Skocz do zawartości
Admed2

JAKI HOTEL W SHARLM ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

23 marca lece do egiptu. Moze ktos podpowie ktory hotel wybrac żeby rafka była przy plaży.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coral beach - na przykład


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Park INN lub Radisson sas - maja wspólna plażę przy radisonie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faraana Club ma jedną z ładniejszych raf w Sharm.


450L, sump 180L, APF600, 8x54W, 2xTunze 6085, 1xKoralia 4600, NJ4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam CONCORDE,

wybeirz sie na wycieczke do ras mohammad i tiran koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że tam gdzie Ci się podoba, na nurkowanie żeby coś ciekawego zobaczyć i tak trzeba

dojechać


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również polecam Club Farana lece tam w maju juz drugi raz, widziałem wiele egipskich raf w tym ras mohammad i tiran i ta koło farany jest zdecydowanie najlepsza, to jest ten sam kawałek rafy co w hotelu Coral Baetch bo te hotele ze sobą sąsiadują.

Rafka ma około 2 km długości i zbocze ma około 15-20 m głebokosci, przed zboczem od strony otwartego morza jest wiele wysp i filarow z rafą, wygląda to przepięknie, nie znajdziesz tam "martwego" miejsca jak na innych rafach przyhotelowych, rafa tętni zyciem i różnorodnością gatunków, jest sporo filmów na youtube z tej rafy.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mają rację - jesli chcesz najładniejszą rafę w sharmie to weź:

Iberotel Fanara 4* (ma go w ofercie np. Sunfun i TUI)

http://www.holidaycheck.pl/hotel-Informacje+turystyczne_Hotel+Iberotel+Club+Fanara-hid_8740.html

lub też połozony obok trochę tańszy

Club Faraana 4* (ma go w ofercie między innymi Alfastar, Rainbow, Sunfun)

http://www.holidaycheck.pl/hotel-Informacje+turystyczne_Hotel+El+Faraana+Reef+Resort-hid_107230.html

Oba hotele nie należą do tanich, ale jesli chodzi o rafę to nie ma lepszej rafy przyhotelowej w Sharmie. Zresztą coś czuje że w przyszłym tygodniu zobaczymy tu na nano jakieś fotki z tamtejszej rafy :)

Ogólnie jakiego hotelu byś w sharm nie wybrał to tak czy siak będziesz miał jakąś rafkę. Jedynym wyjatkiem są hotele na dalekiej północy sharm w okolicach Nabq Bay, gdzie jest długa ładna piaszczysta plaża i przy niektórych raf prawie nie ma (ale za to można sobie spokojnie na kitesurfingu pośmigać :) )


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk

Nie w przyszłym, nie w przyszłym - tylko teraz, póki mi się jeszcze coś chce i do pracy się nie zabrałem :) Dziękuję Remik za dobrą radę i aranżację wyjazdu :)

Faktycznie - bardzo polecam ten hotel - cicho, spokojnie i urokliwie - po niżej "kilka" fotek cykniętych przy hotelowej rafie - przepraszam za jakość ale były robione jakąś "stupid camerą" w plastikowym "kondonie" :)

Co ciekawe - na początku naszego urlopu było więcej ryb małych przy rafie - w raz z napływem turystów - coraz więcej osób "płoszyło" zwierza - ale i tak było rewelacyjnie.

Pogoda dopisała - 25 stopni w nocy, w dzień temperatura do zniesienia była tylko w pełnym zanurzeniu i uzupełnieniu płynów ustrojowych w lokalne "lekarstwa" :)

Cieplejsze rzeczy się nie przydały - przywiozłem je z powrotem..

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

32.jpg

33.jpg

34.jpg

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

39.jpg

40.jpg

41.jpg

42.jpg

43.jpg

44.jpg

45.jpg

46.jpg

47.jpg

48.jpg

49.jpg

50.jpg

51.jpg

52.jpg

53.jpg

54.jpg

55.jpg

56.jpg

57.jpg

58.jpg

59.jpg

60.jpg

61.jpg

62.jpg

63.jpg

64.jpg

65.jpg

66.jpg

67.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, znajome widoczki, brakuje mi tylko Picassa, których jest tam dużo.


450L, sump 180L, APF600, 8x54W, 2xTunze 6085, 1xKoralia 4600, NJ4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku czy w barze przy Jacuzzi pracuje jeszcze rudy egipcjanin o imieniu Bobo :)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę - widać na fotkach gdzie spędzałeś wiekszość czasu ...w pracy :)

Ciesze się że ci się podobało i polecam się na przyszłość.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bigwalker

Faktycznie, prawie jak u Was :)

Bałem się przed wylotem że faktycznie wieczory będą chłodne a bez pianki ani rusz - jednak na szczęście tak nie było.

