Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Nowy HANNA checker PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba w koncu kazdy z nas bedzie mogl sobie pozwolic sobie na profesjonalny miernik za przystepna cene.

Czy orientuje sie ktos moze jakie clo na takie cudo?

http://glassbox-design.com/2010/hanna-checker-po4-colorimeter/

http://www.hannainst.com/USA/prods2.cfm?ProdCode=HI%20713&id=024015


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 razy taniej niz ten duzy model, tylko jeszcze pytanie ile saszetek daja w zestawie za te niecale 40$

Wyglada to naprawde zachecajaco

http://hannainstusa.com/hannachecker.com/manuals/Phosphate.pdf


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wysyłką do Polski? Bo w danych adresowych do wysyłki Polski nie ma.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie z tego co widac zainteresowanie miernikiem jest tak ogromne ze koledzy w US musza czekac nawet 3 tygodnie na dostawe. HANNA oglasza sie rowneiz na Amazon, ale miernika do ofery jeszcze nie dolaczyli. Chyba bedziemy musieli troszeczke poczekac, no chyba ze ktos ma rodzinke za woda.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem własnie ten miernik w usa, kolega mi go przesle zobaczymy co to jest, za ostatnią przesyłke z usa z zarnikami płaciłem niecałe 20$ baksów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz może kogoś z tym że tka powiem profesjonalnym miernikiem tym większym hanna, żeby porównać wyniki ???


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że żadna Hanna nawet ta jak to nazywacie "profesjonalna" tak naprawdę również nie daje wam dokładnego wyniki pomiaru... Dokładność Hanny to 0,04 czyli jak macie odczyt 0,05 to możecie miec 0,01-0,09 więc rozrzut całkiem całkiem wiadomo, że to do naszych zastosowań wystarczy tylko chciałem to zaznaczyć bo wielu na forum myśli, że Hanna to jakaś bezbłędna wyrocznia podczas gdy tak nie jest :) Ta mała wersja swoją drogą bardzo fajna bo zapewnia wystarczającą dokładność (według danych producenta dokładność ta sama co jej starsza siostra czyli +- 0,04) do amatorskich pomiarów w sam raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostałem z usa ten nowy miernik , testów jeszcze nie robiłem wiec na ten temat nie moga napisać,za to dam kilka fotek

44-img_0162.jpg

44-img_0163.jpg

44-img_0164.jpg

44-img_0165.jpg

44-img_0166.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wiedzieć ile CI wyszło ?? końcowy koszt do zapłaty ??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cła Ci nie naliczyli?? w środku jest 6 testów?? masz możliwość porównania wyników z ta profesjonalna hannką że tka powiem ??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez kitu? Nic a nic? Grzegorz mozesz podac linka gdzie kupowales?

Ja ostatnio jak kuplilem sobie ledy za 60 funtow to na poczcie angole doliczyli sobie jeszcze 18f


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem ze 2 tygodnie temu i już zrobiłem kilka testów. Jak na razie nie jestem zachwycony bo:

1. Porównanie z "dużą" Hanną w sklepie korale w Warszawie: Checker - 0,03 duża Hanka 0,06

2. W instrukcji każą mieszać 20 sekund po wsypaniu proszku, podczas gdy do całkowitego rozmieszania potrzebujemy ok minuty a nawet więcej.

3. Urządzenie wyłącza się samoczynnie po 2 minutach nieużywania, co w zasadzie wymusza użycie drugiej fiolki z wodą z baniaka do ponownego kalibrowania, co zapewne wpływa na dokładność pomiarów.

4. Wynik pomiaru wyświetlany jest tylko przez 10 sekund (co przy trybie timera wymusza ciągłe wpatrywanie się w wyświetlacz w oczekiwaniu na wynik)

5. Sprawdziłem, że w zależności od upływu czasu od rozmieszania proszku uzyskujemy różne wyniki (oczywiście każdorazowo tester jest kalibrowany na drugiej fiolce)

To chyba tyle. Więcej powiem, jak dokupię zapas proszku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś jeszcze już ma ten miernik i się wypowie??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model faktycznie ma opinie mniej dokladnego. Wczesniejsze porównania kolegów za oceanem było podobne to tych co podał Kosek , czyli 0.03.

Poprostu to musi byc chińska okrolona wersja , pewnie bardziej plastikowa. Wszyscy w ramach oszczędnosci uciekaja z produkcją do chin i dlatego wszyscy się cieszymy że mamy taniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli różnica wynosiłaby 0,03 to nie jest źle


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253051 andrniew :

Ten model faktycznie ma opinie mniej dokladnego. Wczesniejsze porównania kolegów za oceanem było podobne to tych co podał Kosek , czyli 0.03.

Poprostu to musi byc chińska okrolona wersja , pewnie bardziej plastikowa. Wszyscy w ramach oszczędnosci uciekaja z produkcją do chin i dlatego wszyscy się cieszymy że mamy taniej:)

Może nie do końca chińska bo Made in Romania:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#242352 spajdi :

Pamiętajcie, że żadna Hanna nawet ta jak to nazywacie "profesjonalna" tak naprawdę również nie daje wam dokładnego wyniki pomiaru... Dokładność Hanny to 0,04 czyli jak macie odczyt 0,05 to możecie miec 0,01-0,09 więc rozrzut całkiem całkiem wiadomo, że to do naszych zastosowań wystarczy tylko chciałem to zaznaczyć bo wielu na forum myśli, że Hanna to jakaś bezbłędna wyrocznia podczas gdy tak nie jest :) Ta mała wersja swoją drogą bardzo fajna bo zapewnia wystarczającą dokładność (według danych producenta dokładność ta sama co jej starsza siostra czyli +- 0,04) do amatorskich pomiarów w sam raz :)

Właśnie zastanawiam się jak czytać dokładność +/- 0,04 , jesli bedziemy szli drogą którą wskazał kolega to dokładność nie wynosi +/- 0,04 , a +/- 0,08 bo tyle wynosi różnica , więc wydaje mi się , że powinniśmy na to patrzeć ,troszkę inaczej jeśli hanka pokazuje 0,05 to wynik w górę 0,07 a wynik w dół 0,03 i wtedy mam +/- 0,04 , tak mi się wydaje.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal,

niestety +/- 0,04 oznacza dokładność od - 0,04 do +0,04 a pole wymiarowe wtedy takiego pomiaru jest 0,08. (różnica nie jest +/- 0,08 tylko 0,08) Takie są zasady wszelkiego rodzaju pomiarów.

Pozdrawiam

Karol


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253164 BIGBLUE :

Fal,

niestety +/- 0,04 oznacza dokładność od - 0,04 do +0,04 a pole wymiarowe wtedy takiego pomiaru jest 0,08. (różnica nie jest +/- 0,08 tylko 0,08) Takie są zasady wszelkiego rodzaju pomiarów.

Pozdrawiam

Karol

No to się czegoś nauczyłem :) , z drugiej strony i tak pewnie wiekszość osób które posiadają miernik hanny robią po dwa testy i wyciągają średnią. Przynajmniej ja tak robię.

Pozdrawiam

Fal


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem na Eseasongear . . . miernik 39,95 USD + 5 opakowań proszków + 15 USD za przesyłkę.

Ciekaw jestem ile mi cła doliczą - sklep dołączy rachunek z niższą wartością niż faktyczna :)


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.