Skocz do zawartości
Ben_sage

falownik

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/item936129714_pompa_do_fal_falownik_5000l_h_12w_magnesgratisw_wa.html

Zastanawiam sie czy takie coś mozna potraktować jak pompe typu marea do cyrkulacji baniaka.

Nigdy nie widzialem jak falownik dziala ale 5000l/h i cena zastanawia mnie, bo wlasnie mi padla pompa marei :/

A przy okazji mam pytanie czy taki odpieniacz bedzie lepszy niz miniflotor?

http://allegro.pl/item938801044_skimmer_odpieniacz_boyu_wg_310_dla_wymagajacych.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To typowa pompa cyrkulacyjna - jak Marea właśnie, obok falownika to nawet nie leżało. Tylko między bajki trzeba włożyć "automatyczną zmianę kierunku". To pompa JVP101 - ma "przemiał" 3000 a nie 5000l, 6W a nie 12W, nie ma kąta strumieniowego 360 stopni, tylko jakieś 45, w ogóle aukcję pisał typowy "handlarzyna"... więcej bzdur marketingowych niż sensu w tym opisie. Przynajmniej na zdjęciu aukcji jest JVP101, a opis od JVP102.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że podobny chlam do marei ? Marea to syf ale chociaz z 2,5 roku posluzyla w sumie to juz przez te 2,5 roku padly mi 2 marije 2400l/h ale mam ostatnia 3 ktora przezyla i mam dylemacik czy nie wziac tego do malego akwarium.

Oczywiscie wiem ze to nic dobrego ale za ta cene.... cuż wymagać wiecej.

Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marea to bardzo przyzwoita pompa, nie wiem, dlaczego mówisz, że syf. Natomiast ta chińszczyzna jest bliższa syfowi :strutin Jeśli chcesz coś do naprawdę małego akwa, to weź choć Koralię Nano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam kolo 60litrow i troszke podupada bo juz 1 pompka jest i ta marea jest za slaba , narazie slaby budzet i chcialbym to jakos podtrzymać fakt ze bede robil za jakis czas wieksze akwarium na innym budzecie ale teraz nie chce ladowac grubej kasy bo mija sie to z celem.

Chce tylko podtrzymać to co zyje nic pozatym.

Jeszcze mowa o tych odpieniaczach co wyzej w temacie i moze ten , czy bedzie dzialać lepiej niz miniflotor.

Mam wrazenie ze ten odpieniacz na kostke to tragedia kostki padaja po 2 tyg idzie na nie kupe kasy slabo odpieniaja i ta buczaca pompa sery mam zamiar taki wewnetrzy odpieniaczyk kupic.

http://allegro.pl/item948016450_odpieniacz_mini_nano_rafa_nowosc_weipro.html

Odnośnie korali.... troszke inaczej myślimy gdyż chce low budzet podrzymać akwarium a nie szlifować do doskonalosci.

Mam sentyment do mojego nemo i kraba gdyz to jedyne stworzenia ktore nie zawiodly mnie nigdy , tylko i wylacznie dlatego nie zamykam baniaka tylko chce go kontynuować.

2 pompy na allegro zamowione o wydajnosci 5000l/h - niby...

przetestujemy oby chociaz rok popracowaly.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podtrzymać życie, to taka pompa sie jak najbardziej nadaje, miałem chyba ze 3 takie i generalnie nie były złe, gdyby nie to, że szybko padały. Co do automatycznej zmiany kierunku, to możesz jak je otrzymasz przez tydzień bez przerwy poruszać tym mocowaniem, to jak się wyrobi, to pompa rzeczywiście sama będzie zmieniać kierunek, ale tylko w dół:strutin i wtedy automatyczna zmiana działa:))


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest lepsze od Marei. Marea, przynajmniej model 2400, raz że pada, dwa że dmucha bardzo wątło. JVP ma lepszy strumień - choć tak jak Radek pisze, zdjęcie z JVP 101, a opis z mocniejszej 102 - za tę cenę, to raczej nastaw się na 3000l/h :strutin. Tylko że dwie takie pompy w 60 litrach to ci zrobią jesień średniowiecza z zawartości, jedna wystarczy. Ta pompa ma jeszcze jeden plus - jeśli zdarzy cię się pęknąć ośkę ceramiczną, to patyczki do uszu się świetnie sprawdzają jako zamiennik. :)

A co do odpieniacza, to sądzę że tak, będzie lepszy od kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym coś powiedział na temat wypowiedzi "kolegi" Radek Ch ale powstrzymam się..

Ben_sage szczegółowych informacji na temat tych produktów udziele ci na PW jak tylko się odezwiesz

bo mam odmienne zdanie na ich temat.

Pozdrawia szczęśliwy posiadacz chińskiej jakości :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak padnie nie bedzie żal.Z marei zawiedziony jestem bo tania tez nie byla a o tunze nie chce slyszeć.

Wspomne 1 zdanie o tunze kumpel kupil o wydajnosci 4400l/h i dmucha tak samo jak moja byla nowa 2400marea porażka zalozyl 2 pompy do 250l i wogole ruchu wody nie czulem.Odnośnie jvc czy jvp jak wytrzyma 6-8 miesiecy to mi wystarczy nie nastawiam sie na coś wypasnego oby tylko wlasciwie dmuchala gdyż zauwazylem ze dobry przedmuch pozwala mi latwiej utrzymać akwarium w czystosci.

Także 2 sztuki zamowione jesli 1 zrobi sajgon to 2 nie zaloze.

A ten odpieniacz wg-310 zamowilem.Mam nadzieje ze bedzie lepszy od miniflotora to 10zl miesiecznie idzie na kostki a efekt mizerny.Jestem anty nastawiony do tego odpieniacza czy to bedzie 50 czy 100litrow miniflotor to najwiekszy sciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pompki JVP-101 od około 3 miesięcy i jak na razie nic się z nimi nie dzieje niepożądanego. Pracują cicho, nic się nie luzuje, a strumień na pewno lepszy niż w pompkach Marea, które miałem wcześniej. No i jeszcze jedna wielka przewaga nad Marea - nie zasysają mi powietrza kiedy są blisko powierzchni, w Marea to było prawdziwe utrapienie.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zako - wiesz, mam akurat tą okazję, że mam obie pompy. Obie chodziły - i Marea 3200, i JVP101 (i JVP102 też). Marea ma jednorodny strumień, tymczasem JVP ma strumień wyraźnie podzielony na 4 sekcje, każda rozsunięta pod kątem 90 w stosunku do siebie, z "pustym" środkiem. Efekt przy JVP jest taki, że jak je nie ustawić, zawsze była "jesień średniowiecza". W dodatu o przecierających się kablach, powodujących przebicia po dłuższym okresie eksploatacji w JVP to można tu, na Forum spokojnie poczytać. W efekcie przy JVP wolałem rąk do akwa nie wkładać. Moje JVP102 mają też brzydką tendencję do niechęci do startowania po wyłączeniu na dłuższy okres czasu. Tak więc piszę o "syfowatości" z pełną świadomością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek Ch w moim akwarium mam 101 i 102 ustawione są na przeciw siebie dając ładne przeciw prądy

Startują za każdym razem i ani razu się nie zacieły, sa ciche i wydajne. Żadnych przebić ani przetartych przewodów nie posiadają no i nie można porównywać ich konstrukcji do marei bo niesą nawet podobne tak jak "malucha z mercedesem" :strutin

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.