Skocz do zawartości
smk

SCWD Test

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie pokleiłem rurki i wężyki, dodałem przyssawki i podłączyłem cały ten bajzel do SCWDa i MaxiJeta 1100 i podpięłem w ramach testów do... wanny :Satisfied

Pompka w wannie, cała reszta przyczepiona na przyssawki na zewnątrz. Wszystko działa już kilka godzin bez problemu i ic nie przecieka. Chyba jest już gotowe do podpięcia do mojego głównego akwa :)

Co do uwag - strasznie spada moc pompki - kupiłem specjalnie zaworek żeby moc regulować przepływ wody ale będzie kompletenie zbedny. Mam nadzieje że moc przepływu wystarczy i nie będe musiał kupować 4 pompki z kolei :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu fotki z testu - nie przejmujcie się bajzlem w łazience - jest przed remontem :Satisfied

Ten twór niedługo zawiśnie na tylnej ściance mojego akwa a pompkę schowam między skałki i podłączę do surface skimmera i w ten sposób nie będzie odsłoniętych pompek w moim akwa i ukwiały nie będą miały gdzie popełniać samobojstwa - hehe sprytnie, nie?

818-scwd1.jpg

818-scwd2.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk twoje akwarium zaczyna powoli przypominac statek kosmiczny :Satisfied


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe - nie jest źle - przymiarki robiłem i nie widać tego zielonego badziewnego węża na tyle akwa.

A przy okazji wie ktoś gdzie można ładny przezroczysty wąż 3/4 cala dostać? W Świnoujściu nie znalazłem tak jak i w Szczecinie - może online?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno beda mieli w BricoMarche czy jak to sie pisze


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym plega to SCWD - czyżby naprzemiennie dawało strumień raz w lewo raz w prawo ?

MOc pompy spada bo maxijet nie ma wysokiego podnoszenia - jak zawiesisz na ściance akwa, gdzie różnica poziomów wody wyniesie np 5cm, to wzrośnie

Darek S


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarekS - SCWD to taki bajer z łopatkami i zębatkami w środku i taki wirniczek kręci powoli zapadką która kieruje wodę raz w lewo raz w prawo ale dzieje się to płynnie - czyli z prawej leci coraz mnie a z lewej coraz więcej i tak w kółko.

Coś jak falownik z pomkami ale bez prądu :Satisfied

Gdyby nie to że się lubii zacinać gdy syfu nałapie (więc trzeba go czyścić pewnie z raz na 2 miechy) i by nie traciła pompka tyle mocy to by było idealne rozwiązanie.

Całonocny test przeszedł doskonale - żadnych przecieków więc panowie lece do firmy to montować - zobaczymy co na to moje korale i rybusie :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie @smk, czy faktycznie to kwestia tylko zwiększenia mocy pompy aby SCWD wyrzucała z siebie strumień o większej mocy ?

Pozdrawiam Roman

P.S. Moze ja się skuszę, choć u mnie to załatwia Tunze, ale....


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał marx - szybszy przepływ więc łopatki szybciej obracają się i mechanizm szybciej przełącza prawo-lewo.

Zainstalowałem to w akwa i kiepsko - za słaba pompka lub za dużo pokombinowałem z ilością kolanek. Na pewno każy zakręt na drodze wody musi też obniżać moc.

Woda widze kręci się raz w lewo raz w prawo ale moja wcześniejsza pompka 500L/h dawała kilkukrotnie większy ciąg. Muszę to poprawić. Dam znać za godzine co i jak.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w twojej sytuacji lepsze rozwiazanie zrobil by falownik. podwijna cena niz scwd. ale muglbys zastosowac nawet chyba 4 pompki maxi-jeta. napewno mniej produ i strumien wody bardziej wydajniejszy. Ja w swoim 200L wstawilem 2 striming pomp Tunze 12 000L/h + multikontroler troche przesada , ale do 450L bedzie ok . Jedna wyjelem, i jedna zostala, pracuje na 50% no i cyrkulacja jest dobra


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zmontowałem wersje beta 2.0 mojej konstrukcji :Satisfied - niech się rybki najedzą to będe testował.

Poloherb - akurat ja nie jestem zwolennikiem zbyt dużej cyrkulacji. Widze że tu wszyscy robią tajfuny w swoim akwa a u mnie od 5 miesięcy pięknie działa pomka 500L/h - tylko ta + biostar flotor (tez robi trochę cyrkulacji).

Nie mam korali które wymagały by niesłychanie silnej cyrkulacji. Koralom pasuje te biedne 500L/h i pięknie się rozwijają. Syf mi się nigdzie nie zbiera bo mam taki "clean up crew" że mielą wszystko co na piasku siądzie. Parametry kontroluje regularnie i mam bardzo stabilne. Jedyne odchylenie od normalnych parametrów to sporo NO3 (ok 10mg/l) ale to normalne przy DSB i tak jest już stabilnie od kilku miesięcy.

SCWDa kupiłem po to żeby właśnie wyeliminować pompki z mojego akwa po tym jak mój pierwszy ukwiał popełnił samobojstwo w jednej z nich. Tu maxijet jest podłączony do surface skimmera więc bierze wodę z powierzchni jak komin i ukwiał nie ma gdzie się zabić :)

Jeśli SCWD będzie mi dawał taki ciąg wody jak ta pompka 500L/h i dodatkowo zmienny prąd to będe szczęśliwy.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha - działa - jednak może nie jestem taki zupełnie koślawy w DIY :Satisfied

Poskracałem rurki o około 20cm i od razu lepiej. Widać jak ukwaił majta czułkami raz w lewo raz w prawo - oczywiście na spokojnie bez tsunami. Przydałoby się jeszcze kapkę więcej powera ale musiałbym jeszcze poskracać trochę rurki i wywalić maxijeta na widok "publiczny" a teraz jest w miarę schowany za skałki. Choć w sumie teraz na tylnej szybie wszystko wisi na pająka więc dużo gorzej nie może być.

Musze jakoś podwojną szybe zrobić z tyłu - np. z pleksy i pomiędzy tło niebieskie rąbnąć. Tylko jak to zabezpieczyć żeby nie odpadło do tyłu (mówimy oczywiście o zewnętrznej dokładce a nie w środku).

Dobra musze jeszcze wyciąć dziury w pokrywie i zawijam się do domu. Niech to się testuje a poprawie jak wrócę z Berlina (mam nadzieje że do jutra rana nie zaleje mi biura :/


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wklej podwójną plexi i między płyty wsadz tło ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK, ja gruba warstwe piasku posiadasz, ze nazywasz ja DSB?

Wystepowanie NO3 w metodzie DSB oczywiscie nie jest normalne, wrecz przeciwnie - prawidlowe DSB dziala jako denitryfikator.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 3-5cm w iekszosci ponad 4cm a do DSB potrzeba 4cm piachu.

Zgadzam sie dziala jak denitryfikator ale tez w dolnych warstwach zachodza procesy gnilne i przez to NO3 jest wyzsze niz zazwyczaj - chyba ze cos nie doczytalem?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj niedoczytales...

dodatkowo ci sie cale z centymetrami pomylily :p

DSB powinno miec min 4 cale, czyli jakies 12cm...

Jesli u ciebie zachodza procesy gnilne to bardzo zle - na pewno niewiele ma to wspolnego z DSB, gdzie bogactwo zycie w podlozu powinno zalatwiac wszelkie takie niespodzianki


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.