Skocz do zawartości
sPRYTny

Wycena całego sprzętu 500l

Rekomendowane odpowiedzi

Co do cen zerknij na targowiski takie małe szczepki to ok 40-60 zł

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
#248334 seb :

Cześć fresz:waving Po pierwsze to gdzieś jest temat o bylych słodkich wyczynach forumowiczów, poszukaj i wklej tam swoje fotki :) Co do Twoich pytań to setup do takiej kostki zalezy od tego jaką obsadę sobie zaplanujesz i jak wysoko postawisz sobie poprzeczkę. Jeśli już chcesz koniecznie użyć kaskady to jedynym wypełnieniem jakie przychodzi mi do głowy jest żywa skałą, chyba że wykorzystasz ten filterek jako filtr na media typu węgiel czy absorbent fosforanów, ewentualnie jako miejsce na umieszczenie odpieniacza (nie wiem jakiej wielkości jest ta kaskada). Tak w zasadzie do poprowadzenia takiej kostki zaden filtr nie jest Ci potrzebny, wystarczy dobrej jakości żywa skała, cyrkulacja, swiatlo i odpieniacz, choć przy takim litrażu i przy mniej wymagających gatunkach śmiem twierdzić że regularne podmiany na dobrej jakości soli wystarczą żeby zdobyć pierwsze morskie szlify :)

Pozdrawiam

seb

Dzięki Seb za wstępne podpowiedzi;) fotki słodkich wstawię i zobaczysz że nie jest tak źle :) chciał bym do filtra dać coś na azotany i fosforany żeby się przed tym ustrojstwem przestrzec :) co do odpieniacza w kaskadzie to jak go zamontować żeby był napędzany? czy ma siedzieć po prostu w komorze i być napędzany napowietrzaczem i kostką tak jak normalnie w baniaku? Na skałę nie chcę żałować kasy bo wiem że odgrywa ona dużą rolę jak i żywy piasek oraz sól . Pytanie czy wystarczą mi 3kg skały i 3kg piasku? Co do korali to będę szukał na targowisku bo ceny widzę trafiają się atrakcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim zdaniem powinieneś zacząć od skonfigurowania sobie zbiornika samemu potem pytać się na forum o ewentualne sugestie co do konkretnego wyboru bardziej doświadczonych forumowiczów. Będziesz znał cenę sklepową sprzętu i wtedy będziesz wiedział ile konkretnie zaoszczędzisz korzystając z naszych rad a my doradzimy ci co ewentualnie powinieneś zmienić gdzie można zaoszczędzi a w co powinieneś zainwestować. Myślę, że po złożeniu zbiornika powinieneś tez zapytać się kilku sprzedawców, co do upustów, bo czasem można kupić sprzęt nowy z ciekawym upustem biorąc więcej sprzętu za jednym razem.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witaj Borsi kilka postów wyżej w sumie napisałem coś więcej o sprzęcie :

Właśnie mam ten sam problem ale zupełnie inny litraż bo tylko około 35l na same korale. Czyli mam już filtr RO, akwarium opti white, oświetlenie 24W, grzałka 25W, kaskada HBL 501 jako filtr ( i pytanie co do niego włożyć jako medium filtracyjne?), mam zamiar jeszcze kupić "falownik" JVP-101 3000L/H, salimetr, odpieniacz Aquael - Skimmer PS-300 no i żywą skałę, podłoże jak i sól morską, też pytanie o źródło gdzie najlepiej kupić i w jakiej ilości? Może miał by ktoś mniejszą ilość żeby się podzielić?

Ceny z allegro i sklepu refshop (wliczona wysyłka)

"falownik" JVP-101 3000L/H 55zł

odpieniacz Aquael - Skimmer PS-300 68zł

napowietrzacz z regulacją 28zł

salimetr AquaMedic 39zł

żywa skała Papua/Nowa Gwinea 3kg 185zł

WYNIK 375zł

Będę miał jeszcze okazję zajrzeć na giełdę w Łodzi i może wyrwę jeszcze coś taniej. Pytanie która sól jest najlepsza i ma wszystkie potrzebne składniki? z tego co wyczytałem Preis to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preis stracił łaski u wielu, jakieś cuda się działy. W tej chwili wielu używa Tropic Marine Bio Actiff i wszystko wskazuje na to że to super sól, sam jej używam i chwalę sobie. Kaskada tak jak napisałeś tylko jako pojemnik do umieszczenia odpieniacza, ale chyba będzie za płytki.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fresz zobacz sobie tu http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=26373&d=0 bo kolega domat sprzedaje troche sprzętu takiego akurat dla ciebie, będziesz mógł zaoszczędzić kilka zł :)

Natomiast co do skały to kup najlepiej od kogoś z działającego zbiornika, może dogadasz się z tym gościem :)http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=26577

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Tomek


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki tomiooo za namiary przydały się i już niedługo kolejne zakupy;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.