Skocz do zawartości
Gość DarekB30

500 litrów słonej wody - czyli moja przygoda z morszczyzną

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30

Widzę że zdjęcia już "przeciekły".. :)

Faktycznie, lampa Darka jest pierwszym zbudowanym egzemplarzem z modelu Pandora - wyposażonym w panele Hyperion - z 10 rodzajami diod i sterowaniem 8 kanałowym.

Więcej o samej lampie napiszę już w oddzielnym wątku na forum - w temacie tego modelu w dniu jego oficjalnej premiery(czwartek 26.01.2012r) - a myślę że też sam Darek napisze kilka słów już osobiście w tym tygodniu .. :)

:thumbsup: jak tylko ją zamontuję i opanuję podzielę się swoimi spostrzeżeniami :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Lampa dojechała :welcome:

wprawdzie w wekeend pracuję ale postaram się ją zamontować nad akwarium.

gallery_9946_1979_621394.jpg

gallery_9946_1979_93261.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna strona mocy :):thumbup:


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ją :lol:

Radochy będzie co niemiara.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Wkońcu wziąłem się za porządki w akwarium :thumbsup:

Przy okazji zmiany oświetlenia poprzestawiałem trochę korale i dołożyłem kilka kilo skały,

fotka z nowym ustawieniem, jeszcze pod świetlówkami, fotka trochę ciemna bo światło już przygasa przed wyłączeniem :wallbash:

gallery_9946_1695_975727.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Miałem ją :lol:

Radochy będzie co niemiara.

widzę, widzę :harhar:

biedne zwierzaki snocha :p

Pacific Sun Pandora Hyperion R2 - with touchscreen(X-touch) - real movie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś bracie zaszalał . :w00t::thumbsup::unworthy: Pozdrawiam Darku


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Toś bracie zaszalał . :w00t::thumbsup::unworthy: Pozdrawiam Darku

sam mnie namawiałeś :harhar: więc Cię posłuchałem :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namawiałem , namawiałem i mam głęboką nadzieję , że będziesz zadowolony . :thumbup:


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Namawiałem , namawiałem i mam głęboką nadzieję , że będziesz zadowolony . :thumbup:

he, he zadowolony to mało powiedziane,:thumbsup:

jak sie trochę z tą lampą "ogarnę" to opiszę co i jak u mnie działa :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek jak zwykle klasa, troszke tego zycia tam masz :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

:thumbsup: jak tylko ją zamontuję i opanuję podzielę się swoimi spostrzeżeniami :welcome:

Dwa tygodnie od zainstalowania lampy minęły jak jeden dzień

nadszedł więc czas aby podzielić się spostrzeżeniami z tego krótkiego okresu użytkowania :lol:

Po pierwsze dlaczego zdecydowałem się na lampę led?

Do decyzji o przejściu na ledy dojrzewałem równo rok czasu, już w zeszłym roku na gwiazdkę miałem w planach zakup takiej lampy, niestety z braku głownie czasu nie przyłożyłem się zbyt mocno do tematu jeśli chodzi o szukanie najlepszej oferty i suma sumarum temat sobie odpuściłem co jak się później okazało wyszło mi to tylko na dobre :lol:

Przez ostatni rok wertowałem różne fora w poszukiwaniu zbiorników oświetlanych ledami,

Nie będę ukrywał że duży wpływ na tę decyzję miały również rozmowy z osobami które tego typu lamp używaja

a wbrew pozorom sporo osób używa już tego oswietlenia, więc po kilkunastu rozmowach i kilometrach przejechanych w poszukiwaniu akwarystów zapadła decyzja o zmianie lampy.

Tylko którą lampę wybrać wśród dostępnych na rynku to pytanie zadaje sobie każdy z nas :lol:

Czy wybrać ofertę firmy X czy Y, a może zamówić z za oceanu poprzez e bay-a zostaje też opcja DIY

wertowałem więc internet i męczyłem pytaniami różne osoby :lol: chcąc się dowiedzieć jak najwięcej

bo jak wiadomo najlepszy i zarazem najgorszy klient to taki który jest zdecydowany tylko nie wie czego chce :lol:

Po przeczytaniu kilku tematów ( tu wielki szacun dla tomasz za opisanie budowy takiej lampy) poczułem się na tyle pewnie, że doszedłem do wniosku przecież to nic trudnego, zamiast kupować drogą lampę w sklepie zbuduję taką lampę sam :thumbsup:

