Skocz do zawartości
Ben_sage

JVP 102 moja opinia - pierwsze doznanie

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym pękającym kablem to jest feler chyba wszystkich serii JVP, praktycznie na każdym forum użytkownicy dzielili się tym spostrzeżeniem. Ja na razie mam cały, ale jeszcze nie dotrwałem do magicznych 12 m-cy użytkowania, przy których ponoć zaczyna pękać izolacja. Trzeba zachować czujność, taki mały dreszczyk emocji, bo jak nie, to :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które wersje JVP mają ceramiczną ośkę? Czy model 101 jest tylko z metalową, czy występuje z też z ceramiczną?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba chybil trafil bo ja kupywalem 3 szt jvp 101 i wszystkie 3 mam na ceramicznych oskach. Kolega kupil dwie i jedna ma ceramiczna a jedna metalowa. A niczym sie oznaczenia nie roznia.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#255860 Sphincter :

Jak myślicie? Lepiej kupić 3x model 101 czy może 2x 102?

Na jakie wymiary akwa?


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych wymiarach pompy 5tys/h moga byc za slabe.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście na takie wymiary zapodał bym dwie 102, sam ich uzwam i w moim baniaku w najdłuższej odległości mam 128cm,przy wysokości 63cm i powiem ci że goniopora i fungia na dnie mojego baniaka maja czasem wesoło jak sie zejdą prądy wodne z sumpa i jvp102,gonie kładzie na łopatki :). Ale zawsze możesz pózniej dokupic 101 i schować dzieś za skałki co by nie straszyła na widoku, bo fakt jest taki że małe to one nie są, porównajcie jvp 102 a tunze 6045 podobny przepływ wody a wielkość sie jest jadnak inna, noi estetyka tunzy wydaje mi się lepsza.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem, że to zależy. Peniek mówi, że mogą być za słabe. Ma rację ale w przypadku kiedy akwarium jest 'napakowane', to jak najbardziej. Jeśli jednak nie, 2 x 102 na 120cm to za dużo. Ja nie mam dużej obsady i ciągle próbuję ustawić te pompy tak, aby nie robiły mi metrowego wiru w wodzie. Już nawet się zastanawiałem nad wymianą jednej 102 na 101, ale wiem że w przyszłości przy większej obsadzie pójdzie to wszystko w kierunku opinii Peńka.

Pozostaje więc sprawdzić samodzielnie. Na początku 2 x 102, lub 102 + 101, w przyszłości przy większym napakowaniu zbiornika (a zależy jeszcze czy będą to same SPSy, czy miękkie) możliwa konfiguracja 2 x 102, lub 2 x 102 + 1 x 101.

Mam nadzieję, że nie namieszałem w głowie za bardzo, ale rozważałem przeróżne kombinacje.

Pozdrawiam


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w akwarium mialy by byc glownie sps'y to te pompy sie wcale nie nadadza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256386 Peniek :

Jesli w akwarium mialy by byc glownie sps'y to te pompy sie wcale nie nadadza.

Oj Peniek, nie spisuj ich od razu na straty. Nadadzą się... Może z ustawieniem 4 po jednej i 4 po drugiej stronie?

:)


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy JVP-102 - jaką orientację pomp macie w akwarium - i nie pytam tutaj o seksulaną :) Chodzi mi o to, czy pompę macie kabelkiem do góry czy do dołu i czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla jej funkcjonowania? Ja u siebie zauważyłem, że pompa obrócona o 180 stopni chodzi ciszej, tyle że wtedy kabel jest zagięty i wychodzi od dołu.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinno być różnicy,może jest gdzieś pęcherzyk powietrza i przez to głośniej chodzi w pewnej pozycji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabylem wtedy 2 pompy po ale z 2-3 miesiace temu mi padla i zastapilem ja druga i narazie niema wiecej problemow już moge stwierdzić ze jakosc jak najbardziej adekwatna do sprzetu pomijajac trefne wersje bo napewno mozna sie na mine naciąc,ale za takie pieniadze....Pompy chodza normalnie i innych problemow nie zauwazylem raz na 2 miesiace przemyje szczoteczka i tip top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moja jedna JVP zdechła i pochodziła coś ponad 7 miesięcy.Wirnik wygląda na dobry,ale ani drgnie jak podłączam do prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też jedna padła ale kupilem 1 w zapasie, narazie 2 chodzą juz dluższy czas i jest ok, za ta cene.... nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 2 pomp JVP-102 - na początku jedna chodziła dość głośno, minął tydzień i jest ok - obie pompy chodzą cicho i bez zawieszania się. Ogólnie nie ma na razie na co narzekać, po dotarciu się wszystko ucichło, mam tylko nadzieję, że szybko nie padną :)


szkło 120x60x50 360L - 55kg LR + 18kg LS + 200L sump + pudełko, Blau 2x150W HQI (żarniki Blau 20.000K) 2x54W aktynika i białe, Deltec AP600, obieg NJ3000, cyrkulacja 2xJVP-102 + koralia 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie jestem z nich zadowolony,po podłączeniu do urządzenia które na przemian podaje napięcie z regulacją od 2 do 13 (s) padły po 12 godz.nie żeby sie zepsuły ale zaczęły mieć bardzo głośny start wręcz warkot,w końcu są przeznaczone do pracy ciągłej,chciałem przechytrzyć drogie tego typu urządzenia ale wyszło mi :) ale efekt jaki jest przy zmianie kierunków strumienia wody w akwarium i bujanie koralowców jest fantastyczny teraz myślę jak to uzyskać za grosze :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291871 RA345 :

Ja już nie jestem z nich zadowolony,po podłączeniu do urządzenia które na przemian podaje napięcie z regulacją od 2 do 13 (s) padły po 12 godz.nie żeby sie zepsuły ale zaczęły mieć bardzo głośny start wręcz warkot,w końcu są przeznaczone do pracy ciągłej,chciałem przechytrzyć drogie tego typu urządzenia ale wyszło mi :) ale efekt jaki jest przy zmianie kierunków strumienia wody w akwarium i bujanie koralowców jest fantastyczny teraz myślę jak to uzyskać za grosze :)

można wiedzieć co to masz za urządzenie które na przemian podaje napięcie z regulacją od 2 do 13 (s) ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.