Skocz do zawartości
tomiooo

włacz TVN24

Rekomendowane odpowiedzi

Tragedia, fakt wyjatkowa i niesamowicie symboliczna.

Jeżeli tak, to wszystkich chowamy na Wawelu, w tym przypadku zgodzę się też na Kaczyńskiego.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252751 Radek Ch :

Sorry - każde miejsce jest dobre -to my mamy użyć mózgów i pamiętać... Symbolika Wawelu ma zupełnie inne znaczenie.

Dokładnie zgadzam się z Radkiem, sumbolika jest zarezerwiwana dla ludzi wybitnych


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie niebędę się spierał z wami każdy ma jakies inne spojżenie na te sprawy. moim zdaniem symbolika wawelu ma charakter historyczny


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252750 slawomirdyl :
#252744 darekkuku :

Quote

#252736 adamus_23_as :

tragedia jaka się wydażyła jest na skalę swiatową i napewno niemoże byc zapomniana! Może nie przez nas ale przez następne pokolenia.. Polska straciła tragicznie prezydenta i zasługuje to na pamięc, wiec wawel jest dobrym miejscem aby o tym przypominac

do tego służą Powązki!!!

Polska straciła tragicznie prezydenta

i to wysrarczy ?

Pamiętaj ,że w tym wypadku straciła ich dwóch :) pozatym ,że zginął tragicznie to niczym się nie zasłużył :) chyba ,że o czymś nie wiem ,podajcie jakiś przykład


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

"Prezydent zmarł w warunkach wyjątkowych, po bohatersku"

kard. Stanisław Dziwisz

zostawie to bez komentarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Dziwisz wie coś czego my nie wiemy? bo dla mnie bohaterska śmierś toświadome ryzkowanie życia.Wtedy kiedy można się poddać, uciec, lub oddać swoje zycie dla innych. A tu...chyba było odwrotnie


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak jak ktos slusznie napisal ze z tego watka bedzie mozna ksiazke sklecic...wrecz fascynujace jest skakanie po skrajnosciach narodu polskiego...zaczelo sie od zaloby i kondolencji po paru dniach juz widzimy sprzeczki co do wlasciwego miejsca pochowku Prezydenta i analizowanie slowa "bohater"...juz mnie nic nie jest w stanie zdziwic tak ze ewentualne dalsze sprzeczki co np. do koloru trumny pewnie za chwile beda mialy miejsce...dla mnie pochowek to prosta sprawa...wyczytalem ze kilkaset osob protestowalo przeciwko pochowku na Wawelu,sam pochodze z Krakowa i o ile sobie przypominam to bylo w tym miescie wiecej niz kilkaset osob,wiec sprzeciwia sie bardzo nieliczna mniejszosc...patrzac na to inaczej ponad 99,9 procent ludzi sie nie speciwia czyli jest "za",wiec nie wiem gdzie lezy problem...dla mnie jest jasne gdzie powinien spoczac Prezydent wedlug zyczenia wiekszosci...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żenada. :)

Chciałbym wierzyć, że ta decyzja jest powodowana jakimiś szlachetniejszymi przesłankami, niż tylko manią wielkości z której słyną bracia K... Niestety nie wierzę. :) Brakuje jeszcze tylko tego, żeby na pogrzebie Jarek ogłosił się spadkobiercą misji brata i wystartował w wyborach. Może nawet już zarezerwował dla siebie miejsce w krypcie obok...

Może i loccutus ma rację... Ba, na pewno ma - to nie czas na jątrzenie, tylko na żałobę i wyciszenie. Tylko że jak widzę takie ewidentne nadużycie władzy, to po prostu nie potrafię przejść nad tym do porządku dziennego - obojętnie żałoba, czy nie.

Tak zwane 'elity' nie liczą się już z niczym i z nikim, a narodowe symbole traktują jak igrzyska...

Iceberg - sęk w tym, że opinią większości nikt się nie przejmuje. Co innego żałoba, co innego szacunek dla zmarłych, co innego żal z powodu niepotrzebnej śmierci tylu ludzi, a co innego nadużywanie władzy i sytuacji po to tylko, żeby z miernego prezydenta zrobić narodowego bohatera i nadać mu rangę równą Piłsudskiemu...

