Skocz do zawartości
eni

pomocy pożyteczne czy nie?????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum jak wiecie jestem nowicjuszką w akwarystyce i proszę was o pomoc w identyfikacji tego stwora wylazło mi to dzisiaj z zakupionej skałki ma to około 20 cm>.0c2d12ae7f02e1b3m.jpg :): :wink:


akwa 450l,sump 120l,2x250W HQI+4x54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Eni, bardzo śliczny wieloszczęt :)

Generalnie jest on pożyteczny bo udrażnia skałą, śmigając po dziurkach ale jak jeszcze urośnie może podjadać Twój przybytek.

Pamietaj! Nie łap w ręce tego gada bo on ma dużo kolców na sobie i paluszki będą Cię szczypać itp :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za szybką odpowiedź już zaczynam na niego polować jest naprawdę wielki i mam obawy co do pozostawienia go w akwarium ( ale bydle hehe)


akwa 450l,sump 120l,2x250W HQI+4x54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rób to w rękawiczkach, bo może zaboleć:) Powodzenia.

Ja swoje dwa złapałem w dzień podniosłem korala a tam wypłynęły dwa śpiące wężyki (po 30cm) zanim doszły do siebie to już trzymałem je w siatce, a potem w kiblu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojego robala to będzie pierwsza nocka w akwa i ostatnia bo już mi się nie chce na niego polować ;( mam nadzieję że nie narobi jakiś szkód bo będę zła :):)


akwa 450l,sump 120l,2x250W HQI+4x54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kontakt z tym robalem i moge powiedziec z czystym sumieniem nie dotykajtego gołą reką boli i długo sie goi zlapalem na go na gorącym uczynku jak mi grzybka podjadał łap pęsetą dobra rada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na pewno rybę zje, proszę was.

wieloszczety zjadają resztki jedzenia z piasku łażą po skałach i dzięki temu przeczyszczają w niej kanaliki.

większość czasu siedzą w skale i żeby się na niego nadziać to chyba trzeba się nieźle postarać.

mam o wiele większe okazy i jeszcze nigdy nie zjadły tego co nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja tez nie rozumiem, skąd ten owczy pęd do wybijania wieloszczetow? Po pierwsze nie jestescie w stanie wylapac wszystkich chocby nie wiem co, a po drugie co wam te biedne zwierzeta zrobiły? Rozumiem jakis bardzo duży Hermodice, chociaz jesli akwarium jest karmione to w 99% wystarczy mu to co znajdzie, ale te zwykle male wieloszczety?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.