Skocz do zawartości
Sienki

[324l] by Sienki

Rekomendowane odpowiedzi

#275998 Grzegorz Dyzma :

Aranzacja szkielka super, ale brak tla to z lenistwa czy poprostu zapomniales?

Przykleiłem czarną folie na tylną szybę... ale było to tak obleśne, że musiałem zerwać ;)

Postawie chyba za akwa czarne tło tak jak to miało miejsce przy poprzednim zbiorniku.

#275999 AdamB :

Ale sie Marcin rozszalales ;)

Nie chcesz mojej capnelli ? U Ciebie miala by miejsce.

Hehe Dzieki Adam ;) mam już lasek mały takich Korali. Poza tym teraz czas na żółtka:D Obiecałem Mojej Drugiej Połówce, taki warunek postawienia większego akwarium. Większy baniak większe rybki ;)

#276005 LiZaRd :

Pięknie!;)

Wklej tylko czarne tło, od razu będzie lepiej wyglądać. I świetne ułożenie skały, bardzo mi się podoba ;)

Dzięki:) Tylko czarne tło biorę pod uwagę.

#276007 Natan :

ułożenie skały mistrz !

czarne tło będzie wisienka na torcie ;)

Dzięki:) zaraz po weekendzie zabieram się za to.

#276009 matt321 :

W jaki sposób łaczyłes ta skałe?

Skała łączona "grawitacyjnie" ;) tzn. udało się obejść bez konieczności łączenia.. byłem przygotowany na to ale poszło! Najpierw po włożeniu 40kg skały miałem zapchany baniak.. zero przestrzeni i lekkości którą chciałem uzyskać.. a poza tym brak głębi.. rumowisko.. kilka dłuższych chwil, obolałe i odmoczone ręce i efekt widać ;)

#276012 Kris_77 :

fajnie wyszła ta skała - trzymam kciuki!

Dzięki Kris! Pozazdrościłem Tobie:D teraz jeszcze brakuje mi takich korali jak u Ciebie, moje małe gubią się trochę, chociaż myślałem że będzie gorzej ;)

tyle ich było, ładnie rosły więc mam nadzieje że i tu będzie ok ;)

861281091925.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Marcin, ułożenie skały jest super ;) Ale nie boisz się że coś może spaść?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda super, ułożenie skały extra tylko nie będziesz miał problemu z czyszczeniem szyb? powodzenia


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#276117 zielony mintaj :

No, Marcin, ułożenie skały jest super :strutin Ale nie boisz się że coś może spaść?

Paweł nie :strutin wszystko stoi bardzo mocno na sobie, jak klocki lego.

#276154 adamus_23_as :

wygląda super, ułożenie skały extra tylko nie będziesz miał problemu z czyszczeniem szyb? powodzenia

Dzięki, nie będzie problemu, interesuje mnie prawa strona, czyli to co widzę z łóżka i front.. a tam mam dużo miejsca:) tył lekko powinien zarosnąć, razem z kominem.

Ktoś chciał z czarnym tłem ? :)

właśnie zamontowałem:

Foto przy białym świetle

891281374230.jpg

Światło 50:50

891281374217.jpg

Z nowości jak widać pływają 4 chromiski :)) i jedna wurdemani której nie widać.

Wczoraj dodatkowo doszło trochę piachu:) oczywiście mam go za dużo.. jakiś worek będzie luzem jak jest chętny to pytać :)

PS. Chce dołożyć 2x39W do obecnych 120W LED

jakieś sugestie? może ktoś ma stare świetlówki i odda na próbę ?

myślę o 2 z:

ATI Actinic Blue

ATI Blue Plus

Blau Aquaristic High Blue 22000K

Korallen Zucht Coral Light Fiji Purple

Jeśli nie będzie sugestii to pewnie zasugeruje się stosunkiem jakości/pospolitości do ceny:)

Na Koniec obsada do zaopiniowania:

Hepatus

Borsuk

Garbik

2x nemo

Nemateleotris magnifica

7x chromis

kiedys mandaryn wspaniały


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem z LEDami (wersja 1) Ati Actinic Blue i było super. Te nowe LED świecą bardziej niebiesko niż ver.1 dlatego raczej wybrałbym coś jaśniejszego

A co do obsady to polecam Nematelootriski. Sam mam 3 Decory i są super. Ale jak masz żywe, ruchliwe ryby to Dekory będą niepokojone i mogą wyskakiwać. U mnie są niepokojone przez pseudoanthiasy .