Jestem pewien, że gdyby zapytać społeczeństwo, to większość byłaby za pochówkiem w Warszawie. Wawel to miejsce kultowe, a ś.p. Lechowi Kaczyńskiemu do postaci kultowej brakuje jakieś 98%.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem. wyborcza podaje http://wyborcza.pl/1,105766,7768819,Dlaczego_Jaroslaw_Kaczynski_chce_pochowku_na_Wawelu.html, ze decyzje o miejscu pochówku podjął kard.Dziwisz, a Jarosław Kaczynski sie zgodzil. NIe wiem dlaczego Dziwisz akurat podejmuje decyzje, ale dziwie sie , ze Jaroslaw sie zgodzil. Robi krzywde bratu. Zamiast grobu na Powązkach (ja jakoś tak stereotypowo przyjąłem, że powązki, nawet sie nie zastanawiałem ilu tam prezydentów leży, nie wiedziałem, ze byli chowani gdzies indziej tez) bedzie krypta na Wawelu, gdzie przez nastepne 50 lat beda komentarze, ze nie zasłużył , aby leżeć obok Piłsudskiego...

Historykiem nie jestem, wiedze o Piłsudskim mam mglistą, ale zajrzałem w życiorys Piłsudskiego na wikipedii i odniosłem do życiorysu Kaczyńskiego. Reasumując, Marszałek to Marszałek. Kaczyński był patriotą, ale jego dokonania niestety są daleko mniejsze niż Piłsudskiego. Źle robią, a szkoda, bo taka imho mało przemyślana decyzja już dzieli wszystkich.

edit: a zresztą... widzę , że mamy w tym spore tradycje... http://pl.wikipedia.org/wiki/Konflikt_wawelski


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...No i mamy szopki,ktore jeszcze bardziej utwierdza Swiat w przekonaniu ze "Polak potrafi"...a Polacy nadal beda sie szczycic "ulanska fantazja" i "duma narodowa"...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg nie przesadzaj. Mój szef jest Kanadyjczykiem mieszkajacym we Francji, ja dzisiaj mialem wizyte jednego z jego współpracowników, to był Francuz, szefa szef jest Hiszpanem mieszkajacym w Szwajcarii, oni wszyscy odnotowuja fakty typu katastrofa, zginal prezydent i wielu oficjeli, zgineło dowództwo armii, stary samolot, mgła, tłumy przed pałacem prezydenckim. cala reszta dzieje sie w naszych mediach i naszych rozmowach. swiat juz generalnie poszedl dalej i nie jest zainteresowany tym o co polacy tym razem sie kłócą czy szopki sobie robią.

edit: no i jeszcze pytaja o co chodzi z tym Katyniem w czasach wojny...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252840 kaziko :

Iceberg nie przesadzaj. Mój szef jest Kanadyjczykiem mieszkajacym we Francji, ja dzisiaj mialem wizyte jednego z jego współpracowników, to był Francuz, szefa szef jest Hiszpanem mieszkajacym w Szwajcarii, oni wszyscy odnotowuja fakty typu katastrofa, zginal prezydent i wielu oficjeli, zgineło dowództwo armii, stary samolot, mgła, tłumy przed pałacem prezydenckim. cala reszta dzieje sie w naszych mediach i naszych rozmowach. swiat juz generalnie poszedl dalej i nie jest zainteresowany tym o co polacy tym razem sie kłócą czy szopki sobie robią.

edit: no i jeszcze pytaja o co chodzi z tym Katyniem w czasach wojny...

...Fakt to media i sam lud napedza wiadomosci i fakt ze Swiat poszedl dalej,juz wieczorem po katastrofie malo kogo obchodzila dalsza czesc,pojawialy sie jakies malo widoczne informacje...nie mozemy wymagac od innych panstw by angazowali sie barsziej niz tego wymaga kultura w sprawy polskiej tragedi...nie mozna tez wymagac od nikogo by wiedzial co znaczy "Katyn"czy bitwa pod Grunwaldem...to jest polska historia nie majaca zadnego znaczenia dla niepolakow...oni maja swoich bohaterow i swoje tragedie i to o nich ucza sie w szkolach...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5181 ,proszę bardzo panowie ,po co tyle gadania,a ode mnie wystarczy że w książkach do historii będzie jak tragicznie zginął prezydent i "95 MNIEJ WAŻNYCH LUDZI",nikt na pewno nie zapomni,Wawel zostawmy w spokoju.

