Skocz do zawartości
Petraa38

Ratunkuuu koral mi chyba zdycha, pomocy!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

ja by poszedł ja wymienić przecież to w ogóle niepienni ..:/ dużo osób poleca sera 250 lub nawet sera 550 , ja miałem jak już pisałem tetra 300 i było super jak dla mnie , chodziło to w 130 litrach obsada 2 błazenki i salaris było w sam raz jak hexe dorzuciłem to już zauważyłem że nie wyrabia ,czyli 3 rybki ok z moich obserwacji na mini


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petra nikt nie drwi, a jesli ktos sobie w ogole drwi to z tego sklepu a nie z Ciebie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tetra 400 głośna moja 300 nie była głośna , no słychać ją było no ,ale bez przesady , a mam akwarium 50cm od łóżka :) , ale fakt faktem pompka była zamykana w szafce i stała na gąbce ,oraz co miesiąc czyściłem wacik który jest na wlocie zasysanego powietrza


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, ale Ty jesteś twardziel z Wejherowa :) Petra, zaczynasz się mazać jak baba :) a moim zdaniem jest tak że powoli akwarium dla syna zaczęło powoli zmieniać się w Twój baniaczek :) łyknełaś bakcyla i teraz choroba będzie tylko postępować, ale nie martw się, nie jest śmiertelna :) Słuchaj dobrych rad, zadawaj mądre pytania, a wszystko wyjdzie na prostą. Co do kosztów to... Pierwsze koty za płoty! Teraz już wiesz że nie do końca trzeba brać za dobrą monetę to co mówi sprzedawca. Myślę że jak już ogarniesz sprawy techniczne to znajdzie się ktoś z Twoich okolic kto wspomoże szczepką tego i owego zupełnie za darmo, zdarzają się wśrod nas całkiem normalni i zyczliwi. Glowa do góry :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używałem sera550 i sprawowała się bardzo dobrze.Jest cicha i dobra, dobra rzecz to regulacja przepływu powietrza zawsze można podkręcić na maksa jak kostka jest już sporo zapchana


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu przebrnąłem przez ten ciekawy wątek :) Mam nadzieję, że będzie to nauczka dla innych osób, które zakładają akwa i sugerują się tylko tym co usłyszą od sprzedawcy. No niestety w tym hobby trzeba trochę poczytać.

No ale do rzeczy - chłopaki dobrze ci radzą, nie musisz teraz dużo inwestować, potrzebnych jest kilka korekt w ustawiueniu sprzętu - wymiana kostki i regulacja głębokości zanurzenia odpieniacza (może uda się podnieśc pokrywę i zrobić koronę na akwa, albo po prostu wyciąć dziurę na kubek), zakup nowej pompki.

Moim zdaniem powinnaś kupić dobre ciasto i kawkę i wrzucic posta że potrzebujesz pomocy, na pewno ktoś bardziej doświadczony mieszka blisko i wpadnie, rzuci okiem, poradzi. Przy okazji przekaże troche wiedzy. Sam bym podjechał i coś doradził jakbyś mieszkała w 3mieście :) Co do zakupu nowych korali w przyszłości to koralowce miękkie są dość łatwe do zdobycia od kolegów z forum za jakieś małe pieniązki bo one dość szybko rosną i nie są zbyt wymagające.

Także głowa do góry i do boju :)

Pozdr

Tomek


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petra- i jak rozwinął się temat?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.