W nocy bez klimy trudno było spać, niespotykane jak na ten czas upały.

W dzień ubierałem piankę ze względu na plecy - nie na temperaturę wody, która wynosiła około 24-25 stopni na pewno.

@inmar

Gwarantuję Ci, że aparat którym były one robione możesz kupić pewnie za około 100zł :)

Jeśli tylko poćwiczy się robienie zdjęć z pewnych ujęć bez spoglądania w wizjer czy na ekranik aparatu, oraz podczas samego robienia zdjęcia na manualu ustawi się wcześniej odpowiednią przysłonę czas i balans - oraz przytrzyma ręką skały co by zdjęcie nie poruszone było - to tak właśnie wychodzą :)

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem semi-profi aparatu do robienia zdjęć pod wodą - ale perspektywa dodania prawie dwóch zer do powyższej kwoty(aparat + obudowa) skutecznie mnie zniechęciła - tym bardziej że jak mówię - jeśli się nieco poćwiczy, to można strzelać fajne foty.

@brevis

faktycznie było ich sporo - choć stosunkowo mało w porównaniu do np. ustników - naliczyłem z 5 gatunków.

Za to O. nigery były bardzo duże, tyle że dużo głębiej.

@luk344

Wiesz, mieliśmy pokój nie przy tym basenie - i jakoś rzadko udawało mi się "zajść" akurat do tego baru - raczej przesiadywałem w wiosce beduińskiej(którą nie wiem czy widziałeś - zrobili przy zejściu do plaży)

Co do wycieczki na Ras Nasrani czy Ras Mohamed - wprawdzie pierwszy stop na RM jes interesujący - o tyle drugi i trzeci jakością nie różni się niczym od rafy hotelowej - powiem więcej - trzeci stop jest ... 50 metrów od plaży hotelowej patrząc na prawo z molo - czyli można bez problemu dopłynąć "przy okazji" penetrując rafy hotelowe.

Wprawdzie sporo małych ryb jest tylko w okolicach "maczug" które znajdują się nieco dalej od plaży - ale za to pływa się tam niemal samemu :)

Na jedzeniu przytyłem chyba z 7kg - katastrofa :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bigwalker

Faktycznie, prawie jak u Was :)

Bałem się przed wylotem że faktycznie wieczory będą chłodne a bez pianki ani rusz - jednak na szczęście tak nie było.

W nocy bez klimy trudno było spać, niespotykane jak na ten czas upały.

W dzień ubierałem piankę ze względu na plecy - nie na temperaturę wody, która wynosiła około 24-25 stopni na pewno.

@inmar

Gwarantuję Ci, że aparat którym były one robione możesz kupić pewnie za około 100zł :)

Jeśli tylko poćwiczy się robienie zdjęć z pewnych ujęć bez spoglądania w wizjer czy na ekranik aparatu, oraz podczas samego robienia zdjęcia na manualu ustawi się wcześniej odpowiednią przysłonę czas i balans - oraz przytrzyma ręką skały co by zdjęcie nie poruszone było - to tak właśnie wychodzą :)

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem semi-profi aparatu do robienia zdjęć pod wodą - ale perspektywa dodania prawie dwóch zer do powyższej kwoty(aparat + obudowa) skutecznie mnie zniechęciła - tym bardziej że jak mówię - jeśli się nieco poćwiczy, to można strzelać fajne foty.

@brevis

faktycznie było ich sporo - choć stosunkowo mało w porównaniu do np. ustników - naliczyłem z 5 gatunków.

Za to O. nigery były bardzo duże, tyle że dużo głębiej.

@luk344

Wiesz, mieliśmy pokój nie przy tym basenie - i jakoś rzadko udawało mi się "zajść" akurat do tego baru - raczej przesiadywałem w wiosce beduińskiej(którą nie wiem czy widziałeś - zrobili przy zejściu do plaży)

Co do wycieczki na Ras Nasrani czy Ras Mohamed - wprawdzie pierwszy stop na RM jes interesujący - o tyle drugi i trzeci jakością nie różni się niczym od rafy hotelowej - powiem więcej - trzeci stop jest ... 50 metrów od plaży hotelowej patrząc na prawo z molo - czyli można bez problemu dopłynąć "przy okazji" penetrując rafy hotelowe.

