Skocz do zawartości
Amnor

'Senny' Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pytam. :)

Jeden z moich Turbo od 10 dni leżał zakopany w piachu. Raz czy dwa próbowałem go szturchnąć żeby sprawdzić, czy reaguje, ale bez większych efektów. W każdym razie był przyssany do dna, więc go nie ruszałem.

Dziś w końcu uznałem, że skoro tak długo się nie ruszył, znaczy że nie żyje i go oderwałem. Okazało się że nie padł, bo po wyjęciu z piachu schował się do muszli i zatrzasnął mi 'drzwiczki' przed nosem. Zamiast w kanalizacji wylądował oczywiście na skale, ale ja mam pytanie:

Czy takie zachowanie ślimaków jest normalne? Zagrzebać się w piachu i nie ruszać przez ponad tydzień?


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ślimy takich numerów nie wywijały...


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to dorosły ślimak to jest przed odejściem na tamtą strone

Przy młodych może to być wzrost i związany z tym czas na stwardnięcie muszli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zako

Hmm... nie wiem, czy jest młody... zmarszczek żadnych nie widzę, ale kto go tam wie... ponoć algi potrafią zdziałać cuda na cerę. :)

A tak na poważnie, to jak to sprawdzić? Przyjechał do mnie jakieś 2 tygodnie temu. Ma około 10-15mm średnicy muszli. Tyle o nim wiem.

PS. Jak przed chwilą zajrzałem do baniaka, to już zaczął pełzać po skale. Zobaczymy, czy wraca do piachu, czy też będzie piąć się w górę.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

to w sumie może niepotrzebnie go ruszałem. Ale chyba już stwardniał dostatecznie, bo nie wrócił do piasku, tylko zaczął szukać jedzonka. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ilośći prążków wieku nie policzysz :)

ale po wielkości można poznać mały-młody duży-stary :)

Ile żyją tego nieda się określić, wszysto zależy od warunków (przypuszczam że z 2 lata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.