Skocz do zawartości
piotr piotrowicz

Teraz czas na mojego Reef Maxa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Reef Maksiarze... Trochę czasu upłynęło od mojego ostatniego wpisu... ale jak to mówią... "jak trwoga to do ...." mam ogomną prośbę pomóżcie mi. Nie potrafię dać sobie radę z tym paskudztwem. Wróciłem z urlopu i zastałem akwarium w okropnym stanie... walczyłem z tym CHEMICLEANEM bo myślałem, że to cyjano później mechanicznie to usuwałem z tyłu akwarium, ze skał (chyba ze trzy godziny)... i oczywiście podmianka 20%... minęło trzy dni a to znowu rośnie... Co robić? Pomóżcie.... Wodę leję oczywiście z RO filtruję skałą, węglem, silicate removal, bibole, grzebień. Parametry:

KH 8

NO3 0

Mg 1140

Ca 390

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,

ślicznie, bialutko i czyściutko :) spróbuj może wyloty pomp skierować w górę? będą wzruszać taflę wody, nie będzie filmu bakteryjnego i woda lepiej się natleni.

a to Twoje żyjątka, u mnie też jako jedne z pierwszych wyszły ze skały.

ps. jakiej soli i testów używasz? bo ca na dłuższą metę to za niskie


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego Jastrzębianina,jeśli już tego nie zrobiłem wcześniej bo tak nas tu przybywa,że trudno zapamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Nika, cześć Inmar sypię sól PREIS MEERSALZ a używam testów slifert-a. Kurcze tam jest napisane że te moje Parazoanthus sp. 01 żywią się planktonem i potrzebują światła. A mój zbiorniczek na razie jest oświetlany 4 godziny dziennie, Czy przeżyją? Bardzo dziękuje za pierwsze opinie i uwagi... są nie zastąpione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotr piotrowicz, "żótki" przeżyją spokojnie, nie martw się. przyjdzie moment, że zaczniesz sie ich pozbywać :)

acha i niczym nie dokarmiaj na razie. świeć jak świecisz, stopniowo zwiekszjąc czas świecenia, aż dojdziesz do 12h - niebieska i 8h białe :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie nic nie rób :) zbiornik dopiero co zalany, parametry jeszcze będą się zmieniać. życia też jak na razie radzę nie wkładać. minie troszkę czasu, pomierzysz i okaże się co tam salifert pokaże.

poza tym, salifert lekko przekłamuje. bardzo uogólniając, od wyniku kh należy odjąć 1, a ca właśnie zaniża i do wyniku należy dodać 40. tak więc zgodnie z matematyką parametry są cudne, ale i tak jeszcze się zmienią :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#241767 nika :

.... salifert lekko przekłamuje. bardzo uogólniając, od wyniku kh należy odjąć 1, a ca właśnie zaniża i do wyniku należy dodać 40. tak więc zgodnie z matematyką parametry są cudne, ale i tak jeszcze się zmienią :)

Skad ta "matematyka" ? Jakies testyporownawcze, badania leboratoryjne innymi metodami?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AdamB, "matematyka" właśnie z porównania saliferta vs. laboratorium. ale nie twierdzę, że tak jest na każdym teście saliferta u każdego. dlatego, też przyjmuję taką "poprawkę" u siebie, ale nie trzymam się jej kurczowo :).

generalnie ja traktuję wyniki testowe, jako punkt odniesienia.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr puki co masz Tanganike :)

Jak sprawują się w akwarium cyrkulatory Aquaela, ponoć są bezgłośne, ale wyczytałem też że opisana wydajność 2600 l/h jest wartością naciągniętą przez producenta, sam stoję jako nowicjusz :strutin przed wyborem - ten czy Tunze 6025

Jakie są wymiary tego zbiornika ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#242841 kmirko :

Piotr puki co masz Tanganike :)

Jak sprawują się w akwarium cyrkulatory Aquaela, ponoć są bezgłośne, ale wyczytałem też że opisana wydajność 2600 l/h jest wartością naciągniętą przez producenta, sam stoję jako nowicjusz :strutin przed wyborem - ten czy Tunze 6025

Jakie są wymiary tego zbiornika ?

Są bezgłośne i u mnie świetnie się sprawują jak dotąd, Co do wydajności to wątpię by AquaEL zrobił jakiś przekręt,

ale szału nie ma... Za to strumień wody jest szeroki i dwie pompy idealnie pasuję do reefmax-a.

