Skocz do zawartości
Gość buczi82

Pholidichthys leucotaenia

Rekomendowane odpowiedzi

Rosnie duza i kopie doly w piachu do samego szkla,w jakim akwarium chcesz je trzymac?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapomnij.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

na reflex napisane jest ze 150L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć wykopki w akwarium,to go kup.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no nie ukrywam ze od wczoraj gosci w moim akwa, jak narazie siedzi za skala, z tego co wycvzytalem to jak jest jeden to nic nie robi, ale jak jest male stadko to trza miec minimum 2000L akwa, no nic zobaczymy co bedzie robil, nie mam strombusa wiec moze babka mi go zastapi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@buczi82

Eeee. Naprawde w 125l Pholidichthys leucotaenia? Może jednak inną?

Jeżeli tą to szczerze współczuje decyzji.. Babce również :)

Wiem, że pomimo dawanych rad i tak się nie ma wpływu na decyzje innych ale prosze jednak troszke więcej poczytać.

Pisze naprawde bez żadnych złośliwości.

Na reeflexie nie żartowali z tym, że ona dorasta do 34 cm. Osobiście widziałam nawęt większe egzemplarze.

Zresztą

Chodziło im o młode osobniki.A młode wyglądają zupełnie inaczej niż forma dorosła oraz mają duuuuużo mniej cm.

Długo się nią nie pocieszysz w zbiorniku.Jak dorośnie potrzebuje litrażu ok 1000l na sztuke. A rośnie całkiem sprawnie. I potem wyglądem przypomina murenke bądz innego węża morskiego;)

W 125l (omijając fakt, że nie jest to litraż dla tej babki) jak podrośnie zakręcając zobaczy swój ogon..Czy naprawde był to przemyślany zakup?Będzie podkopywać konstrukcje skalne.

Jeśli skała nie jest sklejona to może być w przyszłości nieszczęscie.Nie żatuje albo coś się przewróci na szkło albo na samą babke.

Zamierzasz coś jeszcze wpuszczać do zbiornika? Może jednak lepiej byłoby zwrócić ją do sklepu i kupić standardowo błazenki.

Pozdrawiam


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ta rybke, to moja ulubiona ryba w akwarium. Poczatkowo nie kopala ale po jakis dwoch miesiacach od zakupu zaczela. Rosnie bardzo szybko,w ciagu 4 miesiecy podwoila swoja dlugosc i 'zmezniala'-jest ogolnie ok. 3x wieksza. Jesli chcesz rybe ktora bedzie utrzymywala dno w czystosci poprzez przerzucanie piasku to zle trafiles. Ona raczej kopie w jednym miejscu i poglebia swoja 'norke'. Pamietaj skala musi zostac ulozona na dnie a dopiero potem ulozone podloze. Wierze ze pokochasz ta rybke tak jak ja i wkrotce zafundujesz jej wieksze 'lokum'. Ja juz planuje powiekszenie mojej trzystaszescdziesiatki bo ryba z dnia na dzien jest coraz wieksza.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lionfish to prawda ryba ma swój urok. Póki nie przewertowałam kilka ksiązek i net. nie mogłam uwierzyć, że to jest babka.. Mistyczna jest.

Z tego co się zorientowałam buczi82 dopiero co się przenosił do większego. I chyba faktycznie chciał babki przesiewającej piasek.I niestety to raczej nie to czego szukał.Chyba.

Te Pholidichthys leucotaenia o których wspominałam są już dorosłe i naprawde duże.

Kopią w jednym miejscu póki im się nie odwidzi po miesiącu, dwóch zmieniają lokalizacje i zaczynają znów wykopki..

Ale to tylko z moich obserwacji.

Wiedziałam i słyszałam, że rośnie szybko ale że aż tak podwoiła długość w ciągu 4 mc. No to jestem pod wrażeniem:)

Ps lionfish na jaki litraż teraz zmieniasz i ile rybka już ma cm?

Już było kilka wątków na temat tej rybki ale jakoś ucichły a szkoda.

Może warto pociągnąć ten wątek o informacje z twojego doświadczenia jeżeli coś jeszcze możesz napisać to chętnie poczytam.Czym karmisz, w jakiej obsadzie u Ciebie pływa- ta co w stopce jest aktualna?, czy zaczepia inne ryby, czy raczej one ją? Czy jednak jest spokojnie usposobiona bez żadnych wyjątków.

buczi82 też się przyda żeby wiedział w co się pakuje:)

Takie rzetelne informacje dla ew. przyszłych właścicieli jak znalazł.

pozdrawiam serdecznie.

