Skocz do zawartości
dogepl

Czy warto kupić droższy RO do ReefMax 80L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu posiadam reefmax 80L, jeszcze nie zalane. Zastanawiam się jaki filtr RO kupić i czy oby na pewno warto dać więcej pieniędzy a mieć niższe koszta później? Bardzo proszę o doradzenie sprzętu na początek.

Odnośnie soli to czy instant ocean 25kg będzie dobra? czy może reef crystal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz robisz instalacje RO to osobiscie mocno doradzam pelny zestaw: dwie komory filtracji mechanicznej, wegiel, membrana a na koncu zywica. Przy wydatku na reefmax'a, cena za pelen zestaw RO nie jest astronomiczna, a zazwyczaj b. dluga walka z glonami moze zupelnie zniechecic do akwa morskiego. Oczywiscie duzo zalezy od jakosci wody jaka masz w kranie, moje osiedle ma filtracje wody ktora dostaje sie do nas z warszawskich wodociagow a i tak jej jakosc jest fatalna. Poza tym pamietaj ze zbliza sie lato, a to oznacza (poza podmianami) zwiekszone potrzeby na czysta RO na dolewki.

Uzywam z powodzeniem soli Preisa wiec nie wypowiadam sie o innych.


370l + 90l | 30kg LR + 45kg LS + ceramika | APF 600 | Mini Red Dragon 3500 | Tunze 6105, 6055x2 & Nano Wavebox | Metis XM 3x150W | ProfiLux Plus 3 eX | balling | Teco | glonowy, Rowa, wegiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku kupiłem tańszy zestaw RO, pełno takich jest w sieci. Z czasem wydajność jego spada, żywica pokazywała mi 001, a na 000 musiałem czekać bardzo długo. Wymieniłem więc zestaw na dużo większy, zmieniłem żywicę i teraz od razu pokazuje mi 000. Sól również Preis, nie narzekam.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr tego typu co podałes link do allegro bez wylewki, baniaka, i mineralizatorów kupisz juz za 200-250zł np coś takiego http://allegro.pl/item990900971_odwrocona_osmoza_akwarystyczna_75gpd_raty.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za RO + DI + przesyłka za pobraniem zapłaciłem 250zł:)

==>Sklep

Sprzęt zapukał do mnie następnego dnia od zamówienia :)

a tak wygląda ten zestaw:

dscn9175.jpg

Pozdrawiam:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogepl, nie kupuj 25 kg soli do ReefMaxa, zbryli się nim zdążysz wykorzystać.

Nie ma sensu przepłacać za osmozę, bo tak naprawdę wszystko zależy od membrany (w większości tych samych producentów) i żywicy. Korpusy nie mają większego znaczenia, chociaż warto wybrać 10-calowe (jak na zdjęciu wyżej).

I wypada przywitać się w odpowiednim temacie :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osmoza najtansza np 75 jedna modyfikacja to że zamów ogranicznik przepływu nie 300 a 400 więcej wody idzie w kanał ale woda mniej brudna filtr DI jak nie masz DTS zwykły jak nie to przezroczysty będziesz widział jak ciemnieje i kiedy wymieniać.

Odnośnie soli to czy instant ocean 25kg będzie dobra? czy może reef crystal?

Instant ocean jest solą raczej dla akwarium z rybami jest uboga w różne pierwiastki przy koralach polecam TM

ale wydaje mi sie na początek wystarczy najtańsza i małe opakowanie wszak na podmianę ok 10 L potrzebujesz

0,033, kg a na zasolenie zbiornika ok 2,5 kg

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.