PS.a widzieliście jak młode i ładne były stewardesy,tyle jeszcze mogły życia użyć ,ale niestety leciały tym feralnym lotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak ktoś to ładnie ujął książkę by z naszych wypowiedzi napisał. Każdy ma na tragedię , okoliczności i miejsce pochówku inne zdanie. Ja napiszę swoje. Prawda jet taka, że żeby nie tragedia pewnie bym nawet relacji z Katynia nie oglądał, gdyby by polecieli kilkoma samolotami i nic by się nie stało, sam bym się trzepał że mogli lecieć jednym. Przyznaję też, że za Parą Prezydencką nie przepadałem ale w świetle ostatnich wydarzeń Pani Prezydentowej i pozostałych ofiar autentycznie mi szkoda, ale to z pochówkiem na Wawelu jak dla mnie przegięcie. (zaznaczam to MOJE ZDANIE) Przegięciem jest też "zapomoga"dla rodzin ofiar katastrofy w wysokości 40 000 pln. Czy inną tragedią dla zwykłej rodziny jest strata ojca,brata czy matki w np. wypadku samochodowym ??? Moimi dziećmi rząd by się nie przejął...Czy nie jest obłudą wręcz to że jeszcze kilka dni przed katastrofą media kreowały wizerunek Państwa Kaczyńskich sami wiemy jaki, teraz zupełnie inny. Gdyby Prezydent dożył końca kadencji i tragedia by się nie wydarzyła na temat miejsca Jego spoczynku nie było by żadnej dyskusji i o Wawelu nawet nikt by nie pomyślał. Szczerze współczuję rodzinom ofiar ale żadnych gestów pod publikę .Napisałem swoje refleksje na ten temat, mam nadzieję że nikogo nie uraziłem swoją wypowiedzią. Pozdrawiam


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję: Łukaszenka: Prezydent Kaczyński odpowiada za katastrofę


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253272 slawomirdyl :

Cytuję: Łukaszenka: Prezydent Kaczyński odpowiada za katastrofę

Ten pan nie jest akurat specjalnym autorytetem, żeby nie użyć mocniejszych słów


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnor

Masz rację też tak myślę, zacytowałem tą wypowiedź bo ta kwestia budzi chyba najwięcej emocji


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wulkan na Isladii dalej bedzie tryskal energia to zamkna cala przestrzen powietrzena nad Polska i nikt na Wawel nie przyleci


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253324 Grzegorz Dyzma :

Jak wulkan na Isladii dalej bedzie tryskal energia to zamkna cala przestrzen powietrzena nad Polska i nikt na Wawel nie przyleci

To prawda, a była możliwość podniesienia rangi Polski na świecie


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVN? TVN to jak wyborcza >> STRONNICZE MEDIA Z DZIENNIKARZAMI GŁĄBAMI!

TVN to telewizja dla ułomnych jak metro.


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bastrek4 bardzo dobrze to napisałes i masz racje w razie gdyby twoje dzieci stracily ojcja nikt by im zlamanej zlotowki nie dal a tu po 40.000 Moze jeszcze zorganizjemy ogolnonarodowa zuztke na biedne rodziny poselskie Juz niektore rodziny poselskie skarzyly sie ze zostaly bez srodkow do zycia. Sam osobsie bardzo wspolczuje tym wszystkim rodzinom ktore potracily swoich najblizszych ale takich lub podobnych tragedii w spoleczenstwie jest mnostwo i tylko czasami ktos komus pomoże. Ja uwazam ze w Polsce poslowie to banda darmozjadow ktora bierze gruba kase za nic Patrzą przede wszstkim jak sobie dogodzic. Dlatego chyba najbardziej wspolczuje zalodze samolotu na ktora teraz zapewne nasi uroczy politycy beda probowali zrzucic odpowiedzilnosc prawdopodonie za wypade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253326 slawomirdyl :
#253324 Grzegorz Dyzma :

Jak wulkan na Isladii dalej bedzie tryskal energia to zamkna cala przestrzen powietrzena nad Polska i nikt na Wawel nie przyleci

To prawda, a była możliwość podniesienia rangi Polski na świecie

Jestem wlasnie w Bankoku. W sklepie gdzie robilem zakupy,wlasciciel slyszac skad jestem skladal mi kondolencje.

Mowi sie tej tragedii na calym swiecie.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.