Skocz do zawartości
tomiooo

włacz TVN24

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zbulwersowało ostatnio co innego. Wysokość rent rodzinnych "specjalnych". Przecztałam, że dzieci i niepracujące żony dostaną specjalne renty wysokosci 2 tysięcy. O ile pamietam (nie wiem jak to jest wyliczane)to w dwoch znanych mi przypadkach renta wynosi ok 500zł.

Oprócz renty, powastała specjalna fundacja dodatkowo płacąca dzieciom 2000 zł miesięcznie. Czyli 1 dzicko to dostanie 4 tysiące.

Oczywiscie,żadne pieniadze nie zwrócą życia.

Nie chciałabym nikogo obrażać ale jakos mi to śmierdzi wyjatkową pazernością. Życie potrafi zaskakiwać, ale biedna wdowa z trojką dzici i dochodami 14 tysiacy?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile jest biednych wdów ,którym Zus upierdzielił a nie dołożył . Jednak dalej utwierdzam sie w przekonaniu ,że to jedna wielka banda "biznesmenów" którzy sobie krzywdy nie zrobią :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK a co tak zazdrościsz najwyraźniej nie wiesz o czym piszesz ja za młodu też straciłem ojca i wiem jak było ciężko mimo że ojciec nas zabezpieczył finansowo a dla wszystkich co tak nażekaja niech sie wezmą do roboty mi było źle na etacie otwożyłem działalność


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy otwierajac ta dzialalnosc uzywales znakow interpunkcyjnych?

TMK najwyrazniej nie chodzi o zadzdrosc. To poprostu zwykla niesprawiedliwosc na zasadzie rowni-rowniejsi.

Jak kilka lat temu zawalila sie hala bo ktos sniegu nie zwalil czyli bardziej niedopatrzenie niz wypadek, czy kazdy dostal po 40 kola plus takie renty? Jak powodzie byly i ludzie potracili wszystko to czy pomoc rzadu byla taka sama?

Mnie tez to bulwersuje. Urzedasy wzajemnej adoracji, lobby przez ktore ciezko sie przebic, elita niegospodarnych zlodzieji.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem TMK ma rację a kolega pawulon nie do końca zrozumiał sens Jej wypowiedzi. Już wcześniej o tym napisałem, teraz Grzegorz Dyzma: JAWNA NIE SPRAWIEDLIWOŚĆ i chyba TMK to miała na myśli. Pawulon, nie unoś się i czytaj ze zrozumieniem, pozdrawiam


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...myslalem ze w tym watku juz nie bede pisal bo i po co narzekac,kiedy zmian nie widac.Moje zdanie jest takie ze rzad to ludzie uprzywilejowani,czy sa zlodziejami czy swietymi nalezy im sie wiecej pieniedzy.Prezydent w Polsce nie ma wlasciwie wplywu na jakies zmiany w przeciwienstwie do np.Francji,gdzie prezydent podniosl sobie nie tak dawno pensje o 100 procent...malo kogo to dziwi,gdyz jako glowa panstwa musi oplywac w bogactwa ,czego nie mozna powiedziec o tragicznie zmarlym prezydencie Polski...kadencja nie trwa wieki a co Wy byscie zrobili na miejscu tych,ktorzy rzadza...?...ubrali sie w wor i rozdawali swoje pieniadze biednym...Pomyslcie...Ja na pewno zamiast myslec nad przyszloscia Kraju,pomyslalbym nad swoim kontem i zabezpieczeniem,kiedy juz nie bede uprzywilejowany...pomyslalbym o mieszkaniu np. na Bora-Bora...taka jest ludzka natura.Poprzedn i prezydent Francji nakradl grube miliony ale ma czym placic w sadach i krzywda mu sie nie dzieje...wiem ze to nienormalne ale po prostu prawdziwe...Jedynym wyjsciem jest obalenie rzadu i rewolucja...pamietac nalezy jednak ze po obecnym rzadzie przyjdzie nowy rzad,ktory bedzie robil to samo...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To smutne, żebyś tak zrobił. Niektórzy mają nieco inne priorytety niż zdobycie forsy za wszelką cenę, a od domu na Bora-Bora ważniejsze jest życie w zgodzie z własnymi zasadami moralnymi. I bynajmniej nie jest taka natura ludzka, to jest natura oszustów i krętaczy, których należy eliminować, nie tylko z życia publicznego.

A już złodziej stawiany jako wzór - brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg z pełnym szacunkiem ,nie porównuj Francji do Polski gdzie ok 30 % ludzi jest skrajnie ubogich i wystarczyć im musi 1000 zł na miesiąc 250eur .Żeby dostać dodatek rodzinny w kwocie ok 15eur/m-c/dziecko trzeba wykazać sie nie lada determinacją i wystać się w kolejkach ,a jak dochód wyjdzie ci 10 zł za wysoki to d*pa! To tylko przykład pierwszy z brzegu . A tu renty dla dzieci tragicznie zmarłych po 2000 i to bez względu na wszystko ! A dzieci górników, rolników itp ,inne brzuszki mają ?

