Skocz do zawartości
robi

Z zeovitu na...?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ,chyba zakończe przygode z zeo bo... zaczyna mnie to wk... denerwować,ale na co przejść na jaki system ?Dodam że akwa jest bez LR i bez piasku ,skały AQUAROCHE ,wszystko śmiga 2 lata,Dlaczego chce to zrobić ? -oczekuje lepszych przyrostów i "stabilności" zbiornika.Pewnie wszyscy krzykną BIOPELETKI ale nie tego oczekuje.I bądz tu mądry!Kusi mnie ROWAPHOS w filterku po zeowicie ,ale czy wystarczy ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Old school Robi :) czyli DSB w głównym, cyrkulacja, odpieniacz, RowaPhos w filterku i naprzód :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie DSB nie w głównym zbiorniku,same kłopoty z tym po jakimś czasie,jak już to w sumpie


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko porownujac powierzchnie DSB w sumpie a to jak w glownym mozna urzadzic to bez porownania. Rozbujanie DSB w sumpie trwa duzej niz w akwarium, poza tym jezeli powierzchnia w sumpie to pewnie zazwyczaj 1/3 tego co w akwa i wymiana co 2 lata to glownym zbiorniku moze to hulac naprawde lepiej i duzej. Dlaczego odradza sie DSB w glownym?

Bo ludzie ktorzy likwidowali je w sumpie byli przerazeni iloscia syfu ktory nie koniecznie musi powstawac w takiej ilosci ze wzgledu na o niebo lepsz cyrkulacje i mnogosc zwierzat


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter, miałeś kiedyś DSB w głównym? Miałeś w sumpie? Jakie spostrzeżenia? W sumpie działało tak wydajnie jak w głównym? - nie wierzę. Co do niebezpieczeństw DSB w głównym to powiedz czy położyłeś baniak przez DSB w głównym? Jesteś pewnien że to DSB bylo przyczyną?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny baniak Krzyśka z Płocka poleciał przez DSB w głównym...W sumpie może i mniej wydajniej,ale o niebo bezpieczniej.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian sam miałeś dsb w głównym i zlikwidowałeś,więc powinieneś wiedzieć najlepiej dlaczego nie:)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bigwalker

U Krzysia poleciał ponieważ pompa odkleiła się od ścianki i WYDMUCHAŁA całe podłoże -zostały naruszone wszystkie warstwy - stąd była "lipa".

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest rozwiązanie na rok,2 lata,a potem chłopak będzie sie pytał,[pomóżcie jak odessać dsb?pomału,czy wszystko od razu ]

po co ma sobie komplikowac zycie?

jak już dsb to w sumpie,to jest moje zdanie


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSB sprawdza się dosyc dobrze w głownym i w sumpie , jednak ma jeden problem : kumuluje metale cieżkie.

Dlatego musi byc wymieniane co jakiś czas i wtedy następuje gwałtowny szok dla korali.

Jendak DSB jak sie rozbuja to jest naprawdę skutecznym reduktorem NO3 , a także pomaga utrzymać stabilne warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to chodzi:strutin


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter, zlikwidowałem właśnie dlatego że "co bedzie jak wybuchnie", do dziś żaluję.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nic nie wiem .... mam mętlik we łbie.Myśle aby porcjami ,co kilka dni usuwać zeolit a na to miejsce dokładać LR ale do sumpa(wejdzie ok. 20-25 kg) ale co z dodatkami ? co "lać" - odstawić wszystkie produkty zeo ??? co w zamian ? co o tym myślicie ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi

Nikt Ci nie powie jak to zrobić na 100 %

Ja bym zrobił tak ale to jest tylko moje zdanie mogę się mylić zaczoł bym od piachu dodawał systematycznie co jakiś czas do akwarium i obserwował kiedy dsb zacznie pracować a następnie zaczynał wymieniać skałę

jak to będzie już stabilne w miarę odstawił bym zeo nie robiłem tego nigdy ale właśnie jestem przy

wymianie skały AQUAROCHE na LR ale bez dsb i niestety niektóre korale musiałem przenieść do kolegi

a niektóre nie udało się uratować ale mogły być inne przyczyny bo troszkę eksperymętowałem :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że nie chce sypać piachu do akwa , więc ? mam taki pomysł aby w reaktorku razem z rową był purigen ,no i LR do sumpa ile się da ,z tym że bez świała w sumpie ,jak to widzicie ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to u mnie awaria prądu spowodowała to,że rozregulowal sie multikontroler od pomp tunze a byly to 2 szt 6200 i zaczely dzialac po kilka minut na strone co spowodowalo przewalanie piachu z miejsca na miejsce.

Nistety wszystko zadzialo sie podczas mojej dlugiej nieobecnosci jak to zwykle bywa.

proces utraty tkanki nie do powstrzymania ze tak to nazwe.

teraz mam dsb w sumpie i wczoraj ogladalem zloze dokladnie i pomimo ze jest juz tam od grudnia to nie widze zeby ruszylo


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio widziałem w sumpie i moim zdaniem to niwypał

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.