Skocz do zawartości
Pavilon

TUBASTREA Nowe foto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj kupiłem tube, fajnie wybarwiona tylko chuda :/ sprzedawca mówił, że się fajnie otwiera w nocy. Niestety nie mogłem tego sprawdzić bo wcześnie rano musiałem wstawać. Dzisiaj nałożyłem na nią klosz z butelki i dałem mrożonki wymieszane: artemia, jaja kraba, mysis, krewetka itd taki mix lekko napuchło tylko kilka polipów te co widać na fotce i nic po za tym... Co z tym robić? Czekać aż się zaaklimatyzuje?

Foto:

dsc01054h.jpg

dsc01056m.jpg


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam przydatne linki,

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=18135&d=0

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=20725

Przy akualnym stanie tuby(wychudzona) polecam karmić wieczorem/w nocy , mieszanką drobnicy najlepiej ze strzykawki przy wyłaczonych pompach do każdego polipa.

Niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość ale myśle, że będzie dobrze:)

pozdrawiam


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde jest strasznie wychudzona... Ale też myślę, że będzie git bo te kilka polipów co widać na drugiej fotce są najlepsze. Dzisiaj w nocy nałożę zaś klosz z butelki i dam czerwony plankton i mix mrożonki (jaja krabów, mysis, krewetka itd) Tylko jaką ilość? Po połowie kostki czyli jedna cała wyjdzie to za dużo nie?


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237828 Pavilon :

No kurde jest strasznie wychudzona... Ale też myślę, że będzie git bo te kilka polipów co widać na drugiej fotce są najlepsze. Dzisiaj w nocy nałożę zaś klosz z butelki i dam czerwony plankton i mix mrożonki (jaja krabów, mysis, krewetka itd) Tylko jaką ilość? Po połowie kostki czyli jedna cała wyjdzie to za dużo nie?

Jeżeli wystawi polipy i będzie chciała jeść, to możesz jej dać naprawdę dużo, tylko że stopniowo. Najlepiej tak jak mówi Merriq - strzykawką do każdego polipa. Jak zje to za kilka minut można znowu trochę wstrzyknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavilon nie za duzo bo to niestety to skora i kosci ale bedzie z tego koral. Grubych kawalkow miecha nie podawaj bo nie strawi i zworci. W taki stanie tuba ma bardzo spowolnione procesy. Troche sluchego zmielonego pokarmu rozmieszanego kostka jaj kraba na poczatek styknie. Na poczatek bedzie tylko otwierac dzioby, ale jak juz koral zacznie sie pompowac wtedy i wystawiac polipki wtedy mysis i inne tam jedzonko

Zrob fotke za pare dni zobaczymy na zmiany. Trzymam kciuki


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyprowadzenie z takiego stanu anoreksji zajelo ponad dwa miesiace. Paviolon zapytaj sprzedwacy kiedy ostatni raz widzial Twojego osobnika otwartego bo opowiadajc Ci o Twoim koralu ide o zaklad ze na zywo nie widzial otwartej tuby i najedzonej spiacej.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na noc dałem klosz z butelki z dziurką w zakrętce wlałem pół kostki czerwonego planktonu i co jakiś czas strzykawką z wodą z baniaka wzburzałem bo opadało na piasek na około niej i tak kilka razy w nocy też dzisiaj rano dopiero zdjąłem klosz ale i tak resztki zostały... I tak oto wygląda:

dsc01074t.jpg

dsc01075ah.jpg

po jednym karmieniu jest znaczna poprawa :) Krewety powyjadały pozostałości na około tuby więc jest git

Dziękuje bardzo za pomoc :D

Pozdrawiam


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,ładna i jak będziesz dbał bedzie jeszcze ładniejsza a z krewetkami wcale nie jest git,narazie jedzą do okoła ale póżniej zaczną im wyjadać,wręcz wydłubywać jedzonko z polipów i będzie mały konflikt


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wstawiam zdjęcie po wczorajszym nocnym karmieniu (zdjęcie robione dzisiaj rano)

dsc01116w.jpg

Do otwarcia pewnie jej jeszcze daleko... Ale jak może być? Karmić tak dalej jak jest teraz ?


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta fotka to juz super poprawa:strutin

Z "Turbulencjami" jest tak ze poki nie wystawiaja polipow dzien w dzien, nie sa one odpowiedznio dlugie i kleiste to trzba karmic bardzo czesto, ale drobno. Potem koral juz sam sobie radzi nawet jak nie jest karmiony od poniedzialku do niedzieli.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.