Skocz do zawartości
Taku

Mój kawałek oceanu [225l]. By Taku.

Rekomendowane odpowiedzi

O kurde ale żółto :/


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: żółto bo mam świetlówki 6,800k i nie mogę znaleźć takich niebieskich i białych :/ bo jakieś krótko mówiąc dzikie mam


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieliszki są 3 ;]

Piasek znad Bałtyku czy live nie jestem w stanie określić ale po wsypaniu żwiru z poprzedniego zbiornika 100% coś w tym żyje

W jednym kielichu siedzi Caulastrea drugi jest pusty (pęknięty :/) i w ostatnim jest łeb euphyli który się odlepił od szkieletu

co do świetlówek - mnie też wkurzają ale znajdź mi takie 21W O.o świetlóweczki są długości 88 cm (lub kilka mm mniej lub więcej)


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak póki co żółto i brzydko, jakaś kupa śmieci nawrzucana w baniaku jeden kamień wygląda jak kawałek płyty chodnikowej nie wygląda to zbyt ekscytująco, a na pewno nie jak kawałek rafki :) No może wygląda jak kawałek bałtyku :) Także popracuj lepiej nad tym bo inaczej to nic z tego nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Taku cos Ty dal za swietlowki 21w t5 HE?W akwarystyce stosuje sie wylacznie swietlowki t5 HO wiec w tym rozmiarze napewno nie znajdziesz swietlowek do morskiego akwarium,niestety czeka Cie wymiana oswietlenia.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... jak to brutalnie spajdi ująłeś kupa śmieci wcześniej była w 45 litrach, ale nie mam się na co obrażać bo sam nie jestem zachwycony aktualnym stanem akwa. kamień wyglądu kawałka płyty chodnikowej jak dla mnie ma swój urok (jak co niektórzy wrzucają stosy butelek no to chyba jeszcze w miarę nieźle z tym kamieniem)

chwilowo jest około 14 kilo skałki więc jak na zbiornik tej wielkości to śmiechu warte.

Ale na porównanie tego akwarium to bałtyku to już obraza :) ja nie mam takiej brudnej i słodkiej wody :)

Pieniek świetlówki JESZCZE nie wymieniłem (muszę to zrobić jak najszybciej) jak na razie świecą te bo już do statecznika i całej reszty bzedtów była :/) http://www.allegro.pl/item950401025_karko_t5_oprawa_swietlowkowa_21w.html to ta świetlówka

Ale czytając twój post widzę że będzie mnie czekała zmiana świetlówek bo HQI daje radę


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie trochę żółto masz. Ale nie pękaj - zmienisz światło, będzie lepiej.

A co do reszty, to cóż... wszystko przed Tobą... Jestem pewien, że za jakiś czas tan baniak nabierze uroku i krytykanci będą musieli zamilknąć. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Czekam na aktualizację i zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w najbliższym czasie nie będzie nic bo komp siadł :)

Jednak solidny kopniak z buta cięższego kalibru potrafi zdziałać cuda O.o jutro postaram się dodać jakiś opis


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem że dodam i dodaję - po lekkim spóźnieniu...

Zmieniłem świetlówki i nie jest już tak żółto choć oświetlenie nadal nie powala ( na szczęście HQI nadrabia)

Doszły również nowe szczepki: sztuka Ricordea florida i trzy łebki zoa (kapuchy pomocy jak to się zwało??!!) od kilku dni użeram się z narastającymi cyjano w czym nieprzerwanie pomaga mi moja babeczka :) (rybka jak coś) co usunę czerwony nalot na następny dzień historia się powtarza ;/

