Skocz do zawartości
Slawekkrzyzanowski

Pralka do Polimerow Morskich

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu miesiacach skosilem sie na urzycie tych kuleczek.Jedynie co mnie troche przeszkadzalom to dodanie osobnej wierzy(filtra).

Jak z wilelu z nas urzywanie kulek plastikowych albo zmiana na zywe skaly w tej czesci filtra powoduje negatywne podwyszenie niekozystnej chemi.I tak wlasnie postanowilem sprobowac urzycia polimerow z mala zmiana konstrukcyjna w moim systemie.

Przesto ze woda jest dawano z glownego tenku i potrzeba ruchu polimetrow,doszedlem do wniosku ze jest mozliwe polaczenie wolnego

miejsca w sumpie .Co prawda to jest troche pograniczny pomysl ale moze cos z tego wyjdzie.

Zalaczam link do zdjec.

http://picasaweb.google.com/m/photo?uname=acutehomecare&id=5452629020927406306&aid=5452627586685690321&start=0

I mam nadzieje ze jakas pozytywna dyskusja na ten temat sie zacznie.

Temat jest otwarty na spostrzezenia,uwagi i rowniez krytyke.

Do uslyszenia

Slawek Krzyzanowski


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

????jak działa to cacko :)


Ja jestem jaki jestem inny nie bede solniczka 80L.+ 325L. 130X50X50 2XHQI 70W.+ aquastarlight T5 4X54W. , CYRKULACJA 2x JVP102 + JVP101, odpieniacz N/N ??, sól Tropic Marine pro-reef, skała kg.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawekkrzyzanowski - Żona musi miec z Tobą wesoło


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądźcie obiektywni, facet się napracował.

Ja mam tylko kilka pytań

1.Czy rurka zasilająca jest podłączona od dołu ?

2.Czemu mają służyć rurki umocowane na każdym rogu ?

3.W jakim celu nawiercałeś otwory w dolnej części cylindra ?

4.Czy można w tym trzymać chomika ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba cos tam zakumalem:strutin chyba:clowning ALE takiego DIY jeszcze nie widzialem:shocking

z tylu za tym cylindrem jest chyba jakis wlot czy pompa? Woda bedzie tam napierac krecic kulkami wewnatrz a nadmiar wody bedzie wylewal sie przez te dziurki u gory.

Slawek ile czasu zajelo Ci wiercenie tych dziurek?

Tych rurek na rogach nie czaje, moze to elementy jeszcze nie zamontowanej suszarki:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze troche czasu was mecze bez odpowiedzi.

Cztery male I srodkowa odplyw wody.

Srodkowa dziala tz awaryjna(kulki maj osad)

Woda wplywa z gory (tenk glowny).Ta boczna

jest podloczona do osobnej pompki w sumpie(mam

dwa podlaczone.Pierwsze zdjecie to srodek filtra.

Wchodzi on do komory w sompie.Dziurki wierce od

lat (pav'e oprawa do diametow).Kulki nie kreca sie

mocno Bo poprzez ruch wody (karuzela)wydawaja

swoje papu.Poprzez wplyw gorny ilosc tlenu zweksza

sie we wodzie I wiecej bakteri moze powstac

Ubocznym efektem jest praca naromalna skimera.(przy urzyciu malego zawrka)

Na goze filtra zamontowalem malom rorke ktora wsypuje sie polimetry do filtra

,eliminacja rozkecania filtra i mozna dac ile sie chce.Przesto ze jest to dosyc wielki filter

wlozylem jedna paczke i niestety czeba dodac jeszcze 1/2 paczki.

Zobaczymy jak wszystko bedzie dzialalo.Ciekawy jestem kiedy polimery napeczeja i zaczna szalec

z calom zalogom bakteri.

Szkoda ze filter nie jest troche wiekszy.

Zonka pewnie troche prania przy okazji

zrobila.

Szkoda Chomika ale jakis Wieloryb sie by przydal.

Probowalem doloczyc maly film ale niestety za wielka plika .

Dziek Panowie za wasze spostrzezenia i czekam na dalsze.

Sk

Ps.

Dodalem pare zdjec mysle ze troche pomoze w wytlumaczeniu jak to chodzi(pierze)

Zdjecia pralki


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach doszedlem do wniosku

ze papa ktora podlaczylem do filtra (200G/h)

jest trache za slaba.Jak zwykle pogrzebale

w starych klamotach I znalazlem prawie nowa

pape(296G/h).Wyglada ze jest bardziej lepsza

do tej pralki.Dolaczam maly filmik jak sie w niej

kreci

http://www.youtube.com/watch?v=DdVQ_EO6o-4&feature=youtube_gdata


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i wyszło o co chodzi :) Pomysł sam w sobie moim zdaniem bardzo ciekawy, uprościłbym to tylko odrobinę i myślę że to fajny wynalazek :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248735 seb :

NO i wyszło o co chodzi :) Pomysł sam w sobie moim zdaniem bardzo ciekawy, uprościłbym to tylko odrobinę i myślę że to fajny wynalazek :)

Pozdrawiam

seb

Seb dzieki za spostrzezenia.Zawsze jest milo uslyszec od reefiazy z dlogim doswiatrzeniem.Jak masz czs i ochote moze napisal bys trache wiecej o tych "uproszczeniach"

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie niewiele bym zmienił, uprościłbym to. Cały korpus bym zostawil jak jest, nie wiem jak masz wlot wody bo na fotce nie widać, ale dalbym bezpośrednio u dołu korpusu pod kątem, tak aby wpadająca woda wprawiała w ruch wirowy caly wkład, a doprowadzenie wody z pompy do filtra poprowadzilbym nie prosto od pompy tylko rurką w ksztalcie odwróconej litery U, wysokość tej rurki musiałaby być minimalnie wyższa od wysokości korpusu filtra, chodzi o to żeby pellety nie cofnęły się do pompy w przypadku zaniku prądu. Wylot wody nie tymi dziurkami tylko jedną rurą z wylotem w pobliżu pompy odpieniacza.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem troche haosu w tej pralce. Zbytnio rwie tymi kolkami przy dnie po czym zbijaja sie w kupe tam gdzie prad najmniejszy.

