Skocz do zawartości
kmirko

Fizyczny kontakt z pupilami w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Na ogół ryby nie są chętne do kontaktu z ręką w baniaku. Są jednak wyjątki.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre!

Salaris prawdziwy druh człowieka, nie wiedzialem, że z niego taka przylepa. Często mu tak robisz "dobrze"? Nauczył się czy miał to we krwii?

Ja jak wkładam łapy do akwa to tylko krewetka mnie podszczypuje szczegulnie lubi mięsko ze swieżych ran :)

Pozdr,

tomko

ps. Nie obraź sie ale temat zakrawa na zoofilie aż mnie wzdrygneło :)


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie moje, filmy znalezione w sieci.

Moje skojarzenia na pierwszym to akwariowy psiak a drugi film podwodna wiewiórka :)

Zoofilia to ostatnia rzecz z którą mogą mi się te sceny kojarzyć, chyba z tobą coś nie tak :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne. :) Mój salarias się (jeszcze?) mnie boi. No i kto mi teraz powie, że rybki się nie da pogłaskać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po obejrzeniu filmu nieco się uspokoiłem :)

Chodziło mi raczej o sam topic:

"Fizyczny kontakt z pupilami w akwarium"

pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł "Zły dotyk" brzmiałby jeszcze bardziej podejrzanie :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam regularnie dotykam swojego purple tanga (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmialo) :)

Malzonka mowi ze chyba powinienem zostac jakims treserem :)

Bydle niczego sie nie boi. Cala operacja odbywa sie za kazdym razem jak klips z nori laduje na panelu zbiornika, czyli praktycznie codziennie.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie forcipiger to taki piesek , tak samo - je z ręki , wręcz się do niej pcha , czasami mnie to denerwuje bo jak wkładam łapę do akwa to pływa w koło niej i nie mogę nic zrobić muszę go przeganiać. To samo było z błaznami


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo miałem ze swoim pierwszym salariasem. Dosłownie jak piesek siadał na ręce i dawał się głaskać. Co więcej, wydawało mi się to na początkju niemożliwe ale rozpoznawał mnie przez szybę akwa i rano latał przy przedniej szybie od prawej do lewej jak wesoły piesek. Na innych tak nie reagował. Jednak trzeba uważać i nie nadużywać tego "miziania" z rybami bo łatwo ścierając ich śluz zarazić je chorobami skórnymi (wszak jak przekonali się indianie - biały człowiek to chodząca puszka pandory :) )

Salarias po roku jakimś cudem wyskoczył przez małą szparkę w pokrywie i się ususzył :). Kolejny osobnik to dzikus jakiś i ludzi się boi. Co ryba to inna osobowość.

Z kolei z czyścicielami takimi jak np. wargatek to norma że skubią rękę więc tu akurat nie ma się co dziwić.

W aquamedicu w Poznaniu mieli kiedyś Naso Vlamingi który się łasił do ręki. Dalej pływa jakiś w tym baniaku z koralami LPS ale nie wiem czy to ten sam osobnik bo jakiś już mnej kontaktowy niż kiedyś :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.