Skocz do zawartości
Miloo

Zapytanie "Weipro"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ma ktos w uzytkowaniu odpieniacz Weipro SA-2014?

Jesli tak to prosze o opinie na jego temat i konfiguracje z jaka pompa?


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Miloo "Ma ktos w uzytkowaniu odpieniacz Weipro SA-2014?

"

tak ja .....miałem, na start dobry pod warunkiem założenia odpowiedniej pompy z wirnikiem igiełkowym o wydajnosci co najmiej 2500l/h.

Ja miałem pompę PowerHead2000 chodził bo chodził, miałem wymienić pompę na igiełkową i.... i wymieniłem odpieniacz :p.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby zamontowac i podlaczyc pompe igelkowa 3500l/h?

Jak sadzisz?


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ci wyjdzie taki koszt- że lepiej kupić beasta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzytkuje ten odpieniacz w akawrium o pojemnosci 400 litrow z sumpem,oczywiscie w połaczeniu z pompa or 2500ph z wirnikiem igielkowym i bardzo sobie chwale,mam 8 rybek w tym z.flavenses + hepatus a wiec duze rybki + kilkanascie korali miekkich i dwa ukwialy -wszystko gra.milaem kuopwac markowy odpieniacz delteca ale sobie odpuszcze na razie[chyba ze bede zwiekszal obsade choc nie sadze] opieniacz kosztowal mnie 150 zl nowy + pompa 250 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha orginalna dysze venturiego musialem wywalic bo hamowala znaczne przeplyw wody i powietrza,zamontowalem ta ktora jest przy pompie.musialem znacznie poskracac i przemeblowac uklad rur wyplywowych z odpieniacza ale wysilek sie oplacal,probowalem podlaczyc do niego pompe or 3500 bez wirnika igielkowego ale jest za mocna ,2500ph w zupełnosci wystarczy[zawor w odpieniaczu otwarty na maksa a poziom wody i tak byl za wysoki dlatego musialem dokonac te przeróbki]wolalem zaoszczedzone pieniadze przeznaczyc na skale i korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miloo

daj sobie spokój z tym Weipro. Proponuję ci dwa rozwiązania:

-kup używany Sprzęt Leszka Bolesławskiego http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=5576760258

-albo ode mnie Ruwala 130/400 (Kivi sprzeda ci pompę z igłą AM PH2500) http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=2602

pieniądze wydasz porównywalne (ok400pln a może mniej - moja cena do negocjacji), a myślę że będziesz zadowolony (no chyba że zależy ci na oryginalnym pudełku)

polecam


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,przemysle, przekalkulujei dokonam zakupu!!!!


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miloo

moja propozycja jest nadal aktualna i jestem skłonny do negocjacji. Beast z tego co widzę proponuje mniejsze pompy a do tego co ci proponuję zapniesz 2500l/h i zrobisz z niego naprawdę wydajny sprzęt.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy aby na pewno?


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra !Juz jwstem przekonany!

Pozdrawiam.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co sie zdecydowales ?


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym brał albo od P. Alexa, albo od P. L.Boleslawskiego .

Po pierwsze to jest doby i sprawdzony sprzęt- b. dobrych renomowanych firm, a po drugie cena jest tak śmieszna że kupuj bez zastanowienia:)

A co do sprzedających- za reklamę się później policzymy:D:D:D:D, żartuję oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co JA mam zrobic ?

Jak wszyscy sprzedajacy przekonuja, ze ich sprzet jest najlepszy na swiecie!


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weipro z igiełkami nie ma się co czepiać, działa świetnie. Jeśli będziesz miał niewielka obsadę rybna to mozesz zastosować zwykłą pompę, jednak o ok 50% większą niż zaleca producent.

Jechałem na weipro przy 240l i dużej obsadzie rybnej i nic mu nie mogę zarzucić. Teraz także go używam w nano 180l i uważam że się świetnie sprawdza. Takze czego byś nie wybrał będzie dobrze.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie i dobre rady.

Napewno z nich skorzystam.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.