Skocz do zawartości
Gość buczi82

Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Witam

Uzywal moze ktos kiedys takiego odpieniacza ???

Jesli tak to prosze o opinie

Dzieki wielkie

weiproskimmersa2012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzywam tej firmy model wyżej 2013 podpięty pod pompe HEILA 6520 i jestem z niego bardzo zadowolony

Stosowałem go wcześniej z braku miejsca na zewnątrz sumpa i spisywał sie tak samo jak w środku

POLECAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie spytam w jakim zbiorniku chcesz go zastosowc i jakie korale planujesz trzymac?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam aktualnie i nie narzekam, warto tylko zainstalować pompę z wirnikiem igiełkowym (u mnie AquaBee 2000/1) i zwężkę Venturiego, wyrzucając całe to przezroczyste kolanko (jeśli ma być w sumpie), mam też kubeczek DIY, bo w oryginalnym piana jest "tłumiona" i nie można uzyskać odpowiednio suchej (mój kubek DIY ma większa średnicę wylotu, zrobiony jest z pojemnika na żywność za 3,99 i kubeczka na mocz :) za 0,49zł)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Dzieki wielkie :)

Mam 125L akwa, obecnie mam miniflort, ale z tym odpienikiem max moge miec 3 rybki i jakies korale, a nie ukrywam ze chcialbym wiecej ryb, np 5 max, bo wiecej to juz bedzie tlok...

co do korali to narazie miekkie, ale pozneij chcialbym twarde, oswietlenie obecnie mam 136W, wiec myasle ze styknie dla twardzieli, no ale to z czasem wszystko...

chodzilo mi o to tylko czy taki odpieniacz bedzioe oki, pytam bo to jakis chinski sprzt i nie ukrywam ze conowo po\wala z nog, bo z wysylka okolo f40, a chcialem mce/600, ale cena jest juz za uzywany od minimum f120 w zwyz, moze i gdzies taniej bym dostal, no ale mi chodzi o to, aha nie mam panela ani sumpa i teraz drugie pytanie, czy jegop zawiesza sie na sciance czy jak i czy mozna go uzyc w akwa bez panelu i sumpa...

dzieki wielkie za wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tyle przeróbek,że lepiej rozejrzeć się za innym.Miałem też go bo taki mi doradził lokalny sprzedawca morszczyzny,ale koledzy z forum zaraz mi go wybili z głowy (sumpa).Zależy na jaki zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wolal dozbierac do mc600,w tym chinczyku bedziesz mial pompe w akwarium no i nie chce wykrakac ale Weipro wiszacy za akwarium moze kiedys wylac zawartosc na podloge.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245594 inmar :

Czyli tyle przeróbek,że lepiej rozejrzeć się za innym.Miałem też go bo taki mi doradził lokalny sprzedawca morszczyzny,ale koledzy z forum zaraz mi go wybili z głowy (sumpa).Zależy na jaki zbiornik.

Ja nie mówię, że go polecam, ale piszę, że po kilku przeróbkach, a właściwie nie po przeróbkach, bo pompę i tak trzeba podłączyć taką czy inną, działa całkiem ok.

#245594 buczi82 :

czy jegop zawiesza sie na sciance czy jak i czy mozna go uzyc w akwa bez panelu i sumpa...

dzieki wielkie za wszystko

W oryginalnej wersji zdecydowanie nie polecam, miałem go podpiętego pod AquaBee 2000/1 ze zwykłym wirnikiem i ledwo zipał. A i tak jak Peniek pisze, duuuże prawdopodobieństwo, że znajdziesz zawartość akwa na podłodze :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

aha, no to w takim razie poczekam i kupie mce/600 :)

a jakas gwarancja ze z mce/600 sie nie wyleje ???

aha i jaka pompa ma byc do mce600 ???

wew czy zew, bo aktualnie mam zew tetra 150 do mini, ale chyba wydaje mi sie ze bede musial zakupic jakas wew :/

masakra hehe

oki dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MC600 jest juz z pompa nic nie musisz dokupowac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no to super :)

aha i moge go normalnie powiesic na sciance w akwa, tzn na zew str, ale akwa, nie sumpa badz panela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz,bo to odpieniacz do wieszania na sciance akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

oki teraz juz wszystko wiem :googleye

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na pompie jak pisałem wyżej śmiga i pieni bez zarzutów bez żadnych przeróbek tego odpieniacza, niewiem co inni widzą w nim nie tak (możę są poprostu uprzedzeni?)

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze do sumpa sie nadaje,ale na szybie bym go nie wieszal.A to czy odpieniacz jest dobry czy zly decyduje wyglad akwarium a nie to czy pieni czy nie,miniflotor w 300l tez by pienil.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ok, a moze ktosik mi poleci dobry odpieniacz ???

obecnie mam miniflort, ale zajmuje mi troszku msca w akwa i poza tym nieladnie to wyglada, a jednak cosik takiego jak mce/600 jest bardziej korzystniejsze i nie widac za bardzo, tak wiec prosze Was o podpowiedz co by tu zainstalowac do mojego akwa... nie mam sumpa, ani panela, wiec powinien byc zew tak jak mce/600 i najlepiej z wbudowana pompa...

dzieki wielkie za pomoc :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.