Sylwia


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

hmm daliscie mi duzo do myslenia ehhh

no widzialem ze rosnie do 34cm, ale jak napisali ze moze zyc w 150L wiec pomyslalem ze te 25l nie zrobi roznicy...

co do piasku to moja krewetka pistoletowa przekopala juz wszystkie skaly, wiec nic sie na nikogo nie zwali, mam tez jeszcze jedna babke, ale mniejsza ghost goby i 2 blazenki, no jak narazie to ta dluga babka jest za skalka i w ogole nie wychodzi, ale zyje bo widzialem ja dzisiaj, mam nadzieje ze za szybko mi nie urosnie, bo narazie nie zmienie niestety akwa :) no, ale jak urosnie to sie sprzeda komus :)

nic dzieki wielkie, szczerze to za duzego wyboru w sklepie nie ma, bo albo same agresywne, albo na duzy litraz, a o cenie nie wspomne, 100% drozej jak w innych sklepach, no ale ze to jedyny sklep w promieniu 50mil wiec maja takie ceny ehhh

zaplacilem u nich za 3 miekasy 60f gdzie w innym sklepie zaplacilbym max 25-30f ehhh no nic, zobaczymy co czas pokaze, jeszcze raz dzieki i tez prosilbym o jakies rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj buczi82

To chyba dobrze, że masz coś do przemyśleń bo mógłbyś sie któregoś dnia zdziwić, wstajesz rano a tam wąż w zbiorniku:D A tak już w miare jesteś przygotowany na to co cię czeka.

Myśle ze tam popełnili bład podając ze może życ w 150l.. chyba, że to dla tych młodych mikrusów ale to raczej bez sensu. Na mój gust tam jest poprostu błąd. Może ktoś był głodny i jedno 0 zjadł:)

*Szukałam informacji i w sklepac litraż dla tej ryby podają plus minus 300l.. Chyba Ci co ją sprzedają nie widzieli na oczy jak duża potrafi być.

Nadzieje można mieć ze szybko nie urośnie o ile jest naprawde malutka.A ta twoja ile ma cm?

Pozostaje tylko życzyć powodzenia no i czekam na relacje.:)

pozdrawiam serdecznie


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Witaj Merriqu :)

calkiem mozliwe ze ktos zjadl, bo ostatnio pytalem sie o rybke i bylo 900L a powinno byc raczej 90L, wiec jednak chyba ktos byl glodny, no nic, stalo sie, nie wiem czy mi w sklepie przyjma, ale nie bede latal i marudzil, jak urosnie to sprzedam lub oddam w dobre rece i do duzego akwa, obecnie ma okolo 6-7cm, jak wyjdzie ktoregos dnia, to zrobie fotke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252739 Merriq :

Kopią w jednym miejscu póki im się nie odwidzi po miesiącu, dwóch zmieniają lokalizacje i zaczynają znów wykopki..

Ale to tylko z moich obserwacji.

U mnie jest to samo, szczegolnie jak przestawie skale pod ktora kopia;)

#252739 Merriq :

Wiedziałam i słyszałam, że rośnie szybko ale że aż tak podwoiła długość w ciągu 4 mc. No to jestem pod wrażeniem:)

Ostatnio byl u mnie kolega Marius z ktorym rybke kupowalem, nie mogl uwierzyc ze to ta sama. Miala jakies 6 cm jak ja kupilem w grudniu, przenosila jeden kamyczek w pysku na raz jak zaczela kopac. Teraz ma ok 13cm, ciezko powiedziec tak ogonem wywija, hehe. Mysle ze wlasnie w mlodym wieku rosna najszybciej ale to sie okaze.

Zakupilem 2 sztuki. Niestety jedna po 2 miesiacach przestala jesc, pobierala pokarm po czym miedlila, miedlila i wypluwala. Po pewnym czasie zauwazylem ze najprawdopodobnie spowodowane jest to znieksztalceniami w rozwoju pyska. Jednym slowem zaklocenia w rozwoju albo wypadek przy pracy(kopaniu).Przez nastepne dwa miesiace powoli umierala z glodu. Serce sie krajalo ale co moglem zrobic? Jakies dwa tygodnie temu odeszla na wieczna rafe choc prawie do konca byla bardzo zywotna i obie mieszkaly w jednej norce.

Ta, ktora mam nadal najwiecej urosla jak wyjechalem na tydzien i ryby karmila narzeczona. Rybka zaraz po moim

wyjezdzie wskoczyla do komina. Narzeczona niestety zamiast karmic mrozonkami jak nakazalem karmila platkami ktore nie namoczone wszystkie splywaly do komina. Jak wrocilem po tygodniu zastalem glodne ryby i stracznie spasionego inzynierka(tak jest nazywany - od engineer goby) w kominie. Po wpuszczeniu jej do akwarium okazalo sie ze sporo wtym czasie podrosla w porownaniu do drugiej:)

Mowi sie ze ryby glosu nie maja ale chyba musza sie ze soba jakos porozumiewac bo nastepnego dnia w przelewie plywal drugi inzynierek!

