Skocz do zawartości
szarykruk

acropora bielejąca od góry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Parametry podam wieczorem, lepsze zdjęcie też. Na razie siedzę w pracy, a informacje przekazała mi żona.

Acropora jest u mnie od 36 godzin. Wczoraj wyglądała dobrze.

Wiem że to kwestia przeprowadzki- ale dużo czynników: światło, parametry wody, nie miała kontaktu z innym koralem. Babka (okinawae) zaraz pokochała nowy nabytek.

Pozostałe korale mają się dobrze.

4343-schowek01pora.jpg


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zrobić UP, głównie dlatego, że szukam pomocy, po za tym zrobiłem zdjęcia i zmierzyłem parametry.

Zostaje pytanie czy czasem przy wyciąganiu z worka nie uszkodziłem (pamiętam że łapałem za korala- pewnie za najbardziej wystający punkt.

[t=thumbnail]http://nano-reef.pl/datas/users/4343-acro1.jpg[/t]

4343-acro2.jpg

Zmierzone parametry:

JBL

PO2=0,0

Mg=1300*

Ca=600*

KH= 9kropli

PH= Pomiędzy 8,0 a 8,5

Salifert

NO3=50

PO4=0,5

*Musze kupić inne testy na MG i Ca bo te nigdy nie pokazywały mi prawidłowo


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ca jest prawdziwe, lub choćby bliskie prawdy,... to taki poziom może być przyczyną

pozdrawiam


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem- jutro będę robić podmiankę.

Skoczyło w momencie jak ślimak mi zdziesiątkował glony- nie zjadał ich w całości i kawałki zaczęły fruwać po całym akwarium co się dało wybierałem. Ale nadal widuję czasem latające kawałki

Ca raczej nie jest prawdziwe. Od zawsze tak pokazywało. Ale jeszcze nie miałem okazji kupić innych (jak pomimo dziwnych wyników w akwa wszystko wygląda ok to po co)

Druga opcja że po prostu pozostałe istoty w akwa są mniej wrażliwe w tym temacie.

ps: czy gdyby to były warunki chemiczne- to acropora nie cierpiałaby na całej powierzchni? Ewentualnie czy to odbarwienie nie postępowałoby?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert

NO3=50

PO4=0,5

Te parametry, jakkolwiek bliskie by byly prawdy na tych testach, wykluczaja mozliwosc i w ogole sens zakupu acropor.

Doprowadz parametry do porzadku a dopiero pozniej kupuj tak wymagajace korale.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

ps: a tak po za tym, bez zmierzenia powiedziałbym że parametry mam OK


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przeczyścić jeszcze raz akwa z resztek glonów, bo inaczej może być źle.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie prosi zeby polac...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ładnie poleciałeś...

Przyczyną bielenia twojej akry nie jest ślimak, glony, dotykanie paluchami czy tez przeprowadzka chodziarz przy tym ostatnim wiele zalezy od sposobu aklimatyzacji. Ale i tak choćbyś niewiem jak dlugo aklimatyzowal to zaden twardziel nie wytrzyma zmiany no3 bliskiemu zeru na no3 50! To samo tyczy sie po4 ( z zera na pól mg/l!!!) Przyczyną jest sposób prowadzenia zbiornika. Parametry wody masz tragiczne nawet dla mniej wymagających istot morskich.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani- co polać (czy raczej polać się ze mnie:) )

remii, czy psujące się resztki glonów mogą powodować wzrost no i po?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś co to za glony. Skad wiesz że sie psuja? u mnie kiedyś rozpuścił sie cały sump spagetti ok 60l parametry nie drgneły.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem skałkę alg. Ślimak podgryzał je przy podstawie. (zresztą bardzo ładny ślimak)

na tym zdjęciu widać i ślimaka i algi w tle.

4343-slimak.jpg

tak, je popodgryzał, że z obszaru 10cm^2 zostały jakieś 2cm^2. Te które poobjadał stały się białe i zaczęły odpadać od skałki.

ps: zielenina zwie się Chlorodesmis


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyzej to nie glony sa przyczyną. No3 i po4 należy mierzyc regularnie. Narazie proponuje Ci zmniejszyc obsade, zmniejszyc karmienie do minimum, płukać mrożonki,

Podmienić wode, zastanowic sie nad filtracja i przedewszystkim regularnie badać wode no3 i po4. Jak spadną do zera wtedy skorygowac ca, mg i kh. A o akrze i innych twardych zapomnij na pare miesiecy.

Pozdrawiam


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym bieleniem od góry. SPS'y (prawie) zawsze bieleją od dołu. Jeżeli parametry są tragiczne to koral po prostu schodzi w przeciągu powiedzmy max 2-3 tygodni. Takie szybkie bielenie (i to od dołu) wydaje mi się raczej skutkiem: popażenia/przemrożenia(wychłodzenia - transport) lub ogromnego szoku aklimatyzacyjnego. Osobiście uważam, że te tragiczne parametry są tylko posrednio odpowiedzialne za ten stan (tak jak mówiłem - raczej bielenie byłoby powolne i od spodu). To chyba ogromny stres aklimatyzacyjny spowodowany gigantyczną zmianą parametrów. Przyznam, że niektóre stężenia masz ekstremalne. Koral raczej zejdzie, ale niekoniecznie. Nie wypruła jeszcze zooksantelli (przynajmniej tak by wynikało ze zdjęcia). Dodatkowo - nie widać charakterystycznych, odrywających się kawałków tkanki w postaci glutów. Jeżeli to szczepka hodowlana (i niejedno już widziała), to może są jakieś szanse na przeżycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remii- ok, obsadę już zmniejszam- dzisiaj mnie ktoś odwiedzi. Karmienie ograniczone już. A kolejne wprowadzanie do akwa będzie za pół roku. Szkoda, że nie zmierzyłem NO3 i PO4 przed zamówieniem, bo pewnie bym się i z tym wstrzymał- mam w sobie sporo cierpliwości.

PanMandaryn- na 99% moge powiedzieć że koral nie miał kontaktu z innym koralem. Transport był dobrze zapakowany i był to ciepły dzień a przesyłka- pkp. Więc raczej szok aklimatyzacyjny. Dzisiaj koral wygląda tak jak wczoraj, z tą różnicą że ma pootwierane polipy.

Postaram się aby przeżył.

Nie wiem czy szczepka nie jedno już widziała, ale hodowlana.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj o bakteriach tylko nie przesadz i poczytaj troche o vodka method przyda ci sie


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz przeciez co mialem na mysli piszac "o polaniu".

Poczytaj (jak remii napisal) o vodka method i moze powolutku zacznij ja stosowac.

Nie wiem jaki masz odpieniacz (opis "sto kilko szczescia" malo pomaga), ale do tej metody powinien byc jakis silny.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.