Skocz do zawartości
Ben_sage

Salimetr sera i AM prawidlowo czytam?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewny czy odpowiednio czytam

Mam 2 salimetry AM i sery.Dobry wynik to 1.025 jak domniemywam.

Sera wystaje nad powierzchnie w miejscu litry N pod literka N jest czerwona kreska i tam jest tafla wodyjak dobrze czytam to dokladnie 1.023

W AM wystaja mi 4 krestki na tym zielonym polu Czy ja prawidlowo czytam wynik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ja osobiscie polecam zakup refraktometra, mam splawik sera i pokazuje 1020, w sklepie sprawdzili refraktometrem i bylo 1024, bez zastanowienia zakupilem refraktometr, teraz wiem na 100% jakie mam zasolenie :playing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to kosztuje.... a chyba duzo ludzi jedzie na splawiku

salimetr.jpg

Na tym sera wystaje tylko literka N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250057 buczi82 :

ja osobiscie polecam zakup refraktometra, mam splawik sera i pokazuje 1020, w sklepie sprawdzili refraktometrem i bylo 1024, bez zastanowienia zakupilem refraktometr, teraz wiem na 100% jakie mam zasolenie :playing

Buczi, żebyś się pewnego pięknego dnia nie zdziwił... Mam nadzieję że kalibrujesz często refraktometr?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no jeszcze nie kalibrowalem, ale jak do tej pory dziala wszystko oki, mam poziom wody zaznaczony, spr po odparowaiu i przed dolaniem i pokazuje roznice, zreszta jaksolanke robie to tez pokazuje dobrze, wiadomo ze z czasem wszystko pada, no ale mam ten splawik 1 od gory i pokazywal mi 1020 gdzie bylo 1024.... wiec jak dla mnie (laika) wolalem dolozyc i kupic refraktometr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, kiedyś go sprzedasz, to będziesz miał kasę na porządny spławik:waving swoją drogą to jaki to refraktometr? Jakiej firmy?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sam sprzedalem refraktometr,za bardzo oszukiwal,jade na splawiku


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben używam tego z zieloną przedziałką i jest gitess tak jak i u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezme te salimetry do sklepu i wsadze do wody zobacze jaki odczyt,jak bedzie inny to bede na tym innym robic u siebie,parametry splawikow sie chyba nie zmieniaja wiec zapamietam jaki odczyt mialem w sklepie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na info bo sam jestem ciekaw :playing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy 10-20 bede w koralu robic napewno jakieś zakupy , bo powieksze akwa na 160l więc wtedy zbadam i napisze.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś psioczyłem na reflaktometr bo miałem trefny płyn kalibracyjny,ale teraz kalibruję wodą RO a właściwie tylko sprawdzam bo pokazuje tyle ile trzeba.Mam Knopa.

Jeśli chodzi o pływaka to miałem jednego,ale był mały i trudno było odczytać poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam (wprawdzie od dwóch dni :playing ) salimetru AM. Nie wiem czy to wada, czy nie, ale pojedyncze kuleczki z dołu przedostały się przez tą czerwoną zaporę, i tak sobie śmigają... Sam odczyt niejest zaprecyzyjny... Narazie wiem tylko że mam na zielonym, więc mieszczę się w przedziale optymalnym...


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82
#250103 seb :

Spoko, kiedyś go sprzedasz, to będziesz miał kasę na porządny spławik:waving swoją drogą to jaki to refraktometr? Jakiej firmy?

Pozdrawiam

seb

szczerze nie wiem bo na refraktometrze jest "ATC" a na futerale jakos "DD" - http://www.theaquariumsolution.com/

taki mam:

http://www.theaquariumsolution.com/old-model-saltwater-refractometer

co do kalibracji to mam plyn, ale spr RO i jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy wiedzą i czy to prawda,ale podobno powinno się sprawdzać pływakiem w plastikowym pojemniku.Pojemniki szklane mają napięcia na krawędziach i wyniki są fałszowane.Myślę,ze tyczy to się kiedy sprawdzamy w szklance czy menzurce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, nie panikuj:clowning , w laboratoriach chemicznych pomiary gęstości wszystkich cieczy robią w menzurkach szklanych i nic się nie dzieje. A to napięcie przy krawędziach to menisk.:playing


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też trochę poszukałem i faktycznie przy menzurkach polipropylenowych nie występuje menisk wg. jednej z firm produkujących szkło laboratoryjne. Ale do naszych celów nie ma to praktycznie znaczenia bo menisk i tak występuje na samym spławiku na styku rurki skali pomiarowej i cieczy. Nie jest ważne czy zrobisz solankę 1,0235 czy 1,0237. Ważne, żeby zawsze mierzyć w ten sam sposób i w tych samych warunkach (powtarzalność pomiaru).


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.