Skocz do zawartości
spirou

[40l] mój pierwszy poligon doświadczalny

Rekomendowane odpowiedzi

zdjęcia robione canonem ze szkłem 100mm macro,

Lizardja już czekam na wyiane z tobą z miesiąc, aaalbo i dwa :D

pochwal się co jeszcze przyjedzie do Ciebie ?

ja sie jutro wybieram także na zakupy, zobaczymy czy dostane to co chcę :D

Cieszę się że akwa podoba się, mi także - i to coraz bardziej :strutin (tylko gdyby nie te wtopy po drodze :( )

Jak mnie najdzie to pewnie powrzucam ciąg dalszy :D

ps. naprawdę nikt nie ma pomysłu co to za koral na trzeciej fotce od końca ?


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spirou

Bardzo mi się podoba Twój baniak. A zwłaszcza mojej żonie, która lubi właśnie dokładnie taki styl w akwarium jaki Ty masz! :strutin

Ja też bywam u Oliviera, więc kto wie, może się spotkamy. W każdym razie zamierzam coś nabyć również, pomyślałem o LPSach, ale ostatnio Olivier nie miał ich.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Twoje zoasy mógłbym popełnić kilka niecnych czynów:clowning Fajnie to wszystko wygląda, może uda się kiedyś na żywo zobaczyć w zamian za czteropak :strutin U mnie na razie dojrzewanie w trakcie więc na pierwsze życie jeszcze trzeba będzie kilka tygodni poczekać:cursin


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wizycie Lizarda w akwa pojawiła się Tubastrea :D (za którą bardzo dziękuję :D )

to dobra okazja dorzucić fotki - symbolicznie tym razem bo tylko dwie.

Akwa przeżyło małe załamanie, spowodowane najprawdopodobniej zmianą przepływu wody przez pelletki, w systemie filtracji przybył chemipure elite - korale zdały się zareagować chętniejszym otwieraniem, ale może mi się wydaje; przybył debelius, i parę szczepek spsów, w akwa brakuje miejsca na kolejne korale, generalnie przyrost zoa coraz większy. Wszystko idzie w dobrą stronę. Marzenia na zbiornik 500l są coraz silniejsze, niestety realia zwłaszcza lokalowe skutecznie je chamują :D Plany na najbliższy czas - zacząć stosować węgiel - ale nie w akwa, a w przypadku właściciela :D. Im mniej robię, dozuje, cuduje, kombinuje tym lepiej akwa wygląda. Wystarczają same podmianki, uzupełnianie pelletek, zmiana absorberu raz w miesiącu, i opróżnienie kubka w przeklętym odpieniaczu.

ps. o sumie porażek za ponad pół roku prowadzenia morskiego lepiej nie pisać :D

3202-_mg_2537.jpg

3202-_mg_2538.jpg


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Nie wiem czy już pisałeś, ale powiedz, czym robisz zdjęcia? :D

Jak gorgonia? :D Już nie narzekaj tyle, sam wiem po sobie, że chciałbym takie kolorki zoa jak Ty masz w baniaku!! Na żywo jest świetnie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele ale acra.... aż zazdrość hamuje mój słowotok czystego zachwytu nad jej kolorem :)

muszę kiedyś wpaść obejżeć na żywo :)


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spirou: napisales ze w systemie filtracji przybyl chemipure elite, mozesz napisac cos wiecej ?

tzn, stosujesz go permanentnie ? jakie masz dozowanie ?

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem go z 1,5 tygodnia temu, - całe opakowania dla akwa do 90litrów, no i jest sobie wciśnięty w najwęższą komore w panelu, no i mam nadzieję filtruje :)

nie wiem czy dzięki niemu, czy niezaleznie od niego - akwa wyszło na prostą, tzn nie czyszcze szyb co dwa dni jak dotąd, od momentu jak go mam to wyczyściłem tylko raz, i to tylko tam gdzie jest słabszy przepływ wody, korale jakby bardziej napompowane, i spsy i lpsy i miekkie (poza sarco :)) ...

założyłem go w sumie bo ludzie zachwalają, ja narazie w niego nie wierzę, zobaczymy za jakiś czas jak będzie akwa wyglądało, jak sie zuzyje to chetnie zbadam na co wydałem ponad 50zł :)

mi ta akra także się podoba :)

tak naprawde to każdy koral przy makro zdjęciu wychodzi obłędnie, nawet taka capnella czy sarco :)

ps. zdjęcia robię aparatem :)

Canon : G10/350D/5DM2/1D - zależy co akurat jest pod ręką,

obiektywy - canon macro 100mm, sigma macro 50mm, oraz .... obiektywem od Zenitha xD


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zauważam, że po zastosowaniu purigen + chemipure elite zaprzestałem czyszczenia szyb, narazie jest spoko, wszystko ładnie się pompuje, zobaczymy co dalej.