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek dojdzie Borsuk :strutin trzeba też pomyśleć o nowych koralach..

a teraz mały rys historii:

3302-a_4630.jpg

3302-a_4632.jpg

3302-a_4635.jpg

Obecnie wygląda tak:

BOK

3302-a_4671.jpg

PRZÓD

3302-a_4680.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapeluszLadne akwarium


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :clowning

Wszystko wygląda coraz lepiej, coraz więcej wszystkiego, tzn. mi się podoba ;P

a wygląda to tak:

Całość:

3302-ap9041289.jpg

W końcu obudowane:

3302-ap9041291.jpg

Borsuczek, nowy mieszkaniec trochę przestraszony:

3302-ap9041298.jpg

Z boku:

3302-ap9041300.jpg

3302-ap9041307.jpg

3302-ap9041309.jpg

Zielony Mintaj, pamiętasz kawałek brązowej monti którą dostałem od Ciebie? to ta jasno zielona w środq:D

3302-ap9041310.jpg

3302-ap9041318.jpg

3302-ap9041319.jpg

3302-ap9041330.jpg

Prawa strona sumpa:

3302-ap9041340.jpg

Lewa strona szafki:

3302-ap9041341.jpg

Od strony technicznej to doszło 2x39W Ati Blue + i Blau high blue 22000K


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#281135 Sienki :

Zielony Mintaj, pamiętasz kawałek brązowej monti którą dostałem od Ciebie? to ta jasno zielona w środq:D

Nooo i to mi się podoba! :clowning Widzę że muszę ostro popracować nad swoim bajorem :p Za to Twoje szkiełko wygląda super, nie masz problemów z garbikami? Neoglyphidodon nie gania innych ryb? Masz jedną magnificę czy więcej?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz ładniej :clowning


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#281138 zielony mintaj :

Nooo i to mi się podoba! :) Widzę że muszę ostro popracować nad swoim bajorem :D Za to Twoje szkiełko wygląda super, nie masz problemów z garbikami? Neoglyphidodon nie gania innych ryb? Masz jedną magnificę czy więcej?

Garbik tylko 1, parasemna oddany jak dwa jeszcze w mniejszym akwa ostro rywalizowaly..

Ten czasem pogoni ryby ale to tyle;)

magnifica tylko jedna, uwielbiam tą rybe, smiesznie pływa, jest piękna i ten żagielek:D

#281140 kiflu :

coraz ładniej :D

Dzięki:D

masz w tym swój udział! Teraz tylko czekać aż wszystko podrośnie :D

W koncu w strachu zrobione pomiary: 7.09.2010

TM:

pH - 8,2

KH - 8

Salifert:

NO3 - 2

Mg - 1260

Ca - 440

Mała Hanna PO4 - 0,00

od dziś mogę spokojnie bardziej karmić :D


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej pompce masz ten odpieniacz?To własne wykonanie czy kupiony od Sebastka?


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#281531 matt321 :

Na jakiej pompce masz ten odpieniacz?To własne wykonanie czy kupiony od Sebastka?

Wytwór Sebastiana, obecnie w zastępstwie za AB jest jakaś Hailea z igłą, ale mam nadzieję że szybko pojawi się oszczędniejsza AB 2000/1.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Marcin :kapelusz. Teraz ja bede przyjezdzal do Ciebie ogladac jak sie zaklada i prowadzi akwarium


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#281695 AdamB :

No, Marcin :kapelusz. Teraz ja bede przyjezdzal do Ciebie ogladac jak sie zaklada i prowadzi akwarium

Zapraszam :(

Zaniepokojony PO4 na poziomie 0,00 zmierzyłem wczoraj i wyszło 0,02 Uff ;P

tak jak wspominałem szafka zrobiona i nawet korona :) mi się podoba:

3302-dsc_4970.jpg

3302-dsc_4980.jpg

i mała Acra:) w weekend popracuje nad WB dla takich zdjęć.

