Skocz do zawartości
promil

Sól morska INSTANT OCEAN opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

na opakowaniu mojej IO jest że ma Ca 400 a Mg 1200 przy 1023,5 więc raczej nie jest tak że ma braki jakiś związków i przy najbliższej podmianie zmierzę jej parametry i zobaczę jak jest w rzeczywistości :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górnik miesiąca

na opakowaniu mojej IO jest że ma Ca 400 a Mg 1200 przy 1023,5 więc raczej nie jest tak że ma braki jakiś związków i przy najbliższej podmianie zmierzę jej parametry i zobaczę jak jest w rzeczywistości :)

GÓRNIK MIESIĄCA:)


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mamy temat odkopany to pozwolę sobie go trochę podciągnąć :smiling:

Mamy pytanie o sól IO.

Do tej pory używałem TM ProReef, skończyło mi sie wiadro soli TM a że potrzebowąłem dolać trochę solanki to zrobiłem ją z IO ktorej wiadro posiadam.

Efekt po dolaniu wody to okrzemki na piasku ... po tygodniu nie było po nich śladu.

Wczoraj dolałem znów około 10 litrów na soli IO - dziś znów okrzemki.

Dodam, że to nie kwestia RO-DI bo woda z osmozy dolewa się cały czas, dziennie średnio 5-8 litrów.

Czy z tą solą IO jest coś nie tak ? nie mam testu na krzemiany, może to by była odpowiedź ... ale czy ktoś się z spotkał z takim problemem ?


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku ja dość długo stosuję tą sól , raz na kwartał daje sól innego producenta i nigdy nie miałem problemów o jakich piszesz.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze ,ze IO to bardzo bezpieczna sól w przypadku częstych podmian ładnie wyrównuje nadmiar mikroelementów jeśli wcześniej zostały przedawkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, szukam wiec przyczyny w czymś innym. Wymienię jednak żywice i zobaczymy.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea Coral Pro używam od dłuższego czasu, świetnie się rozpuszcza, korale rosną świetnie, parametry z opakowania zgodne w 100% ze stanem faktycznym, żadnych problemów z przejrzystością wody- jak dla mnie super, nie mam zamiaru zmieniać na inną, polecam.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg_L;

tak dla przypomnienia, temat brzmi: !

Sól morska INSTANT OCEAN opinie.!

Jacek, moze stosujac te sol, za bardzo parametry spadly i skorzystaly okrzemki ?

IO nie jest zla, tylko Ballinga trzeba raczej zwiekszyc.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosujac IO pozbyłem sie czyszczenia szyb, wczesniej na RSCP pucowłem je codzień, ale jak juz akwarium zaczeło sie bardziej rozwijać to miałem cały czas kłopoty z niskim Ca.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sól jest ok. u mnie się sprawdza ... wszystko żyje i ładne rośnie. Co prawda nic super wymagającego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem kilka lat i uważam że to dobra sól przy Ballingu jednak przy reaktorze u mnie się nie sprawdziła. Stosując IO i utrzymując w zbiorniku KH w okolicach 8 musiałem "sztucznie" dozować Ca i Mg, a wynikało to z tego że solanka IO miała Kh ok.12, teraz stosuję sól o Kh 8 podkręciłem znacznie reaktor i Ca i Mg dochodzi do normy.

Gdyby nie denerwowało mnie ciągłe dozowanie Ca i Mg to bym nie zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.