Wprawdzie sporo małych ryb jest tylko w okolicach "maczug" które znajdują się nieco dalej od plaży - ale za to pływa się tam niemal samemu :)

Na jedzeniu przytyłem chyba z 7kg - katastrofa :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#244425 Przemek :

Na jedzeniu przytyłem chyba z 7kg - katastrofa :)

...eee tam, pewnie wody morskiej sie opiłes za dużo :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedzenie to było masakra - należę do osób które wszystkiego muszą spróbować, a stoły tam były suto zastawione ... :)

Cała dieta poszła w ..... - do tego od rana do wieczora badania(grupa krwi Bols) organoleptyczne napojów o dziwnie brzmiących nazwach:

Vatlandia

Chefas Regal

DryDin

:)

Tyle że wszystkie smakowały tak samo - więc dobrze że w wolnocłowym kupiło się kubusiowe co nieco :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dostałem kilka pytań na priwa co do magicznego aparatu którym robione były zdjęcia - mam nadzieję że nikogo nie rozczaruję - to chyba 6 letni Sony DSC P73 :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Tropicana Grand Oasis, rafa przy hotelu, żarło na wypasie, co najważniejsze nie zatruliśmy się i nie było karaluchów co jest podobno normą w tańszych hotelach. Jak będę jechał do Sharmu to na pewno wybiorę ten sam hotel żeby się nie naciąć.

Oczywiście nie polecam wyjazdu z Exim'a bo to totalna porażka.

Na jedzeniu przytyłem chyba z 7kg - katastrofa

Też przytyłem po pobycie w tym hotelu ale pobiłeś mnie na głowę :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ozim jak jezdzisz na najtansze wyjazdy to z kazdym biurem bedzie porazka. ja bylem z eximem w Domina Coral Bay ***** i bylo super i kazdemu polece to biuro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#244505 KIDULT :

@ozim jak jezdzisz na najtansze wyjazdy to z kazdym biurem bedzie porazka. ja bylem z eximem w Domina Coral Bay ***** i bylo super i kazdemu polece to biuro.

Nie obraź się ale akurat Domina Coral Bay to jeden z tańszych 5* (no choć te 5* to patykiem po wodzie pisane) hoteli w Sharm i dość przeciętny. Nie mówie że jest zły bo jak ktoś jest normalny to będzie mu się podobało w większości 4* hoteli w Egipcie. Sam wypoczywam w "całym "przekroju gwiazdkowym" i po prostu to jest kwestia nastawienia i stosunku cena do jakości.

Akurat dla tych bardziej wybrednych w Sharm można polecić Tropicana Grand Azur (nie mylić z Oasis), Laguna Vista Resort, hotele sieci JAZ lub Iberotel.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze od siebie dorzucę hotel Dreams Beach 5* oczywiście te ich gwiazdki se można...ale hotel może być - duża bardzo ładna rafa jedna z lepszych w okolicy.Inną zaletą jest to że ruskich jest poniżej 50% reszta to Anglicy, Niemcy i Skandynawowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Zarezerwowałem na 26 marca Club Farana. Widze że jest po co jechać.

Dzieki


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się podpiąć pod temat to chciałbym prosić o rekomendację hotelu w jakimkolwiek miejscu w Egipcie, który by spełniał następujace warunki:

1. bardzo czyste, codziennie sprzątane pokoje i łazienki (warunek żony :))

2. dobre miejsce do nauki nurkowania (=godne polecenia centrum nurkowe)+ ładne rafy dostępne przy pływaniu z maską (dla mnie :))

3. plaża z łagodnym zejściem do morza, tak aby nie martwić się o małe dziecko

4. duża ilość animacji dla dzieci (dla 3-letniego syna/9-letniego chrzesniaka )

5. czyste baseny przy hotelu + brodziki dla dzieci

6. all inclusive z urozmaiconym żarciem

7. nienarzucająca się kompetentna obsługa

Interesuje mnie wyjazd 2-tyg na przełomie maja/czerwca w cenie 7-8k dla 2 osób dorosłych+dziecko... forma pobytu: typowy wypoczynek z rodziną: ja i dziecko (bardzo) aktywnie (głównie w wodzie), żonka na leżaku :)...nie wykluczam wycieczkowania się, bo pewnie jest co pooglądać w Egipcie, ale ma to dla mnie drugorzędne znaczenie i jeśli juz to raczej to co jest blisko dostępne (=do Jerozolimy/Kairu/Luksoru wybiorę się jak dziecko dorośnie :))


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.