Skocz do zawartości
Marcinekk

Acreichthys Tomentosus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie w/w ryby po jakim czasie zaczeła jesc aiptasie w waszych zbiornikach?


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest od tygodnia i jak na razie to za aiptasię się nie zabrała :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie początkowo badała zbiornik i skubała wszystko: zoa, pseudogorgonie,acropory... aiptasie i mrożonki też ją interesowały .

potem widywałam ją skubiącą skałki lub sunącą nad piaskiem ale aiptasie nadal trzymały się mocno . Po dwóch tygodniach pobytu, aiptazji sporo ubyło, a po kolejnych dwóch aiptasję trzeba było szukać .

potem albo i wcześniej zjadła wszystkie zoa ze skałki a na deser eupchylie (!) wtedy została wygnana a aiptasie niestety wróciły.

uważajcie przy tej rybce na LPS-y


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie dowiedzialem sie, ze trzeba wybierac sztuki ktore sa w baniakach bez aiptasi. Jak jest wyglodniala zaraz zabierze sie za ukwialy. U mnie to dziala:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rybcia zaczęła wcinać Aiptazi po miesiącu,ale wcześniej wykończyła dwie euphylie:cursin


400 l+120 sump 70kg żywej skały i cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak na razie nic nie ruszyła chyba że to ona wykończyła tridicanę i wcina mrożonki aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki preparat Grotecha - fajne mleczko ze strzykawką i sam wybiłem bestie.

Po konsultacjach w 3 sklepach nie kupowałem tych ryb właśnie ze względu że wcinają korale .


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pod naszą weekendową nieobecność zmasakrował wszystkie Tuby... Totalna załamka - odechciewa się wszystkiego. Zostawił pojedyncze polipy... Aiptasie żyją w najlepsze nie zauważyłem aby ubyło choćby jednej!


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta rybe dopiero od dwóch dni,w takim razie musze sie uzbroic w cierpliwosc.Dziekuje za odpowiedzi.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wiekszosc aiptazji zezarla oprucz 2 wielkich ktore siedza z tylu na skale,bedzie na dniach do oddania,bo raczej nie widze zeby miala chec sie za nie wziasc.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zjadła bez problemów wszystkie Aiptasie i było ok. Przy okazji nie cierpiała tylko rurówek najróżniejszych wykończyła mi wszystkie zanim oddałem dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tygodniach w jedną noc zniknęły wszystkie. Ale nie liczcie że wybije wszystkie do zera. Toudi jest jak rolnik, zawsze zostawia sobie ze 2-3szt, hoduje je aż trochę podrosną i wtedy je objada ale znów nie do końca i tak w koło macieja. Wcina nawet okazy 4cm (!) mimo że rybka ma 7cm :googleye

Korali na razie nie rusza choć mam na chwilę obecną po armagedonie tylko resztki Zoa, resztki clavulari, dużego Sarco i galaxeę, która macha do okoła długimi mackami a rybka sie nimi nie interesuje.

Wciągnęła natomiast rurówki


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zabił jedną Scolymię, drugą zmasakrował i dostał wilczy bilet, wylądował w sumpie. Aiptasii nawet nie tknął.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 6-ciu tygodniach zalatwione.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Mój brzydal :D jest u mnie ok 4 tygodnie. Nie bardzo widzę, aby wcinał aiptasię. Niektóre osobniki wyglądają jak konie i teraz nie wiem czy je wrzątkiem lub kwaskiem bo nie może wciągnąć takich dużych - ok 4-5 cm, czy czekać. Rybcia wcina wszelkie mrożonki, może zaczęła od mniejszych osobników gdzieś w skale???


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie dopisze do odswiezenia :D Zna ktos moze angielska nazwe obiegowa brzydala ? Chcialem zamowic rybke w sklepie i mi baba powiedziala ze hurtownikom lacinska nazwa nie wiele mowi :banghead Co za kraj....


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acreichthys Tomentosus commmon name- Bristle-Tailed Leatherjacket mam nadzieję że w stanach i UK jest pod tą samą nazwą bo czasem można zgłupieć.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie jak u Was ta rybcia się zachowywała. Czy od razu jadła aiptasie, czy dopiero po jakimś czasie?? Nie wiem czy dłużej czekać, bo niedługo te paskudy wciągną mi ryby, takie konie porosły :D. Moja wcina wszystko oprócz aiptasi, czy Wasze tez na początku takie były, a dopiero po jakimś czasie zaczęły wcinać różę??


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja odswieżę stary temat :) Mam malutki okaz, który czeka aż ReefMax dojrzeje w Nano. Rybka gapi się czasami godzinami w skałe, atakuje coś strasznie szybko (ja tam nic nie widzę na tej skale) i patrzy na nią dalej.

Karmię ją dodatkowo solowcem i tutaj moje pytanie - mam w akwarium tylko brzydala (nazywa się Brad Pit) i kraba. Jak często karmić rybkę i jaką ilością?

W akwa w miare czysto, jest 1 mała aptazja, ale dużo "białych robaczków", które pojawily sie podczas dojrzewania, o których pisałem już w innym poscie.


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja juz załamałem ręce jak mi po roku sypneło aptasią... metody na strzykawkę może i pomagają jak tos ma 1 skałkę i kilka litrów wody, ale nie u mnie. Kupiłem tego zawodnika. Najpierw kilka dni nic... ale po tygodniu jak wziął sie do nich, nie wiele juz zostało. Ma jedną wadę: okrutnie molestuje wężowidło, mimo że jest spore, bo ma ze 25cm a on sam moze z 5-6.

pozdr.


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ok, wciaz pytanie ile go dokarmiać?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój lubi filet z morszczuka tylko minimalne kawałeczki , podplywa i je z ręki , dostaje coś co drugi dzień ,ale codziennie łapie się na artemie przy karmieniu innych ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bamboo,

jesli to jedyna rybka i nie masz aiptasii to raz dziennie cwierc kostki mrozonki wystarczy.

Gdybys jednak mial aiptasie, to lepiej ja glodzic, zeby instynktownie sie za nie zabrala.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.