Co to Tunze 6025 to poczytaj na forum ile jest problemów z tą pompą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak jestem z Jastrzębia, Reef Maxa nie mam, teraz jest 200L Tanganika i chce ją przerobić na morskie, zbieram sprzęt i myślę że we wrześniu ruszę, do września twój Reef będzie już tętnił życiem, ja musze jeszcze poczekać. Fajnie by było gdybyś kontynuował cyklicznie fotorelacje z twojego akwa. ile płaciłeś za skałę ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... czas płynie... moje akwarium się zmienia... tydzień temu wpuściłem pierwszą obsadę do mojego reef maxa:

Sinularia sp.(zielona)kurcze odkleiła się od skały i nie wiem jak ją przytwierdzić (może mi ktoś pomoże?)

Turbo brunneus ślimak

krewetka Lysmata amboinensis

Trochus sp

Amphiprion ocellaris sp. czarne

Zoanthus

Litophyton sp.

Zwierzaki chyba się przyjęły... krewetki szaleją, bałazenek w formie... ale niestety pojawia się co raz wiecej glonów w kolorze brunatnym... jak sobie dać z tym radę?

Parametry wody na 10 marca:

KH 9,9

Ca 410

Mg 1320

NO3 2

4163-p1200339.jpg4163-p1200342.jpg4163-p1200344.jpg4163-p1200345.jpg4163-p1200349.jpg4163-p1200362.jpg4163-p1200367.jpg4163-p1200369.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wlałeś wodę? Po RO czy z działającego zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#244353 piotr piotrowicz :

Hm... czas płynie... moje akwarium się zmienia... tydzień temu wpuściłem pierwszą obsadę do mojego reef maxa:

...

Zwierzaki chyba się przyjęły...

... ale niestety pojawia się co raz wiecej glonów w koletze brunatnym... jak sobie dać z tym radę?

...

proponuję POCZYTAĆ a ja przytoczę tylko fragment:

smk :...

7. Czy zamknięcie cyklu azotowego oznacza że mam dojrzałe akwarium?

Nie. Jest to początek długiej drogi. Gdy cykl azotowy jest bliski zamknięciu akwarium jest wprost atakowane przez brunatne algi. Po jakimś czasie ich rozrost jest zahamowany i zaczynają zanikać, oraz następuje rozrost zielonych glonów, które także po pewnym czasie się cofają. Przy odpowiednim poziomie wapnia następuje rozrost pożądanych czerwonych i różowych glonów wapiennych, które po pewnym czasie pokryją skałę w twoim akwarium. Ustabilizowanie parametrów wody i wyraźny rozrost alg wapiennych oznacza iż mamy akwarium w miarę dojrzałe i stabilne. Nadmiernemu rozrostowi glonów brunatnych i zielonych możemy zapobiec skracając cykl świetlny podczas początkowego dojrzewania akwarium.

8. Kiedy będę wiedział że mogę już wpuścić zwierzaki?

Potrzebne są testy - na początek NH3, NO2, NO3, KH i PH, później przydały by się test na Ca i Mg (PO4 i Si w miarę potrzeb).

Jeśli parametry wody mamy stabilne (NH3=0, NO2=0, NO3<25mg/l, PH 8,1-8,5, KH 8-12) i przeminęły nam brunatne glony oraz zanikają zielone to możemy powoli zasiedlać nasze akwarium.

...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się zmieniło?? bo sporo czasu upłynęło... a nic nie piszesz......


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Reef Maksiarze... Trochę czasu upłynęło od mojego ostatniego wpisu... ale jak to mówią... "jak trwoga to do ...." mam ogomną prośbę pomóżcie mi. Nie potrafię dać sobie radę z tym paskudztwem. Wróciłem z urlopu i zastałem akwarium w okropnym stanie... walczyłem z tym CHEMICLEANEM bo myślałem, że to cyjano później mechanicznie to usuwałem z tyłu akwarium, ze skał (chyba ze trzy godziny)... i oczywiście podmianka 20%... minęło trzy dni a to znowu rośnie... Co robić? Pomóżcie.... Wodę leję oczywiście z RO filtruję skałą, węglem, silicate removal, bibole, grzebień. Parametry:

KH 8

NO3 0

Mg 1140

Ca 390

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś lejesz do akwarium? Suplementy itp.?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem sa wirki


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.