Polska to biedny kraj ,kraj w którym w majestacie prawa grabi się ludzi na różne sposoby . I jak sie nie wk...wić jak się słyszy : dla rodzin tragicznie zmarłych po 40000 (10256 eur) zapomogi i renta na 1 dziecko 2000 . Któryś z posłów miał 8 dzieci X 2000 :)

i jeszcze jedno . Niech ludziom w polsce pozwolą godnie żyć i niech mają te swoje zapomogi , bo nie każdy jest stworzony do dawania sobie w życiu rady ;( i nie każdy może ,umie i potrafi założyc własną działalność gospodarczą . A jak ktoś nie ma do tego głowy to Urzędy kochane już czekają i wtedy żaden z nich nie przejmie się tym ,czy ty czasem własnie nie straciłeś tragicznie ojca lub matkę .


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg jak na fakt że mieszkasz we Francji i masz dopiero 5 lat całkiem nie źle się wysławiasz:waving ale my tu revolty nie planujemy, napisaliśmy tylko o niesprawiedliwości. U nas w Polsce co jakiś czas trafiają się aferki ale to nie powód żeby rządzący brali sobie ile dusza zapragnie. Stawianie za przykład władz innego kraju jak dla mnie nie na miejscu:waving


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ewaise,nie zyje w zgodzie z wlasnymi zasadami moralnymi...ja jem homara w dziwacznych sosach z czego polowe wywalam bo juz sie najadlem a sa ludzie ,ktorzy nie maja na chleb...co mam zrobic...?...moge tez sprzedac akwarium i cale dobra,oddajac to dla bardziej potrzebujacych,wtedy moglbym zyc ewentualnie w zgodzie z wlasnym sumieniem...Darek Kuku,napisales ze Polska to biedny Kraj,wiec cudu nie bedzie...Kraj,ktory byl zrujnowany komunizmem przez tyle lat nie moze podniesc sie na nogi w przeciagu paru lat...na to trzeba pokolen by Wasze dzieci mialy normalne zycie,wiec uwazam ze nie na miejscu jest jakiekolwiek oczekiwanie na cud bo cudu nie bedzie i sa tylko trzy drogi,albo tolerujemy i siedzimy cicho,albo robimy rewolucje albo...wyjezdzamy tam gdzie zyje sie lepiej...ja wybralem to trzecie,gdyz nie bede walczyl o zaden Kraj,czuje sie kosmopolita a nie Polakiem,moim domem jest planeta-Ziemia...Basterek,jezeli nic nie robiçsz w tym kierunku by rzadzacy nie brali sobie,czego zapragna to sie na to zgadzasz...wyjdz na ulice i krzycz...od tego sa wiece,strajki generalne i walka o prawa czlowieka...nie zalenie sie na internecie jak jest zle bo to gowno zmieni...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darek nic nie rozumie, panstwo nie ma sie ludzmi opiekowac tylko zapewnic im mozliwosci do uczciwej i dobrze platnej pracy!

wiec trzeba zlikwidowac ZUS, KRUS, radyklanie obnizyc VAT (5% na wszystko) zlikwidowac dochodowy lub wprowadzic bardzo niski liniowy, zdjac wszystkie podatki z paliwa (w koncu transport tez kosztuje).

wtedy biedak nie bedzie musial robic z siebie zebraka tylko sam zarobi a ceny beda duzo nizsze! teraz jak ktos dostanie na reke 2 tysie to pracodawca doklada 1600 na rozne podatki i para-podatki.

pomysl czasem zanim napiszesz takie glupoty, wiem ze masz telewizyjny punkt widzenia, ale myslenie nie boli!

wszyscy mowia jak jest zle a caly czas glosuja na tych samych gamoni o nowej nazwie (vide KLD->AWS->PO)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stelurka -ja też nic nierozumię , potwierdzasz mój punkt widzenia a za chwilę ,obrażając mnie ,stwierdzasz ,że piszę głupoty i że boli mnie myślenie . Zachowujesz się jak (nie, nie będę cie obrażał nie zniżę się do twojego poziomu) . Widać z twojej wypowiedzi,że nie ogarniasz nawet podstaw ekonomii . Najlepiej zlikwidować wszystkie podatki według ciebie :) A wogóle nie piszesz na temat :)No i co to za państwo, które nie opiekuje się swoimi obywatelami?