Od wczoraj siostra skarżyła się że coś zalatuje ode mnie z pokoju (bynajmniej nie skarpetki :)) dziś musiałem przyznać jej rację (wczoraj byłem cały dzień poza domem więc nie miałem porównania) po dogłębnym przejechaniu nosem po powierzchni akwarium, obwąchaniu każdej gąbeczki i skałki z komina i sumpa, każdej lampy i filtra doszedłem w końcu do źródła smrodu... Tu mam pytanie: czy wie ktoś jak daje padnięty ślimaczek? jeżeli tak to niech teraz przedstawi sobie sytuację konkretnego zaciągnięcia się tym smrodkiem... żaden stuff nie ma takiego kopa... jak już pewnie niektórzy się domyślili przyczyną smrodku był padnięty ślimak... a raczej jego ciało przyklejone gdzieś centymetr ponad powierzchnią wody... muszla musiała już wcześniej odpaść czego nie zauważyłem i czego efektem był pośpieszny bieg do wc... ślimak został zdrapany a metalowa płytka służąca za zdrapywaczkę wyrzucona.

Rybki mają się dobrze korale z resztą też ( sinularie mają potworne przyrosty pod tym hqi O.O)

na dziś to tyle


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zoa to Protopalythoa.

Czekamy na foty :playing


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taku,

Sąsiad sknera znów nie chce pożyczyć aparatu?:playing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250234 sPRYTny :

Taku,

Sąsiad sknera znów nie chce pożyczyć aparatu?:playing

Nie tyle co sknera co ja nie chcę popsuć zabawki za którą zapłacił około 10k złotych O.o

Kolejne zdziwienie nastąpiło wczorajszego dnia a mianowicie butelkę w której mam fito postawiłem na parapecie - co by słoneczko poświeciło. Po przemeblowaniu monitor kompa mam naprzeciwko okna i dobrze widziałem omawianą buteleczkę, jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem pływającą w zielonym płynie artemię... pierwsza moja myśl skąd się wzięły? ale po chwili przypomniałem sobie że jakiś miesiąc czy półtora (może nawet i dalej) wrzuciłem szczyptę jajeczek do butli... możliwe aby tak długo żyły? dodam że pływa ich jakieś 8 sztuk i mają po około 1 cm może troszkę więcej...


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział pewien mądry użytkownik tego forum: każdy lubi co innego i nie musi mieć wyznaczony przez innych wygląd akwarium. piter39 polecałbym to przemyśleć.

kawa93 kiedy będą nie wiem aparatu nie mam a do sąsiada cóż... jakoś niezbyt mi się śpieszy

Miałem już pisać wczoraj notatkę ale po prostu nie miałem weny dzisiaj już naskrobię no bo wypada.

Spotkanie morszczaków było super :D

Dostałem od RA345 słoiczek z życiem, obstawiałem że nocy nie przeżyje połowa, a tu zaskoczenie! wszystko przeżyło i następnego dnia ładnie wystawiało polipy, niestety ilość miejsca na skałach jest u mnie dość ograniczona więc musiałem znaleźć miejsca tymczasowe. Zbiorniczek nabiera kolorów, cyjano praktycznie wybite teraz czekam na plagę nitek. Jedna z pomp (reef circulator 2600) zaczęła mnie wpieniać swoim brzęczeniem które usilnie próbowałem zlikwidować - końcowym efektem było wyłączenie z sieci elektrycznej.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że dłuugo nie pisałem należałoby coś ruszyć w temacie

W międzyczasie zrobiłem małe przemeblowanie z tego tytułu że nic mi się już nie mieściło na piasku :)

Ze zwierzaków doszły: Rozgwiazda piaskowa, krewetka Stenopus hispidus, dwa wieloszczety osiadłe zwane potocznie rurówkami w drugim zrzucie od Liska doszły: ukwiał Entacmaea quadricolor, Sacophyton, i coś na podobieństwo grzybków ale potwornie wielkie O.o (Lisek help me) poza tym od ojca otrzymałem szczepkę claidelli, Sinularię, i gorgonię z strasznie długimi polipami (czy pseudogorgonie? nwm). Czasami zastanawiam się czy cieszyć się z tego że matka co chwila wpada do pokoju aby sprawdzić co u rybek czy nie...

kawa93 po co ci zdjęcia jak możesz zobaczyć na żywca podczas wizyty w Łdz :)

sPRYTny pożyczysz aparat? :)


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy tylko będziesz chciał... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.