#252739 Merriq :

Ps lionfish na jaki litraż teraz zmieniasz i ile rybka już ma cm?

Co do litrazu nie jestem jeszcze pewien ale wiem ze powierzchnia dna bedzie miala ok 130x80. Wysokosc prawdopodobnie 50 wiec ok 500 litrow. W litrazu zmiana nie duza ale w powierzchni tak.

Ryby karmie w 80% mysis i artemia ale takze platkami tropicala oraz drobnica mrozona-bosmidy, czerwony plankton, cyklop. Pan inzynier zjada wszystko nie marudzac choc im wiekszy tym mniej chetnie drobnice.

Jesli chdzi o usposobienie to moj inzynierek jest bardzo spokojny, tylko raz czy dwa widzialem jak pogonil nematoptery sprzed swojej kryjowki ale zazwyczaj nie zwraca uwagi na inne ryby a one na niego.(obsada jak w stopce). Na dnie lezy gruby aragonit (KZ)

Zdjecia sprzed ok miesiaca:

leucotaenia2.jpg

leucotaenia1.jpg

Pozdrawiam

Piotr


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomnialem napisac ze moga byc problemy przy laczeniu tej ryby z 'doktorkiem' Labroides dimidiatus. Kolega Mariusz tez zakupil jedna sztuke inzynierka i zaraz po wpuszczeniu zostala zaatakowana z pelna furia przez doktorka. -inzynierek schowal sie w skalach i sluch do dzisiaj o nim zaginal. Mysle ze zostalo to spowodowane podobnym wzorem na ciele mlodego inzynierka i doktorka-dlugi pas przez cale cialo.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już ok 3-4 miesiące 3szt. tych babek ok 15cm. i kopią faktycznie piach ale tak to super ryby tylko tyle że ja ich mam w akwarium ponad 2000 Litrów , rybę polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ją jako gratis przy zakupie ryb i dopiero teraz poczytałem o tej babce na reeflexie i tutaj.

Wszystko co tutaj posiadacze opisali na temat tej rybki potwierdza się i u mnie.

Maluszek jakieś 3-4 cm, ale już zaczęła w rogu kopać dołki. Na chwilę obecną to biedula sobie nie pokopie, bo mam standardowo 3-4 cm piachu, a pod skałkami chwilowo się boi, bo tam w dziurach polokowały się garbiki Parasema i ją przeganiają.

Jak już tu ktoś wspomniał, faktycznie w pierwsze dwa dni Labroides dimidiatus ją atakował. Na początku myślałem że oferuje usługi i od razu przechodzi do rzeczy, ale to były faktycznie ataki na rybę nie jej ewentualne pasożyty.

Wcina mrożonki aż miło, a i za suchym pogoniła.

Czy ktoś oprócz tej babki posiada w zbiorniku też inne np. z rodzaju Valenciennea? Nie tłuką się?.

Pytam bo ta to raczej piachu po całym dnie nie będzie przesiewać, więc myślę o wpuszczeniu w przyszłości dwóch sztuk Puellaris

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam tak, gdzie kupowaliście te rybcie????

albo widział gdzieś w sklepie ostatnio??????

Edytowane przez Wieczny (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem w Seafarm kilka sztuk jeszcze. Moja też jest od nich.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopię troszkę temat co do rybki zapewne są w naszych zbiornikach osobniki którymi chcecie się pochwalić dość często zaczęła się pojawiać w sprzedażny od ponad roku i juz są dorosłe osobniki lub dość spore ...

moja leucotaenia ma ponad rok i ok 20 cm długości dawno po przebarwieniu, nie jest to zbyt ruchliwy osobnik siedzi pod skałą wypływa ale tylko do połowy przy karmieniu , bardzo rzadko pływa w toni nie atakuje innych babek czy współmieszkańców wręcz gdy była mniejsza nawet decora potrafiła jej dopiec i pogonić od pokarmu

sorki ale przy ledach i z telefonu

20160213 184033

20160213 184020

20160213 184015

20160213 184012

reszta bandy :)

IMG 20160213 190808

Edytowane przez pawelkielce (wyświetl historię edycji)

6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita ta rybka. Widziałem ostatnio że ktoś sprzedaje taką. Mam akwarium 250 litrów i zastanawiam się czy to będzie odpowiedni zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta bake od 3 lat, urosla do jakichś 20 cm i tak juz zostalo. Troszkę plochliwa.

No i jedyna ryba jaka mam co potrafi plywac do tylu. :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dużo pływa czy raczej siedzi schowana przez większość czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to ryba co by w toni stala. Przemyka dyskretnie miedzy skalami i filuje co chwila z jakieś dziury. W calosci wyplywa tylko do żarcia.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.