Zacząłem więc planować budowę lampy - na początek podzespoły, radiator, ledy (kurde, które wybrać tyle tego jest, pojedyńcze czy całe panele uff ) drivery, zasilacz itd

Przydała by się również jakaś estetyczna obudowa żeby lampa nie straszyła, jak obudowa to najlepiej ze świetlówkami, do tego jakiś prosty układ do sterowania, moze jakieś wschody/zachody słońca wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :lol:

apetyt rósł coraz bardziej niestety wraz ze wzrostem apetytu rosła cena lampy, tu lepszy sterownik, tu więcej diód ..itd

i tym sposobem planując lampę DIY zbliżyłem się do ceny lamp w sklepach :wallbash: myślę, że każdy z nas ma podobne dylematy stojąc przed podobnym wyborem kupić gotową czy robić samemu.

Warto na początku tej drogi ustalić dwie sprawy: po pierwsze ile chcę/mogę przeznaczyć na lampę i druga sprawa czego oczekuję po takiej lampie, jeżeli ustalimy sobie te dwa kryteria dużo łatwiej będzie podjąć decyzję o wyborze lampy.

Ja raczej wysoko ustawiłem sobie poprzeczkę jeśli chodzi o możliwości więc po podsumowaniu kosztów budowy lampy DIY postanowiłem temat zarzucić a skupić się na negocjowaniu ceny ( wiedziałem już jaką kwotą muszę dysponować) wśród dostępnych na rynku wyrobów

A wybór jest naprawdę spory, ostatnio pojawiło się kilka firm które w swej ofercie mają lampy led

(może Skoczek mnie nie zbanuje :lol: jak wymienię te które ja znalazłem)

A więc po kolei:

Pacific Sun, AquaMedic,***.,Aluproject, EcoTech,Reefrepublic, Maxspect, przepraszam jeśli kogoś ominąłem i cała masa firm no name na ebayu

Kontaktowałem się z wieloma firmami sprawdzając jaki produkt ( za zaplanowaną wcześniej kwotę) jestem w stanie kupić,

Na tym etapie odrzuciłem właśnie pomysł kupowanie za granicą, głównie ze względu na gwarancję i skupiłem się na produktach dostępnych w polsce

Tu wybór był zdecydowanie mniejszy co wcale nie oznacza łatwiejszy i tak na celowniku zostały dwie firmy: Pacific Sun i ***

obie firmy mają doświadczenie w tego typu lampach więc pozostało mi tylko wynegocjować jak najlepszą cenę za lampę.

Wybór padł na markę Pacific Sun a nie na *** tak naprawdę tylko z jednego powodu, nie udało mi się w Polsce obejrzeć na żywo akwarium oświetlanego lampą tej firmy :wallbash: ale jeszcze może kiedyś zobaczę.

po drugie zbiegło się to z wprowadzeniem na rynek lampy Metis Hyperion R2 - bardzo spodobały mi się zastosowane tam rozwiązania i możliwości tej lampy, a po obejrzeniu jej na żywo zapadła ostateczna decyzja taką lampę kupuję tylko w wersji ze świetlówkami i tu kolejne schody bo producent nie ma takiej lampy w swojej ofercie, a co za tym idzie lampa musi zostać zbudowana od podstaw i trzeba na nią będzie poczekać około 4 tygodni :wallbash: więc zamówiłem i cierpliwie czakałem.

CDN...... :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariuszu piękny elaborat spłodziłeś :)

cyt:...Przez ostatni rok wertowałem różne fora w poszukiwaniu zbiorników oświetlanych ledami,...

Jeśli znalazłeś takie zbiorniki w sieci to poprosze o jakies linki na priv.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Pan Darek tam sobie niezle hoduje! :thumbup:

Myslalem, ze tylko po swiecie jezdzisz a zona to prowadzi ? :lol:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Warto zajrzeć choć na chwilę do sklepu stacjonarnego Pana Krzysztofa :thumbsup:

ja wpadłem wczoraj na "pogaduchy" do Krzyśka a wróciłem z boxem korali i znowu nocka zarwana na aklimatyzacji good2.gif

korale naprawdę wypas good2.gif

2 godziny po włożeniu do akwarium a "one" już krzyczały że są głodne :D

może były za mało karmione :lol:

Załączone miniatury

  • gallery_9946_1695_71606.jpg
  • gallery_9946_1695_12447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne, szkoda że tak daleko :(


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak to wyglada cenowo?

Cenowo to wypada kiepsko...niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.