Skocz do zawartości
Swirlej2

Korale - "zdychaja"

Rekomendowane odpowiedzi

[yellow] Dobra rada

[white]Nie wszyscy zdaja sobie sprawe z tego co moga nieswiadomie zrobic w swoim akwarium rafowym zanurzajac w nim rece , np;

Wiekszosc akwarystow myje dokladnie swoje rece mydlem przed ich wlozeniem do wody , resztki mydla ktore pozostaja za paznokciami [blue](najlepiej scinac pyzury panowie :) ) [white]wczesniej np; wymiana oleju w samochodzie ..? smierdzacy pistolet przy tankowaniu auta....? itd

Wiekszosc powie ze to normalne , logiczne , ale jak sie przyjdzie do domu i ktoregos dnia wszystkie korale beda lezaly na podlodze baniaka ...przypomniecie sobie wtedy moje slowa ..?

[yellow]ciekawy text (.de)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) ja plucze tylko rece w dobrze cieplej wodzie kilka minut , nie uzywam mydla kiedy mam wlozyc rece do akwarium , przy samochodach nei gmyram tylko jezdze :)

WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza jest sterylizacja etanolem8)

a tak na powaznie - ja myje rece, ale po umyciu dodatkowo wlasnie dlugo je plucze (tez juz myslalem o tych paznokciach:). Zastanawialem sie nad plynem do sterylizacji dloni, takim przed operacja, ale jeszcze musze sie wiecej dowiedziec jaki jest sklad takich plynow.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wariaty nie przesadzakcie :) nic sie nie stanie dobra opowiem wam 2 moje experymenty ( przypadki )

1) akwarium morskie z miekkimi przezywa jak do niego wlejemy ludwik taki Polski bo inne to juz klopot tak wiec panowie zdradzajacy zony pamietajcie w domu tyko ludwik nic innego a jak zona zapyta sie dlaczego mowcie ze trzeba wspomagac Polski biznes sprawdzilem nic sie nie dzieje

2) straszna pomylka akwarium ktore mam pod opieka goscie pomylili baniaki i zamiast RO dolali ROZPUSZCZALNIKA ha wtedy byla jazda ale o dziwo nic nie zdechlo :) tak wiec nie sterylizujcie sie przed uv to nie ma sensu a jak ktos juz nie moze wytrzymac to moze rekawiczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyobrazam sobie twoje akwaria i tych ktorym "doradzasz":/

pozatym zastanawiam sie czy wogole wiesz co napisales...?:/


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że mydło chirurgiczne bedzie OK w połaczeniu z wodą RO ale sa 2 ale:

Mydło to nakładamy na rece i mydlimy okolo 20 min conajmniej bo inaczej traci ono swoje właściwości

To mydło strasznie niszczy dłonie a wiec po nim jakiś dobry krem ala 20zł a nie nivea jakaś bo po pół roku mamy rece jak nieobrażajac nikogo "rolnik"

A etanolem 5% w roztworze chmielowym to w małych ilościach ale przez gardło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirlej przeciez widziales moje akwarium a przypadki ktore mialy miejsce naprawde sie odbyly jedyne co nie wolno to wkladac nakremowanych rak do wody natomiast rozpuszczalnik stworzyl powloke i dalo sie go zebrac a reszte wegiel i zeovit jesli nie wierzycie moge przeslac zdjecie tego zbiornika w poniedzialek co prawda mial malo korali ale nic niem wypadlo a ryby zyja jak zyly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akwarium z rozpuszczalnikiem plywa 13 cm hepatus ktory nawet kropki nie dostal i jeszcze pare fajnych ryb pisze to bo jak zawsze ludzie przesadzaja z ostroznoscia a tak wogole to najlepiej rak nie wkladac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak nie wkladac wogole rak ?:] korale rosna dosyc szybko w odpowienich warunkach heh , musowo cos z tym robic .

Wracajac do rozpuszczalniku , mam kolezke ktory sobie lykna zaletwie malego lyczka niechcacy jego ojciec podstawil butelke po oranzadzie w garazua w niej rozpuszczalnik , maly byl wiec pomyslal ze ojciec pil oranzade i chcial sie napic .

