Skocz do zawartości
sPRYTny

Wycena całego sprzętu 500l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę znawców cen o wycenę całego zestawu 500l

tzn.

- akw. jakie szkło i jaka grubość gdzie zamówić

- szafka stelaż gdzie zamówić

- sump jakiej wielkości

- odpieniacz

- pompy

- grzałki - ceny znam

- oświetlenie

- ro + di - ceny znam

- ile kg skały

- i co jeszcze?

Na razie się tylko pytam ale może pod koniec roku wystartuje z czymś nowym większym.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkajac w Lodzi skierowal bym swoje kroki tylko w jedno miejsce ,gielda zoologiczna na Rownej.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tej giełdzie i szału nie ma...

cena zestawy max 20.000pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona,

Na giełdzie widziałem dwa pomieszczenia z morszczyzną, kupiłem tak tylko testy i tyle.

Chodziło mi i to że fizycznie nie ma sprzętu tak, wiadomo że sprzęt do morskiego to nie gorące bułeczki.

Chciał bym tylko wiedzieć jaki sprzęt będzie potrzebny i może zacząć kompletować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Twoje akwa oglądałem jako pierwsze.... Napalony wróciłem ze sklepu zoo i małem zakładac reef maxa. napisałem na forum co myśla... a tu grad postów " za małey" "dawaj cos większego" " za taką kasę założysz coś większego" itd. he he no to stwierdziłem że założe coś większego jakieś 150 l no a tu abarot "skoro 150 to już lepiej 300 z sumpem itd itd.

no i szybko zamówiłem (za szybko) akwa 330 według wskazówek dł szer wys. No i po wizycie w jednym z warszawskich sklepów stwierdzam!!!! za małe.....ale już przy takim litrarzu zostanę.przynajmniej na razie.

a co do kosztów to im większy l... to drożej..

myśle że 500 to bez kompów itd. to wydatek ok 10000zł widze po swoim... na niczym nie da rady zaoszczędzi. jeśli masz póżnij się tym cieszyc to trzeba zainwestowac.

ale 500 to już kawał morza.

pozdrawiam...


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247839 sPRYTny :

Chciał bym tylko wiedzieć jaki sprzęt będzie potrzebny i może zacząć kompletować

chyba jednak nie jesteś taki sPRYTny jak zadajesz takie pytania :)

Zależy co chcesz trzymać, napisz może lepiej jak ty to widzisz i po wypowiedziach kolegów wprowadzisz ewentualne modyfikacje

powodzenia w projekcie pieciu stówek :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ..trafiłeś w bardzo odpowiednie miejsca aby sie cos dowiedzieć (co za ile ) Zresztą nie mieszam sie ..pozd.Kombinuj...to jest bardzo przyjemne uczucie (stawianie baniaka) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej wkurza myśl za najpiękniejszy chodź wymagających rybek w reefmax-sie mieć nie mogę :)

- co prawda są wyjątkowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy kupisz sprzęt nowy czy używany. Jeśli nowy ale bez jakichś specjalnych bajerow to faktycznie trzeba szykować około 10tys. Jak kupisz używany to napewno zaoszczedzisz pare groszy:).

Co do giełdy w Lodzi, to kupiłem tam lampe do akwa, licząc ze będzie taniej;). Niestety różnica miedzy giełda a "normalnym" sklepem niewielka.


Było:( 450L,sump 225L,2x150W HQI + 2x54W T5 ,LR 45kg,OR 3500,Tunze 6085, Apf 600. Zalane 01.06.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona,

Liczę na Twoją pomoc przy nowym projekcie...

Do tego czasy moje podstawowe doświadczenie z morszczyzną nie na wiele się przyda przy projektowaniu np. sumpa, hydrualiki, itp.

Jak podjadę po moją rezerwację powiem Ci co wymyśliłem :)

tomiooo,

Jest wiele zagadniesz w których mnie nie zagniesz:strutin, ale morszczyzna to temat rzeka...

Najbardziej doświadczeni co trochę dowiadują się czegoś nowego (człowiek uczy się całe żucie).

Co do obsady hmm... na tą chwilę jej nie znam... ale raczej standard bez żadnych udziwnień:)

ps. pisałem że na całość chcę przeznaczyć około/max 20000zł nie 5000zł

Sprzęt chcę kompletować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja swoje 500l postawilem w przeliczeniu na zlotowki 2 tysiace zlotych.Akwarium ma prawie 1,5 roku i nie narzekam,tylko trzeba zaryzykowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jestem pomocny... nie top kasy tam gdzie nie potrzeba...cala filozofia..I jeszcze jedno przepytam cie z wiedzy ksiazkowej..literature pozyczyłem ci...nie wymigasz sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247861 piona :

Zawsze jestem pomocny... nie top kasy tam gdzie nie potrzeba...cala filozofia..I jeszcze jedno przepytam cie z wiedzy ksiazkowej..literature pozyczyłem ci...nie wymigasz sie :)

o choroba... muszę sobie ściągi porobić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247861 piona :

Zawsze jestem pomocny... nie top kasy tam gdzie nie potrzeba...cala filozofia..I jeszcze jedno przepytam cie z wiedzy ksiazkowej..literature pozyczyłem ci...nie wymigasz sie :)

Ja również sie ucze pilnie przez cały czas ...lecz sam staram sie pomóc sobie :)..no i też nie omieszkam zadzwonic tu i tam ...jak mnie problem przerasta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te kwoty - 5000zł, 2000zł, to mi szczęka opada. Panowie - podzielcie się wiedzą, jak to trzeba zrobić, bo też przygotowuję się do "500setki" i nijak mi takie kwoty nie wychodzą...