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie wszystkie podatki wy***ac, 90% urzedasow zwolnic :) cła zlikwidowac, nierentowne panstwowe przedsiebirstwa posprzedawać. podatki takie zeby wystarczylo na wojsko, policje, administracje.

po co panstwo ma sie opiekowac? ludzie sie zami soba zaopiekuja jak panstwo przestanie ich okradac!

zanim nazwiesz mnie anarchista (nie cierpie tego lewactwa!) sprawdz czym jest szkoła austriacka oraz konserwatywny-liberalizm

jest grupa ludzi o mentalnosci niewolnika ale WIEKOSZOSC normalnych ludzi nie chce zeby panstwo sie nimi "opiekowało"

piszesz "Niech ludziom w polsce pozwolą godnie żyć i niech mają te swoje zapomogi , bo nie każdy jest stworzony do dawania sobie w życiu rady ;("

tą malutka grupka zajma sie organizacje pozarzadowe i bedzie jak w raju :) panstwowa pomoc jest nieoplacalna i zawsze marnotrawiona (min 40% kasy idzie na biurokracje, dla porownania efektywne organizacje charytatywne wydaja od 5 do 20% na koszty).

krotka informacja -mamy juz na swoim utrzymaniu 670 tys (!!!) urzednikow -w prlu bylo ich nieco ponad 100 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

@@@@@ cutuje W@as wszystkich... macie racje, nie ma rownosci isprawioedliwosci w polsce... nie pisalem tego wczesniej, mozecie mnie uwazac za zimnegfo sku.. ale taki jestem i szczerze to ani przez moment sie nie przejalem tym wypadkiem, jak dla mnie to tam brakowalo ksiedza marka i rydzyka i cala jasna gore z tymi moherami ehh szkoda gadac, zawsze tak bedzie, co z tego ze popadali jak innni teraz przyjda i zanim cos zrobia beda musieli sie najpierw nachapac, a i zapomnialbym, rzadzic dalej bedzie rydzyk, bo to on rzadzi nie prezydent, religia na swiadectwie, jakie to popier... masakra, zygac mi sie chce jak ja ich wszystkich widze, chrzesciujanie i patrioci z d*py wysrani, zaj.. ich w pizdu, dobra spadam boi mnie juz nosi i znowu sobotni wieczor zjebany ehhh

Kolego buczi82, kolega pomylił fora. To nie jest forum żuli spod budki z piwem, tylko forum gdzie rozmawiaja akwarysci morscy. Jesli kolega aby wyrazic swoje mysli musi uzywac rynsztokowego jezyka, niech kolega zmieni forum. Krotko mowiac nastepnym razem za takie chamstwo bedzie ban bez zadnej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze naczochrane babki niz muslimy jak w UK ;]

wole zyc w jak ty to okresliles "panstwie religijnym" niz w szariacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

tzn jest mala roznica, w pl jest jedna wiara, a w uk to bez znaczenia...

ja osobiscie mam na to wyj... ja nie mam zadnej wiary, wierze w siebie...

wku... mnie tylko ta niesprawiedliwosc, nie dopsc ze cale zycie sie nachapali to kur... teraz takie renty odszkodowania itp, z reszta sami wiecie jak jest ehhh szkoda slow, szkoda nerwow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi82 masz racje ! jakby w Polsce bylo dobrze to nie musieli bysmy zasowac z granica! w Polsce to kler zadzi i wszyscy politycy sie go boja !!!!!!!!!kur.. koscioly buduja a na sluzbe zdrowia niema !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie do roboty weźcie a nie kuźwa tylko nazekacie pier**licie o demokracji a komunizm wam w głowach i polityka roszczeniowa na pierwszym miejscu i TAK NA KONIEC ILE KUŹWA MACIE LAT!!!! BO JA MAM 35 I WIEM ZĘ ZYCIE NIE JEST SPRAWIEDLIWE I NIE BĘDZIE

ps nigdy na necie nie używam znaków interpunkcyjnych ale jak komuś argumentów brakuje to sie czepia ortografi bleeeee


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pane dorosly kolego dzieci tez czytaja to forum wiec doradzam troche kultury


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co sie interpunkcji czepiasz jak sam jej nie używasz może troche samokrytyki???


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#255145 Grzegorz Dyzma :

Pane dorosly kolego dzieci tez czytaja to forum wiec doradzam troche kultury

oj bez przesady dzieci bluzgaja i przeklinaja juz od podstawowki i to gorzej niz oni...

kolega pavulon ma racje, "sprawiedliwosci" spolecznej nie ma i nie bedzie w zadnym systemie!

i trzeba sie z tym pogodzic... a to ze banda przy korytku ustawia sie jak chce to juz niestety wina wyborcow ktorzy oddaja swoj glos w zamian za obietnice bez pokrycia.

JA NIE CHCE NICZEGO OD PANSTWA -sam zarobie i zaplace za to co jest mi potrzebne, i bede pomagal komu mam ochote a nie z przymusu w podatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.