Skocz do zawartości
Ziemniok

ReefMax by Ziemniok

Rekomendowane odpowiedzi

Zebrasoma jest narazie mała, nie wykluczam przeprowadzki do większego - dlatego też spokojnie :p

Co do menelli - codziennie wraz z pokarmem dla ryb leci plankton czerwony i 5 kropel KoralFluid z JBL. Myśle że nie ma tragedii? :p


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepski wybór :p zarówno rybka jak i menella w takim akwarium.

parametry ci dosyć szybko poleca - menelle musisz karmić 2 razy dziennie.

swoja droga skąd wy kupujecie te gorgonie ? na menelle zółtą poluje już pół roku :/

nawet jest zamówiona u Łukasza, ale ciągle jej nie ma w hurtowniach zagramanica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan - jeżeli raz dostanie czerwony plankton ( wraz z innymi mrożonkami dla ryb ) no i drugi raz w ciągu dnia chmurkę koral fluid - wystarczy?

Żółte menelle właśnie przyszły do erybki w zabrzu. Fioletowe również.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Do cierpliwych akwarystów to Ty nie należysz. Oby nie skończyło się to katastrofą...

Ale nie chce krakać i trzymam kciuki. :p


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo tego lejesz przy tej obsadzie, ja daje dziennie 3krople koral fluid, zresztą on bardziej dla miękkich IHMO, z Natanem się zgodzę odpieniacz nie da rady..

co do pokolca w 80l się nie wypowiem :p

i info dla Natana piękne niefoto przyszły do Zabrza!! wczoraj na własne oczy oglądałem ! sam kupiłem tylko krabika Stenorhynchus seticornis, ale dziś znów tam będę :p


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257634 Ziemniok :

jeżeli raz dostanie czerwony plankton ( wraz z innymi mrożonkami dla ryb ) no i drugi raz w ciągu dnia chmurkę koral fluid - wystarczy?

teoretycznie, chociaż ja swoje karmie 3-4 razy dziennie mrożonkami jak i suchym pokarmem.

dodaj do diety jakaś moine i wrotke czerwoną, i strzykawka na każdą gałązkę rozpylaj.

muszę do Tomka zadzwonić może będzie coś w Wawie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te korale u Tomka to z tej samej dostawy co ryby? Czy może dziś dołożyli coś nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze testy:

Ph 7,7

kh 8

NH4 0

NO2 0,1

NO3 5

PO4 0

Ca 400

Mg 1110

Dodałem 2 dni temu kilka szczepek SPSów - od jutra planuję dozować Balling.

Wyniki nieco się zmieniły - ph mi spadło, podobnie jak magnez. Wzrosły natomiast NO2 i NO3. Takie wahania to sprawa naturalna?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260140 Ziemniok :

Wyniki nieco się zmieniły - ph mi spadło, podobnie jak magnez. Wzrosły natomiast NO2 i NO3. Takie wahania to sprawa naturalna?

Tak, naturalna... w dojrzewającym baniaku.

Daleko masz jeszcze do stabilności, więc nie śpiesz się z SPSami. I tak już za dużo życia wpuściłeś do świeżego zbiornika. Ph masz niskie, a Mg bardzo niski - o wiele za niski dla SPSów.

Jak zaczniesz lać Ballinga do niedojrzałego systemu, to najprawdopodobniej doprowadzisz do poważnego rozchwiania parametrów.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się żółtek czuje??, clavi to jak CI zarośnie to będziesz miał problem


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4, Ca i Mg Saliferta, reszta TM.

Daimen - Żółtek śmiga bardzo ładnie - skubie skałę, dostaje papu i grzecznie wcina. Nie pozwala dojść do siebie krewetkom aboinensis, a zauważyłem że tak jakby się nadstawiał skrzelami do.. mandaryna. Czyżby go coś swędziało i przeszkadzało?Myślę nad dokupieniem labroides dimidiatus - doktorek pewnie przeczyścił by żółtka, a duża to rybka nie jest...


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wychudzony ten żółtek. Jesteś pewien, że w przeciągu kilku miesięcy stanie u Ciebie większe akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update! :)

Akwarium ma już 2 miesiące, bez trzech dni.