3302-dsc_4964.jpg

26.09.2010

Ranek przed co 2tygodniowa podmianą 10%:

Pomiary poranne:

kh 6

ph 7,7

po4 0,05

no3 2

mg 1260

ca 420

Jak na wczesną porę nie wygląda to źle:)

a teraz dwie fotki odpieniacza, przed i po czyszczeniu:)

3302-odpieni przed.jpg

3302-odpieni po.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Sienki :tongues, powiesz mi czy miałes jakies problemy z ta lampa led z erybki i czy głosno chodzi czy moze cicho?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288363 robgda :

Witaj, Sienki :tongues, powiesz mi czy miałes jakies problemy z ta lampa led z erybki i czy głosno chodzi czy moze cicho?

pozdrawiam

Lampa bezproblemowa:) a chodzi raczej głośno, najgłośniej z całego akwarium:)

W dzień tego nie słychać.. słychać rano jak się włączy.. i słychać 'ciszę' wieczorem jak lampa się wyłącza.

Ogólnie jestem zadowolony, wszystko pod tym rośnie, barwa przyjemna :D


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny baniaczek, też chciałbym już mieć coś takiego, ale jeszcze czekam na szkło i szafkę. Bardzo podoba mi się ułożenie skały, szczególnie te wystające płaskie półki po lewej...

Teraz coś z innej beczki - widzę, że zmieniłeś pudełko przelewowe na komin - moje pytanie: czy pudełko się nie sprawdziło, miało jakieś wykluczające go przy większym baniaku wady, czy było to po prostu przejście na zasadzie "miałem pudełko - zobaczę jak jest z kominem"?

Jako, że mam w planach właśnie pudło przy podobnym litrażu jestem ciekaw Twojej opinii.


szkło 120x60x50 360L - 55kg LR + 18kg LS + 200L sump + pudełko, Blau 2x150W HQI (żarniki Blau 20.000K) 2x54W aktynika i białe, Deltec AP600, obieg NJ3000, cyrkulacja 2xJVP-102 + koralia 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. ;] powiesz mi jeszcze kiedy kupowałes ta lampe w erybce? zastanawiam sie czy to poprzednia wersja od tej co teraz jest aktualnie bo pisza ze ta wersja duzo cichsza od poprzedniej i kolor obudowy srebny a ty masz chyba białą co;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288491 altum :

Teraz coś z innej beczki - widzę, że zmieniłeś pudełko przelewowe na komin - moje pytanie: czy pudełko się nie sprawdziło, miało jakieś wykluczające go przy większym baniaku wady, czy było to po prostu przejście na zasadzie "miałem pudełko - zobaczę jak jest z kominem"?

Jako, że mam w planach właśnie pudło przy podobnym litrażu jestem ciekaw Twojej opinii.

Dzięki:)

Miałem pudełko ale.. miałem też dwa razy wodę na podłodze:) firmowe pudełko pewnie lepiej działa, moje czasem potrafiło się zapowietrzyć i bach.. bąble leciały czasem z wodą a czasem pewnie był jakiś przeciek przez odpowietrzenie..

firmowe pudełko powinno być ok ale gdybym teraz nie mógł kupić akwarium z kominem to wycinałbym w szybie przy krawędzi dziurę, chociażby okrągły otwór i dokleił komin zewnętrzny, zamiast jakiegokolwiek pudełka:)

#288527 robgda :

dzieki za odp. ;] powiesz mi jeszcze kiedy kupowałes ta lampe w erybce? zastanawiam sie czy to poprzednia wersja od tej co teraz jest aktualnie bo pisza ze ta wersja duzo cichsza od poprzedniej i kolor obudowy srebny a ty masz chyba białą co;>

Ja mam wersję z 4 LED UV, 2 włącznikami i 3 wentylatorami, więc niby nowy.. ale wszystko się wyciera, kurzy, zużywa:) do tego ja mam koronę a nie zamkniętą obudowę i dźwięk się niesie.. od czasu zabudowy sumpa szafką zrobiło się i tak dużo ciszej:)) a tak w ogóle widziałem modyfikacje tej lampy na chłodzenie pasywne, sam się nie zdecyduje :tongues


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tez wymienic wentylatory na cichsze komputerowe takie drozsze sa na prawde cichce i podpiac je pod oddzielny zasilacz na 12v. tak mi sie wydaje bynajmniej, ja bym tak zrobił;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.