:)

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały up, ale tym razem bez zdjęć,

w akwarium zaczynają szaleć cyjano - od około tygodnia,

I niestety podejrzanych przyczyn mam kilka,

1. 2tygodnie temu padła Koralia Nano - więc mniejsza cyrkulacja-wczoraj dołożyłem tymczasowo pompkę Tunze;

2. około 2 tygodnie temu wywaliłem pelletki (cały czas pierwsza formuła),

3. przekarmiam (mało prawdopodobne - wyniki testów poniżej) - bo karmię ostatnio naprawdę sporo - zwłaszcza korale,

4. przegiąłem z Vit.C. 2x dziennie po 10 kropli,

5. przegiąłem z Ballingiem - po 20ml roztworów dziennie, (wysokie KH, Mg i Ca w normie);

6. wyjałowiłem wodę - Chemipure-Elite, Purigen, RowaPhos, i standardowo odpieniacz non stop); zero lania bakterii.

Moje typy są dwa, dokładnie sprzeczne ze sobą - za czysta woda (sugerują to parametry), za brudna woda (sugeruje to zalegający ciągle mimo odsysania muł za/pod skałą), no i KH, i słaba cyrkulacja - czyli cztery, a nie dwa typy mam :clowning.

Najnowsze wyniki testów (26.12.2010r wieczorem),

KH: 10; pH: 8; NO3: 0; PO4: 0; (wiadomo jak wskazuje Salifert) NH4: <0,25; Mg: 1450; Ca: 380;

Starsze wyniki testów (wieczorem 7.12.2010r - czyli tuż przed rozpoczęciem dozowania Ballinga),

KH: 8; Ph: 7,7; PO4: 0; Ca: 350; Mg: 1260;

Jeszcze starsze wyniki testów (dużo starsze ! 7.10.2010r wieczorem)

KH: 7; pH: 8,2; NO3: 25; PO4: 0,03; NH4: 0; Ca: 335; Mg: 1260; NO2: 0,02;

W każdym razie pomysłu nie mam, Fakt - NO3 i PO4 - zero, czyli woda wyjałowiona, ponoć to sprzyja cyjano (aż mi się wierzyć nie chce), ale ten muł pod skałą i karmienie - to musi generować syfek.

Jeszcze z istotnych - przybył ostatnio ryby - czyli w sumie 5ryb, 3 krewetki, krab.

Jakby ktoś miał pomysł, radę, albo coś mu się rzuciło w oczy, to proszę o rady - przydadzą się napewno.

Od dziś: przestałem lać Vit.C, Ballinga, zwiększyłem cyrkulację, przestałem karmić, zastanawiam się czy w weekend robić planowo podmianę wody, czy wyjać absorbery, zmniejszyć świecenie (14h: 2x Blue+ i Actynica, 4h: Specjal - czyli naprawdę sporo).

____

W każdym razie szyby już nie są takie czyste, jak to sobie chwaliłem na początku stosowania Chemipure + Purigen.


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Świetne zdjęcia :waving Pod jakimi świetlówkami sfilmowałeś akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :waving

film kręcony pod 2x ATI-BluePlus + 1x ATI-Actinic + 1x ATI-AquaBlue

W każdym razie z resztą korali - dokładniej zoa, spsy, euphylie, tubastrea, mysle zrobić jeszcze jeden filmik :) a jak będę miał farta - to także Neopetrolithes'a

Bo spodobało się - samo kręcenie i montaż :waving


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Film rewelacja, tylko lekko się tnie jak włączę na cały ekran :waving

Przy następnym filmie zrób ujęcia akwarium z każdej strony i z większej odległości :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raaaaczej nici, niestety problemu lokalowe - albo rybki, albo żona :nono

akwarium albo będzie czekać na swój moment - albo raczej pójdzie na wymianę, na sprzedaż .

ps. skarbonka na konikarium założona :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raaaaczej nici, niestety problemu lokalowe - albo rybki, albo żona :)

akwarium albo będzie czekać na swój moment - albo raczej pójdzie na wymianę, na sprzedaż .

ps. skarbonka na konikarium założona :waving


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się odwlecze to wiesz .. :nono a z tego co wiemy nic co z pośpiechem robione nie będzie tak dobre jak przemyślane na spokojnie! Szkoda, że po drodze do krakowa nie skręciliście na kawę do mnie, zapraszamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się odwlecze to wiesz .. :) a z tego co wiemy nic co z pośpiechem robione nie będzie tak dobre jak przemyślane na spokojnie! Szkoda, że po drodze do krakowa nie skręciliście na kawę do mnie, zapraszamy :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.