Skocz do zawartości
lalakon

jak świetlówka problemy z glonami

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy moze ktos podpowie mi jaka odpalić swietlowke do baniaczka 80L. mam MARINE-GLO T-8 15W 46 cm długa .mam małe problemy z glonami i mysle ze moze byc to wina swietlówki ,chyba ze ktos ma lepsze porady co do glonów?????:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanko co z oswietleniem nocnym bo takiego nie mam???????????czy jest ono potrzebne???pytam bo nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie świetlówka może być, problem jest gdzie indziej. Azotany i fosforany mogą być przyczyną.

Oświetlenie nocne nie jest konieczne, ale przydatne do obserwacji akwarium w nocy.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki to nocne mi się przyda bo bo przydało by sie na nie popatrzeć i w nocy jakie ledy polecaćie jesli chodzi o nocne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej kupić na Alledrogo jakąś listwę z kilkoma diodami niebieskimi z zasilaczem w komplecie.

http://allegro.pl/item962775371_akwarium_oswietlenie_nocne_4led_niebieski.html

http://allegro.pl/item952144388_blekitne_akwarium_oswietlenie_c_4x_led_kolor.html


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od poczatku:

napisz prosze cos wiecej o zbiorniku !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja

zbiornik jest zalany od 15 grudnia ,odpieniacz weipro sa 2011 na ganiany pompą hailea hx-6520,zbiornik ma 80L.,oswietlenie juz opisałem w/w,filtr zew. bascic 80 360L.h w nim purigen,i biostarter .jesli mozesz dawaj pytanie ja odpowiem bo juz nie wiem co pisac oki pozdr>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze po Twoich postach że masz dużo rybek jak na takie małe akwa.Czy wiesz może ile przypada litrów wody na 5cm rybki w morskim? Napisz ile masz obecnie rybek i podaj nazwy


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja , hmmmm teraz pozostało mi tylko garbik i krewetka i juz nie pytaj co mialem bo juz mnie Nika dala popalić,można powiedziec ze baniak mam od 15 grudnia ale zaczynam od nowa (czyli duzo pytac i czytac )potem kupować.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mowa o rybkach i krewetkach .

bo jesli chodzi o roslinnośc to mam kilka grzybów ,1 zielony fosforyzujący ,xsenie,cladiella sp.i 3 których nie znam nazwy jedynie moge napisac ze fosforyzujące i papuja sie podobnie jak ukwaiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz baniak 80l i swietlowke T8 15W to ja juz wiecej nie pytam...

do tego akwa, conajmniej HQI 70W, lub 3x24W T5...

poniewaz takze przjrzalem Twoje posty, proponuje fakjtycznie zaczac od poczatku:

1. skopletowac potrzebny sprzet;

2. zalac zbiornik, poczekac az dojrzeje - z tym co juz narobiles bedziesz chyba mial duzo klopotow z wyprowadzeniem tematu na prosta....

3. POWOLI wprowadzac obsade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalać to już nie zaleje bo mam zalany a wprowadzac to będę pewnie za ok 3 miesiące aż mi sie wszystko sie unormuje ,a co do światła to mam zmienic pokrywe bo teraz mam na jedno swietlówkę .?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj troche dział 'plagi' oraz 'chemia' i dział 'dla nowicjuszy'.

Piszde tam np:

Jakie oświetlenie trzeba mieć, skąd sie biorą glony i pisze też że testy to podstawa...


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246839 lalakon :

zalać to już nie zaleje bo mam zalany a wprowadzac to będę pewnie za ok 3 miesiące aż mi sie wszystko sie unormuje ,a co do światła to mam zmienic pokrywe bo teraz mam na jedno swietlówkę .?????

napiszę, jeszcze raz - przede wszystkim czytaj! ta świetlówka to za mało dla fotosyntezujących korali. jak dobrze Ci podpowiadają koledzy zrób 3x24W.

ja osobiście, zrezygnawałabym z pokrywy i kupiła takie belki na koral miękkie wystarczy. a jak już poczytasz i nauczysz się opieki nad koralami, to będziesz mógł dołozyć kolejną belkę i wprowadzić bardziej wymagające zwierzaki, bez wymiany lamp.

to co wg. mnie jest u Ciebie jeszcze problemem, to filtr kubełkowy. zrezygnowałabym bym z niego i dołożyła może jeszcze trochę skały?

w drugim swoim zbiorniku (100 L) mam ok. 10 -12 kg LR, odpieniacz jak Ty (weipro 2012) i karmię 3 - 4 kostki

dziennie. woda kryształ czyli można.

edit:

- cyrkulacja u Ciebie też jest do poprawy. o ile dobrze pamiętam, wspominałeś o jakiejś pompce 260 L/h, to stanowczo za mało. dołóż cyrkulacji i powinno się prostować.

zacznij tak jak Ci wszyscy podpowiadają i będzie dobrze a akwarium zacznie być radością a nie problemem. i pytaj na forum, a nie w sklepach, bo tu ludzie pomogą Ci bezinteresowanie.

i nawet nie próbuj na razie kupować jakieś zwierzęta :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka wszystkim zrobiłem dzis test na fosforan i byłem nie miło zaskoczony bo ostatnio robilem i było oki a dzis PO4 wyniosło 2,0 podmieniłem 20% wody i wsadziełm do filtra phosvec granulat z sery .ja mysle ze to pomoże , a co Wy o tym sądzicie ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam wiesz, że sporo problemów ostatnio było w Twoim zbiorniku. jeżeli chcesz faktycznie spróbować wyjść na prostą, załóż nowy temat (masz prozrzucane widaomości po kilku topicach) i DOKŁADNIE opisz zbiornik.

1. litraż/wymiary

2. ile skały? jaka to skała (ze sklepu-odgazowana/czy nie, z cudzego zbiornika, zywa???)

3. podłoże

4. cyrkulacja

5. światło

6. jaka sól, co ile podmianki i w jakiej ilości

7. czy woda z RO+DI ?

8. jakich używasz testów?

ps. zaryzykuję twierdzenie, że fosforany masz jeszcze wyższe. generalnie przyjmujemy, że ogólnie dostępnymi testami na PO4, nie uzyskamy wiarygodnego wyniku.

opisz starannie i dokładnie zbiornik i będzie mozna się zastanowić...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą mocą popieram nikę - proszę jeden temat ze wszystkimi informacjami.

@nika, widzę, że się ciebie tu boją.

I dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247154 rs :

Z całą mocą popieram nikę - proszę jeden temat ze wszystkimi informacjami...

wsparcie zawsze się przyda :)

#247154 rs :

...@nika, widzę, że się ciebie tu boją.

I dobrze :)

a to już Rafałku - pomówienia :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podoba mi się jak budzisz respekt :)

Na wsparcie mozesz zawsze liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS kiedys ktos powiedział mi ze jak sie ktos zna sie na wszytskim to na niczym sie nie zna .po moich doświadczeniach na morskim akwa musze schylic głowe i poradzić sie w tej dziedzinie ludzi co zęby zjedli w tej dziedzinie ,niz mam dalej próbowac a moze mi sie uda ,no nie stety tu tak sie nie da jak na słodkowodnym akwa . NA OGOLNYM OPISAŁEM CO MAM .POZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, zauważyłem nowy temat.

Akwarium czasami uczy pokory, znam to uczucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.