@Ewaise - Żółtek już nabrał masy i wraca mu farba tam gdzie były ubytki! :) Co do większego akwa - już kompletuję sprzęt :)

zoletekzmienazw.jpg

Dzisiejsze wyniki testów:

ph 8,2

kh 10,5

No2 0,2

No3 30

Nh3 0,05

Po4 <0,03

Ca 400

Mg 1230

Temp. 26,5 stopni C

Zasolenie 1,021.

Co z tym wysokim NO3?

Do akwarium przywędrowały piękne szczepki od rafal19, Kris77 i cudny ukwiałek od sycia - dzięki wielkie Chłopaki :D

Proszę o ocenę, porady :D konstruktywna krytyka mile widziana :D

Aha, co do dozowania. Dozuję od 6 dni balling preisa - podbiłem MG o 140 i Ca o 15 :clapping Powoli do przodu. Daję kroplę jodu dziennie, co trzy dni kropla AminoAcid i CoralVitalizer. Co trzy dni ( lecz inny niż AA i CV ) daję 5 kropelek Koral Fluid. Co tydzień podmiana 10 % solą TM BioActif wraz z 4 ml Kent Stront/Molibden.

FOTOFOTOFOTO:

calosczmienazw.jpg

calosc2zmienazw.jpg

calosc1zmienazw.jpg

koralezmienazw.jpg

koral1zmienazw.jpg

koledzyzmienazw.jpg

zoazmienazw.jpg

eupzmienazw.jpg

cactuszmienazw.jpg

amarantzmienazw.jpg

I na koniec ukwiał. Jest pare dni po podziale. To ten ukwiał od Szwartka który się podzielił - jednego ma Amnor, drugiego Syciu. Ten od Sycia się podzielił i od dwóch dni jest u mnie... i wygląda tak:

uzmienazw.jpg

uuzmienazw.jpg

To normalne po podziale i po transporcie ponad 5 godzin w pociągu? Czy może wysokie NO3 ?

Pozdrawiam!:D


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250388 Ziemniok :

Zbiorniczek stoi :clapping Narazie nie mam ani okrzemek, ani glonów, nic!

Jestem ciekaw czy baniak dojrzeje, czy obejdzie się bez tego.

Widzę że dojrzewanie u Ciebie przebieg pełną parą :)

Zbiornik nie dojrzały, a życia FULL:whip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam, że problemem jest świeży zbiornik. Ukwiały są dość wymagające.

Choć trzeba przyznać, że jak na ilość życia, które wpuściłeś do za młodego i nieustabilizowanego akwarium oraz ilość chemii jaką dodajesz, to i tak wszystko wygląda zadziwiająco dobrze.

KH masz za wysokie - nie powinno przekraczać 10,0, a najlepiej jakby oscylowało koło 7 - przystopuj z Ballingiem. Zasolenie za niskie. Podnoś stopniowo podczas podmianek do około 1,023, ale nie więcej niż o 0,005 za jednym razem (albo sprawdź salimetr). To powinno też pomóc w utrzymaniu poziomu Ca i Mg.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozuję teraz 4 roztwory ballinga po 40 ml dziennie. Ca, Mg, NaHCO3 i sól bez soli. Jak zmniejszyć dawki?

Jutro nieco zwiększę zasolenie przy podmiance. Poziom mierzę refraktometrem Blau Aquaristic.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zapbserwowalem wyleg małych krewetek aboinensis. Jak co wieczór leże i patrzę na akwa. Nagle pojawiło się multum maluuutkich kreweteczek. Widziałem doskonale odwlok, poruszanie odnozami... Kształt już dorosłej krewetki. Ale wszystko to raczej padło przez pompy....

Jak zmniejszyć dawki ballinga? Wszystkie roztwory np o polowe, lac 20 ml dziennie? Czy zmniejszyć tylko dawkę NaHCO3?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262882 Ziemniok :Kształt już dorosłej krewetki.

To ciekawe, bo u L. amboinensis występuje holometabolia czyli przeobrażenie zupełne- co oznacza że larwy nijak nie przypominają dorosłego osobnika.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Może mysis(lasonogi) ?

mysis_glerl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne :clapping Dzięki kawa :)

A co z tym ballingiem? Pomoże ktoś?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.