Skocz do zawartości
Ben_sage

Samica chromis siedzi w rogu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem dzis chromisa viridis samiczke.

Minelo juz 2-3 H a ona siedzi dalej w rogu akwarium.

Samiec juz po 20 minutach zaczol plywac ale kupilem go tydzien wczesniej.

Obsadka to 2 chromisy i 2 ocelarisy.

Ta rybke doslownie z rogu akwarium mozna bez problemu ręka wylowić.

Na ruch ręki nie reaguje.

Akurat bylem obok erybki na pradze i tam ja kupilem.

Siedziala w zgaszonym akwarium też dość sztywno gdzie reszta plywala normalnie,tlumaczyl ze beda podmianke czy cos takiego robic dlatego bylo ciemno.

Nie bardzo mial ochote lowic w innym baniaku wieksza sztuke i nie wiem czemu ale spytal wlasnie czy moze byc ta rybka ktora wlasnie u nich siedziala w rogu, nie przykulo to aż tak mojej uwagi gdyz oglądalem inne akwaria.

Ogolnie z wyglądu rybka wygląda normalnie,jednak martwie sie bo juz minelo troche czasu i nie wiem czy nie reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa ryba potrafi przez kilka dni sie aklimatyzowac do nowego akwarium,wez wegiel i daj jej spokoj na kilka dni.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze nie chromis gdyż kiedys kupilem 5 sztuk do innego akwa minelo 5 minut i fruwala cala gromada.

W tym baniaku mam 2 lacznie chromisy i pierwszego jak wpuscilem to bylo kolo 15-20 minut i fruwała.

W akwarium w sklepie tez siedziala w rogu.

tak jak wspominalem można ja ręka wyciagnac z akwa, wiec nie wiem czy to norma.....

Jutro napisze co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spodobały się jej glony ? kiedyś też tak miałem


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym odróznia się samiczkę od samczyka u chromisów??


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248838 TMK :

Po czym odróznia się samiczkę od samczyka u chromisów??

Jak to po czym po jajkach wielkanocnych :) A tak naprawdę sam nie wiem :) coś o kolorach było


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samiec ma wydłużone promienie płetwy grzbietowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej dolnej pletwie.

U samca jest ostra i wąska a u samicy jest inna szeroka.Po wiekszości rybek tylko tak mozna poznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to chromisy są rybkami ławicowymi i lepiej się czuja w stadzie od 10 w góre, oczywiście 4.5.6.7.8.9 też bedzie pływało.

Twoja rybka być może nie jest samicą a samcem i zbiorniku w erybca była ganiana przez innego samca ale to tylko przypuszczenia bo tak samo może być chora i dla tego takie jej zachowanie.

Nigdy bym nie kupił ryby a w szczególniści chromisa którego można w reke złapać bo to szybka ławicowa ryba i powinna przed siatką, reką zmykać.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.