Zbiornik opti 160x60x60 + sump - 2000

Odpieniacz - 1500

Cyrkulacja - 3000

Oświetlenie (LED) - 5000

Skała -3500

Czyli "tylko" 15000 na początek, bez kupy innych gratów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247866 Radek Ch :

Jak czytam te kwoty - 5000zł, 2000zł, to mi szczęka opada. Panowie - podzielcie się wiedzą, jak to trzeba zrobić, bo też przygotowuję się do "500setki" i nijak mi takie kwoty nie wychodzą...

Zbiornik opti 160x60x60 + sump - 2000

Odpieniacz - 1500

Cyrkulacja - 3000

Oświetlenie (LED) - 5000

Skała -3500

Czyli "tylko" 15000 na początek, bez kupy innych gratów!

A ja myślę że:

1. Zwykłe szkło + sump 1 000 zł

2. odpieniacz 600 zł

3. cyrkulacja 400 zł

4. oświetlenie 1 500 zł

5. skała 2 500 zł

+ inne graty

myślę że 10 000 tys wystarczy

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247882 Radek Ch :
#247874 slawomirdyl :myślę że 10 000 tys wystarczy

Daleko do wymienionych 5000 czy 2000...

Oj daleko .....:)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247882 Radek Ch :
#247874 slawomirdyl :myślę że 10 000 tys wystarczy

Daleko do wymienionych 5000 czy 2000...

zmieści się ...

#247853 sPRYTny :

ps. pisałem że na całość chcę przeznaczyć około/max 20000zł nie 5000zł

Sprzęt chcę kompletować...


300L LR:40kg LS:18kg Start 05.2010

Bubble Magus NAC6A, NJ1700, 2x JVP-102, 2x24W ATI BluePlus + 2x24W SylvaniaCoralstar + HQI

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=37879 zasypy do reaktora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eelpe

Myślę że to rozsądna cena moja rada to pytaj się o wszystko na forum nawet o pierdoły bo tak naprawdę można wiele zaoszczędzić i nie wszystko musi być ze sklepu

powodzenia


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
#247902 slawomirdyl :

eelpe

Myślę że to rozsądna cena moja rada to pytaj się o wszystko na forum nawet o pierdoły bo tak naprawdę można wiele zaoszczędzić i nie wszystko musi być ze sklepu

powodzenia

Jako że to mój pierwszy post na tym sądzę że najlepszym forum morskim to się najpierw przywitam, a więc witam Was serdecznie;) Jak na razie moja przygoda była związana z akwariami słodkowodnymi i coś tam osiągnęłęm zdobywając nawet nagrody i teraz przyszła kolej na coś nowego bardziej wymagającego;) ale do żeczy...

Właśnie mam ten sam problem ale zupełnie inny litraż bo tylko około 35l na same korale. Czyli mam już filtr RO, akwarium opti white, oświetlenie 24W, grzałka 25W, kaskada HBL 501 jako filtr ( i pytanie co do niego włożyć jako medium filtracyjne?), mam zamiar jeszcze kupić "falownik" JVP-101 3000L/H, salimetr, odpieniacz Aquael - Skimmer PS-300 no i żywą skałę, podłoże jak i sól morską, też pytanie o źródło gdzie najlepiej kupić i w jakiej ilości? Może miał by ktoś mniejszą ilość żeby się podzielić?

Mam możliwość wybrania się na giełdę do Łodzi i tez pytanie o ceny czy jest stosunkowo tanio bo wiadomo ceny hurtowe? jakie są ceny jeżeli chodzi o korale? Jak na 35l nie potrzeba ich dużo i mogą to być malutkie szczepki, chciał bym żeby było kolorowo. Widziałem już na forum takie baniaczki i dają radę.

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć fresz:waving Po pierwsze to gdzieś jest temat o bylych słodkich wyczynach forumowiczów, poszukaj i wklej tam swoje fotki :) Co do Twoich pytań to setup do takiej kostki zalezy od tego jaką obsadę sobie zaplanujesz i jak wysoko postawisz sobie poprzeczkę. Jeśli już chcesz koniecznie użyć kaskady to jedynym wypełnieniem jakie przychodzi mi do głowy jest żywa skałą, chyba że wykorzystasz ten filterek jako filtr na media typu węgiel czy absorbent fosforanów, ewentualnie jako miejsce na umieszczenie odpieniacza (nie wiem jakiej wielkości jest ta kaskada). Tak w zasadzie do poprowadzenia takiej kostki zaden filtr nie jest Ci potrzebny, wystarczy dobrej jakości żywa skała, cyrkulacja, swiatlo i odpieniacz, choć przy takim litrażu i przy mniej wymagających gatunkach śmiem twierdzić że regularne podmiany na dobrej jakości soli wystarczą żeby zdobyć pierwsze morskie szlify :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.