Skocz do zawartości
raku-kraku

Chora euphylia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znowu ja, cos czesto zagladam do tego dzialu.

Cos mi sie z euphylia dzieje.

Zaczelo sie kilka dni temu od leczenia ospy. Nie wiem co spowodowalo taki stan czy podniesienie temp na 26,5 czy moze czosnek dodawany do jedzenia.

Zaczelo sie od 2 polipow teraz po 2 dniach wyglada ze wszystkie sa dotkniete.

3645-img_7984_s.jpg

Dodam ze pozostale SMSy i LPSy maja sie swietnie.

Parametry wody to:

temp: 25

zasolenie 1,024 (zbijam do 1,023-1,022 ze wzgledu na ospe)

Kh - 9

Ca 380

Mg 1260

PO4 - 0,1

NO3 - 0

Testy saliferta.

Ma ktos pomysl co to moze byc i ewentualnie co z tym zrobic?

Jest u mnie jakis miesiac i wszystko bylo z nia OK. Od jakiegos czasu nie rozkladala sie cala ale bylem pewny ze to wina nowego miejsca i za silnego pradu wody (teraz jest na starym miejscu gdzie czula sie swietnie na poczatku), a moze to byl poczatek tego procesu tylko zle zinterpretowalem.


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zabić ospę to musiałbyś mieć ze 32 stopnie ale wtedy to zaliczasz pad wszystkiego ...

Czosnek sam w sobie to jest trucizna która zmusza organizm do walki . Ja bym nic nie ruszał z parametrami tylko zrobił

podmianę wody i napowietrzał mocniej . A walka z ospą w zbiorniku głównym to IMHO proszenie się o kłopoty .


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz nie walcze, wlasciwie tylko obserwuje i trzymam kciuki ze same ryby zwalcza chorobsko. Poki co maja sie dobrze. Zrobilem wczoraj podmiane i jest gorzej z euphylia (choc watpie by podmiana miala na to wplyw - pewnie po prostu process postepuje). Nie wiem czy mial ktos taki przypadek z euphylia? Wyglada jakby umierala a nie wiem zupelnie dlaczego... Pewnie przypadek trafi do 'Archiwum X' ale moze ktos wie co to jest albo mial podobna sytuacje??


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ospę warto podłączyć w obieg lampę UV taką 36W na 2 doby. Nie zachwieje parametrów, a choroba wyraźnie się wycofa.

Poza tym same kropki na skórze ryb nie świadczą o ospie. W przeciwieństwie do słodkowodnych ryb są to objawy różnych innych pasożytów na ciele ryb. Dlatego zastosowanie środka odkażającego wodę jest wskazane. Można też dolać więcej jodu, który ma znaczenie odkażające, szybko się uwalnia, więc jego długotrwały nadmiar nie grozi.

Euphylią bym się nie martwił. Raczej upatrywałbym tu braku któregoś z pokarmów dla niej (pierwiastka?) Może wlac jakieś pożywki typu JBL?

Można też na próbę przenieść ją w silniejsze światło. Zdecydowanie w takim stanie nie znosi prądów wody.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może któraś Twoja ryba ją kąsa jako pokarm ...


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka na 100% nie, na pewno bym zauwazyl.. no i bylyby poszarpane/oderwane czulki a one wygladaja jak 'wyschniete' raczej (nie wiem czy na zdjeciu to widac).


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz euphylie u siebie?

Może ktoś z okolic Krakowa Cię odwiedzi i rzuci okiem.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolo miesiaca ja mam. I tak problem zaczal sie 2 tygodnie temu mysle. Moze faktycznie czegos jej w wodzie brakuje...

Dwa tygodnie pieknie sie rozkladala, pozniej przenioslem ja wyzej swiatla w silniejszy nurt, i mniej sie rozkladala - myslalem ze przez nurt, teraz przenioslem ja na oryginalne pierwsze miejsce i zaczelo sie to robic. Troche tez w miedzyczasie cyrkulacje zmienilem ale to ograniczalo sie do skierowania pomp pod troche innym kontem.

Jesli by ktos chcial sie wybrac i zerknac okiem chetnie zapraszam, jestem caly dzien w domu...


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz miec jakiś syf w wodzie, szybko węgiel do sumpa na 2-3dni i wyrzuc, potem umieśc nowy. Najpierw namocz 24h w RO. Po specyfikach od ospy w wodzie jest mnóstwo toksyn, dlatego korale się nie pompują. Odpieniacz na max na mokro.

Powinno pomóc i nie obniżaj zasolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja zadnych specyfikow nie uzywalem, jedynie co to czosnek i tez nie w jakichs ogromnych ilosciach.


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie przejechałem sie na Lps -stawiając je w silnym oswietleniu i mocnej cyrkulacji .Zaczoł bym od przestawienia w mniej oswietlone miejsce i oczywiscie mniejsza lekko kołyszaca cyrkla..pozd.Mam nadzieje że karmisz korale ? aczkolwiek na głód to nie wyglada.Czasami jak sie wykupka moze troche (sflaczeć) ale nie do tego stopnia .Bede 5 w Krakowie na żużlu jak cos mozemy sie spotkac i pogadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.