ALE jak NO3 zacznie spadac to nie ma co zachodzic w glowe.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248783 seb :

W sumie niewiele bym zmienił, uprościłbym to. Cały korpus bym zostawil jak jest, nie wiem jak masz wlot wody bo na fotce nie widać, ale dalbym bezpośrednio u dołu korpusu pod kątem, tak aby wpadająca woda wprawiała w ruch wirowy caly wkład, a doprowadzenie wody z pompy do filtra poprowadzilbym nie prosto od pompy tylko rurką w ksztalcie odwróconej litery U, wysokość tej rurki musiałaby być minimalnie wyższa od wysokości korpusu filtra, chodzi o to żeby pellety nie cofnęły się do pompy w przypadku zaniku prądu. Wylot wody nie tymi dziurkami tylko jedną rurą z wylotem w pobliżu pompy odpieniacza.

Pozdrawiam

seb

Dobre uwagi ,tylko jeden problem ktory byl to illosc wody ktora przechodzi poprzez filter 696 GL/H(2634 L/H)

i najwiekszy problem byl z cisnienniem w komoze glownej jedna z gory i drogie z boku.Dlatego sa te smieszne dzurki i cztery wylotowe rory.(przy okazji zalatwiaja te nie tlenowe bakterie ktore nie powinne sie distac do tenku)

jak mieszam kulki to dzieki temu sa prawie w powietrzu i nie sa przyklejona na dnie.Przy okazji bombelki nie sa w srodku i odpadki z biopolimetrow spadaja poza glowna komore i osiadaja na dole komory zewnetrznnej.I powoli bakterie je rozkladaja.

Pozatym co zauwazylem ze skimer lepiej chodz i pianka jest gesta

TY:)SK


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248785 Grzegorz Dyzma :

Moim zdaniem troche haosu w tej pralce. Zbytnio rwie tymi kolkami przy dnie po czym zbijaja sie w kupe tam gdzie prad najmniejszy.

ALE jak NO3 zacznie spadac to nie ma co zachodzic w glowe.

Niestety ale pompa do skimera jest stara i glosna. Dalem ja dwa lata temu i jest troche za silna do mojego skimera i sie zaczyna sie sypac

Blad przy projekcie powinno byc dwa wyloty wody z pompy na dole

Ale to jak narazie prototyp.Przy masowce wiele zeczy bedzie zrobione inaczej.Narazie potrzebowalem z czyms zaczac.

Bo jeszcze troche czasu zanim wszyskie niedociagniecia pokaza sie w praniu.

Nie bylo mnie w domu przez trzy miesiace .Biedna zonka nie wiedziala jak przepchac rorke od skimera i niestety nie dzialal ponad dwa miesiace.Efekt taki ze cale moje akwariumm jest zasypane zielona trawa,wodne parametry to poprostu sa tragiczne.To chyba lepszych

warunkow do testowania biajopolimetrow nie ma?

I nie wspomne ze bylem w polowie przechodzenia na zeovid bakterie.

No ale chyba tenk glenowy uratowal zycie moim rybka.Mosialem wyciagnac ponad pol wiaderka glonow.

Dzieki za fajna dyskusjenie

Sk.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minelo troche czasu.Pralaka zdala egzamin.Jedynie pare bledow musialem poprawic.Produkcja bakteri jest bardzo wydajna.

Spokojnie moge powiedziec ze caly concept ma wiele zalet.Mozna w niej spokojnie uzyc do 4L kuleczek.Wielkosc pralki

pozwoli do urzycie jej juz od 80Galonow tenkow.Kontrola szybkoscia krecenia kulek jest dosyc prosta.Poprzez doswiatrzenia z pralka

po przez piecu miesiecy wiele nowych pomyslow zostalo dokonanych.Zobaczymy jak bedzie z nowa werisja.Walcze z jakoscia

morskiej wody od wielu lat.Mam nadzieje ze tym razem wkoncu znalazlem odpowiedz na wiele problemow w naszym hobby.

Fajnie bylo by zmieniac wode w tenku raz na szesc miesiecy?

SK

Ps Przy okazji chce wszystkim podziekowac za uwagi i postrzezenia jak i co z kulkami sie dzieje.Wiele informacji

od was sa bardzo pomocne w tym malym moim projekcie.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pralka V2 kreci sie od paru dni.Akrylik jest fajny do obrobki ale klej do niego to pelny bol glowy.Bralem po trzy tabletki od bolu glowy.

Smrod mocny,kleilem w garazu i nic nie pomoglo.Jak narazie PH opadlo do 7.89.Kulki sie krecom(2000ml),woda czysta,troche piasek

w paru miejscach brozowy,PO4 0.3.Siedze nad tym projekcie od dwoch tygodni.Jak dobze bedzie pare poprawek przy tenku(filter z weglem) i w koncu

caly moj system filtrowy zostal pod szlfowany.Zalaczam filmik i zdjecie

SK

Ps Sprawdzilem rano PO4 spadlo do 0.2 do zera jest blizej niz dalej:)

Jak narazie Po4 0 jade na wiekszych obrotach zobaczymy jak bedzie ,Ph 7.9-8.0 24/08/10


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.