Zrobil malenkiego lyka , ponoc odrazu puscil blusa , ojciec bezwlocznie zawiozl go do szpitala na plukanie zoladka , w sumei bylo wszystko okey na drugi dzien , heh gdyby nie wylazlo bielactwo skory po 2 latach to pewnie ladna by mial dzsiaj buzke i znalazl by pewnie nawet zonke :/


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, nie przesadzacie z tym mydłem chirurgicznym i UV?

Przecież to działa przede wszystkim na biologie a co możemy mieć na rękach co może zaszkodzić rybką?

Co innego chemia, ale tu chyba tylko woda z RO (co ona nie rozpuści to i w baniaku nie powinno się rozpuścić). W zasadzie zwykła woda powinna wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie obawial dzialania w druga strone, jad pewnej nieduzej osmiornicy zabija po 2h...


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marx poruszyłeś ważny temat. Co do wkladania rąk do akwa - jeśli zachowamy minimum zdrowego rozsądku naszym podopiecznym raczej nic się nie stanie - ale jak ktoś lubi przeginać to jego brocha.

Nie chodzi o jad ośmiornic czy ślimaków - bo to wypadki ekstremalne, ale o infekcje wirusowe i zakażenia bakteriami w przypadku np. niezagojonych ran na dłoniach. Dodatkowo jeszcze reakcej alergiczne...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja na waszym miejscu bardzij bałbym sie o swoje zdrowie:) Ile to bakterii/wirusów jest na takiej żywej skalce, czy w takim slimolku o rybkach juz nie wspomne

(skrzydlice itp)

Podoba mi sie Piona ze sterylizacją rąk UV,

Promienie UV działają mutagennie i po pewnym czasie na rączkach mogą sie pojawić zmiany nowotworowe!!

A co do sterylizacji rąk to chyba WIELKA PRZESADA!!

Moim zdaniem ważne jest włozyc czyste ręce tzn wolne od zanieczyszczeń CHEMICZNYCH BO CHYBA OTO CHODZI??

Wiem że wielu sie ze mną nie zgodzi, ale swoje zdanko trzeba mieć:):D:D:D:D:D:D:D:D:D


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wlewania do akwa dziwnych rzeczy dawno temu gdy trzymalem jeszcze paletki pomylilem karnistry i polalem do morskiego 30l baniak wody z torfowiska. Byla zolta jak fix ale jakos tak mnie chyba zamroczylo :) i dzielnie lalem.

Nic sie nie stalo, troche garbnikow koralom nie zaszkodzilo, zreszta ta woda ma strasznie niski bufor.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki - najprostsza i najlepsza moim zdaniem metoda:

Rękawiczki jednorazowe weterynaryjne, cienkie, długie pod pachę.

100szt za 39zł

Wcześniej czekałem żeby coś pogrzebać w akwa do zamknięcia biura, zakasałem rękawy i zabierałem się do roboty

A teraz gdy chwile nie ma klientów to bach wbijam się w 1 rękawiczkę robie w akwa co tam trzeba na szybkiego i rekawiczkę do koszta - genialne, proste i bezproblemowe.

Polecam wam - łapy mogę mieć brudne jak cholera w cjanku nawet (hehe długo bym nie pociągnął) i moge je wkładać do akwa bo po prostu nie mam kontaktu z woda.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak to co jest w akwarium jest bardziej niebezpieczne od tego co moze byc na naszych rekach.

http://www.cbwinfo.com/Biological/Toxins/Palytoxin.html

Polecam tez temat z niemieckiego forum:

http://forum.korallenriff.de/thread.php?threadid=18282&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=1


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wczoraj durna baba w TV w programie medycznym powiedziala ze alergicy nie powini miec akwariow. Nic nie bylo o psach, kotach czy swinkach, tylko o akwarium.

Na dodatek na TV wyswietlili blazenka i morski baniak, i ogladala to moja zona alergiczka...

A wszystko przez dafnie ktorej nikt nie uzywa w morskim, ale durna baba oraz skladajacy material nie mieli o tym pojecia


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.