Skocz do zawartości
adamus_23_as

hmm akwa 330 l a jaki sprzęt???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem na etapie dobierania sprzętu do mojego pierwszego "Akwa Morskiego".

Szkło już wybrane 330 litrów.potrzebuje teraz sprzętu napewno nie z najwyższej półki ale żeby w 100% spełniał swoje zadanie!!!

Jeszcze nie jestem expertem ale ucze się pilnie...Rozglądałem sie na forum i po wspólnych konsultacjach dostałem propozycję sprzętową od jednego ze sklepów(nie reefshoop).

Czekam teraz na szczere opinie i ewentualne poprawki.

Pompa Nj 3000

1x Hydor Koralia 3

1xHydor Koralia 4

Lub 2x Hydor Koralia 3 + Tunze nanowavebox

Odpieniacz Deltec APF 600 w cenie. najnowszy model z białą pompą AquaBee

Automatyczna Dolewka Blau Aquaristc

Filtr RO ( 3 korpusy) + DI

Lampa Aluminiowa Blau Aquaristic 639 6x 39W T5

pozdrawiam....


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz sie skonsultowałeś ze sklepem ....to po co ci rady..A i za chwile napiszesz ...Obsada ..błazeniki ..itp..Napisz prosze co na dzien dzisiejszy wiesz o morszczyznie.....pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koleżanko troche wystopuj... jak bym wiedział wszystko i był pewny że wybór jest ok to bym się tu nierozpisywał.

tak jak napisałem ucze sie.. co wiem? pewnie niewiele w porównaniu do ciebie. grzecznie tylko zapytałe o opinie na temat sprzętu jak nie masz ochoty nie odpisuj ale niewyskakuj z tekstem zebym rozpisywał się przed tobą co wiem o morszczyżnie,a może inaczej.... ty napisz co wiesz o morszcyżnie... śmieszne prawda

pozdro...


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#244350 adamus_23_as :

Pompa Nj 3000

1x Hydor Koralia 3

1xHydor Koralia 4

Lub 2x Hydor Koralia 3 + Tunze nanowavebox

Odpieniacz Deltec APF 600 w cenie. najnowszy model z białą pompą AquaBee

Automatyczna Dolewka Blau Aquaristc

Filtr RO ( 3 korpusy) + DI

Lampa Aluminiowa Blau Aquaristic 639 6x 39W T5

pozdrawiam....

- moim zdaniem za słaba cyrkulacja - przy litrażu 330L dałbym 12000L/h no chyba że chcesz miękkie trzymać

- Nanowavebox- nie brał bym chyba, że Ciebie stać na extra wydatki, jak będziesz miał fajne korale to możesz sobie to później dorzucić

- odpieniacz ok, ja bym brał używany

- dolewkę bym brał od Witka z allegro

- lampę kupiłbym używaną, albo zrobił sam, po za tym rozważyłbym kombinację HQI + T5 lub zaoszczędzoną kasę z używanego odpieniacza i lampy przeznaczył na LEDy BP

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ,pierwsze nie kolezanka ,tylko kolega ...po drugie ...znajdz sobie moje stare foty w Galeri..Teraz nie robie fotek ..dlaczego ? bo nie mam takiej ochoty ...Jak bedziesz w Łodzi spytaj o mnie ....Morszczaki mnie znają ...pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#244368 bigwalker :

Piona kobieto!!!Uspokuj się!!!!....ach te baby

..Wyluzuj troche....Cos ci sie chyba poprzestawiało ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg imo przesadzasz.

"bo nie mam takiej ochoty ...Jak bedziesz w Łodzi spytaj o mnie ....Morszczaki mnie znają " <- :)

jak nie masz obowiazku dawania odpowiedzi na jego zapytanie, to po co sie rzucasz? bo chyba nie masz, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka osób doradzało mi t5 zamiast hqi. nad ledami się niezastanawiałem kojażą mi się z ogromnym wydatkiem!!

lampa 120w kosztuje 2600 ja bym chyba potrzebował 2 dobrze myśle???

czyli poprawic cyrkulacje.

ja osobiście myślałem o 8 razy 39 w.nie za dużo??


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa...to bylo smiszne ..do lizarda ,czy cos ..a masz zwątpienie??...Jak ja zakładałem baniak ,to ty ..wiesz gdzie byłeś ...Przeprzszam ,za off....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piona tak mnie zaciekawiłeś tymi fotkami w galeri że z niecierpliwością ich szukałem....i co... znalazłem "SZCZERZE" nie dla takich widoków zakładam morskie. pozdro.ps a że w łodzi cię znają OK. ale nawet jak bedę to raczej nie będę wypytywał o ciebie. no bo jak??? "ej, znacie pione z naano reef" hehehe ja nie z tych. pozdro


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#244376 adamus_23_as :

kilka osób doradzało mi t5 zamiast hqi. nad ledami się niezastanawiałem kojażą mi się z ogromnym wydatkiem!!

lampa 120w kosztuje 2600 ja bym chyba potrzebował 2 dobrze myśle???

czyli poprawic cyrkulacje.

ja osobiście myślałem o 8 razy 39 w.nie za dużo??

LEDy sa drogie ale policz wymiany świetlówek co pół roku albo palnika HQI co rok. Do tego dodaj prądożernośc i to że bardzo podgrzewają wodę . Możesz kupić lampę używaną albo zastosować takie świetlówki :

http://www.reefshop.pl/eshop/wietl-wka-led-ps-t5-sw-23w-1150mm-star-white-16-000k.html


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałes date ...jak robiłem foty?? nie pytaj ...idz .własnymi drogami ...Zapraszam do mnie do mnie .. do domu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do LEDów, to spokojnie starczy Ci 2 x 90W. Niewiele taniej, ale zawsze. :)

I tak jak napisał adamparker, uwzględnij w kalkulacji nie tylko wydatek początkowy, ale też koszty utrzymania - nie zakładasz przecież akwarium na tydzień.

Dolewka jak najbardziej od Witka - używam i jestem bardzo zadowolony.

Co do reszty sprzętu, który zaproponowali Ci w sklepie, to się nie wypowiem, bo nigdy nie używałem, więc nie znam.

Ale dobrze, że pytasz, bo w sklepach mają tendencję do polecania akurat tego co im na magazynie zalega (na szczęście nie zawsze i nie wszędzie).


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co chcialem napisać napisał w sumie Tomek, dodam tylko że nie kupowałbym lampy Blau (mialem dwie więc wiem co piszę). I... Kupiłbym Wava Boxa (mam więc również wiem co piszę ):)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

rozglądam się za oświetleniem.

wypatrzyłem lampe ati sun power 6 razy 39 w.

Możecie mi coś napisac o tych lampach.

i mam pytanko,one nie występują w modułach 8 razy 39w czy 6 razy 39 to ok jak na mój litrarz no i wysokośc 55cm?

chce kupic lampe już docelową żebym niemusiał wymieniac za kilka miesięcy.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.