Skocz do zawartości
sPRYTny

✰ ReefMax + sump by sPRYTny ~ Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem że jedna z moich wundermani zaciążyła. :)

62453330.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogratulować :)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza dostawa:

85920836.jpg

Jeszcze szkiełko na szkiełko robione pod wymiar na dolewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gitara...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dolewkę to wywalę jeden koszyk i wstawię grzebień tak jak to zrobił kapuhy. Pozwoli mi to na swobodne ustawienie i zamocowanie czujników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt zamontowany i tak to wygląda:

61402451.jpg

43964892.jpg

77411254.jpg

Byłem dziś też w sklepie i kupiłem malutką parkę Nemo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda PRO :)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama doleweczka kosztuje około 380zł + 30zł akwarium na wodę RO+DI zrobione na zamówienie pod wymiar z pokrywką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314870 sPRYTny :

Sama doleweczka kosztuje około 380zł + 30zł akwarium na wodę RO+DI zrobione na zamówienie pod wymiar z pokrywką.

tj. dobra cena za utrzymanie parametrów. Jak sie prześpisz powiesz mi jak jest z głośnościa urządzenia. Szkoda mi tylko rynienki w pierwszej komorze eliminowac- bo do niej fizeline podpinam.

Fajne zakupy

Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić tutaj za bardzo reklamy by nie zapachniało korupcją że reklamuję sprzęt kolegi z Łodzi ale pisało się ostatnio że dozownik jest głośny i był filmik nawet jak on głośno pracuje "bzdura" działa tak że go słychać ale bez przesady...

Dolewka jest jeszcze cichsza, a jak dla kogoś i tak będzie za głośna to zawsze można sobie ją podłączyć pod czasówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej i jak wrażenia z dolewka po kilku dniach? Moglbys cyknąć fotke z dwóch stron (od panela i frontu) jak zamontowales grzebien? (Mam juz wyobrażenie jak sobie bede podpinac fizeline pod grzebieniem, ale Twoje zdjecia mam nadzieje utwierdza mnie w dzialaniu). Pozdro!

Aha, uronisz nieco rąbka tajemnicy odnosnie planow nowego baniaka? Sprytna przejmie RM czy pozostanie przy kosteczce? Beda 3 baniaki...? Opowiadaj :waving


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewka super! Woda od prawie roku pierwszy raz na stałym poziomie :waving Polecam.

Koszyki wszystkie zostały tylko wyleciał zraszacz, a na dnie górnego koszyka zostawiłem tą oryginalną gąbkę.

Teraz jak cokolwiek wpadnie do pierwszego koszyka przeżyje bo poziom wody zawsze jest tam ten sam.

77066755.jpg

38187379.jpg

Co do nowych planów to trzech zbiorników nie będzie :)

Kostka już niedługo trafi na targowisko w całości z życiem.

Jak ktoś jest zainteresowany to proszę o PW do mnie.

ReefMax- przejmuje sPRYTna.

Jeśli chodzi o moje plany to na razie TOP SECRET :) nie chce zapeszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już przygotowane. :waving

abcwa.jpg

Około 20:00 zrobię testy wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to wygląda dobrze !


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RM pięknie wygląda, czytając całość można wywnioskować że wykonałeś kawał dobrej roboty, zapewne skorzystam z opisów twojej pracy do wykonania mojego RM-a :waving


120x50x50 Opti

40kg LR

Turboflotor Blue 1000

Ocean Runner OR 3500

8x39W T5

Zalane 12.03.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie tak piętnie nie wygląda, zmieniłem wszystkie świetlówki na nowe i o innej barwie świecenia.

Teraz mam spory wykwit trawska, a wystarczyło je zmieniać po jednej co tydzień może by obyło się bez ponownego dojrzewania.

Pompy dozują od 18 stycznia, dziś mija 10-ty dzień dozowania i widzę znaczny przyrost alg wapiennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, a jednak to prawda... po tym co mowisz. Ja wymienilem chyba na ten sam zestaw ATI co Ty. Wpierw Blue plus, potem kolejne dwie, każda w odstępie kilkudniowym. Wyskoczyło mi cyjano delikatnie, no ale to akurat przypisuje ballingowi. Od wczoraj leje po 20ml, wczesniej delikatnie po 10. A Ty jak tam zaprogramowałeś mechanikę? Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawione świetlówki ? (chodzi mi o kolejność, powiedzmy od frontu)

Jesteś zadowolony?

Pytam bo też wkrótce czeka mnie wymiana


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.