze tutaj napiszę że nie wyobrażam sobie Twojej nieobecności na zlocie letnim we Wdzydzach, straciłbym wtedy resztki szacunku dla Ciebie :D a tak serio to myślę że tam jest kupa gatunków glonów których nigdy nikomu się nie chciało oznaczyć :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb, nie mydlij mi tu oczu glonami tylko napisz gdzie straciłem u Ciebie cały szacunek ze już tylko resztki zostały :bump


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.