Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie zaśmiecać forum nowymi wątkami wkleję tu: moja zaniedbana kosteczka :D

glonarium.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) za***iste! :) rozumiem że za filtrację robi cyrkulacja?

Pozdrawiam i zazdroszczę :)

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej za cyrkulację robi filtracja- stockowa kaskada AquaEla :) Zazdrościć nie ma czego, busz się robi w 3 dni, ale nawozy idą ostro każdego dnia :D


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o to mi właśnie chodziło, w sensie że żadnych odpieniaczy i innych cudów :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero odpieniaczy, w kaskadzie są gąbki i woreczek z węglem :) Podmiany raz na "jak-mi-się-będzie-chciało" :whistle:


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest dopiero relaxxxxx przez duże RRRRR :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiam skąd oni biorą te glony? wiemże ze skały wyrastają.Ale zwykle pojedynczo a zestaw to tylko po dojrzewaniu a potem większość pada.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiam skąd oni biorą te glony?

Napewno nie ze sklepow....Ostatnio, to co pokazal mi sprzeadawca, to spaghetti :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK, pada, bo w rafowym śrubujesz azot i fosfor w dół, jak by podsypać łychę KNO3 i trochę KH2PO4 to by strzeliły w górę ;)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosną tam gdzie azot ledwie mierzalny a fosfor testem rowy 0. A tam gdzie azotany były 50 to niestety tylko glony nizsze.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może się mylę, trzeba by podpytać Zielonego Mintaja, sam jestem ciekawy. W sumie moje doświadczenie opiera się na hodowli roślin wyższych i walce z glonami ;)

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miklas właściwie to masz rację tylko mi się to nie chce przełożyć na praktykę. Kila miesięcy temu pokazały mi się -wyrosły dwa nowe glony-właśnie przy bardzo niskich azotanach. Nie są nowe w moim akwarium, bo oddech smoka kiedyś, a dokładnie 3 lata temu kupiłam na skałce, z której wyrastał. Rósł, rósl (koło pół roku) i zniknął. Skałka leżała w sumpie, potem trfiła do drugiego akwarium i tu po półtora roku nagle pokazł się glon.

ten glon http://nano-reef.pl/...ka-glon-krakow/

Akwarium ma prawie zerowe parametry N i P ,ale ciagle jest "dojrzewające" czyli olbrzymie ilości glonów nizszych i paskudnych. Miało pecha. Na początku był remont elewacji -mnóstwo pyłu zabite deskami okna- potem seria różnych awarii, a to starter, a to zasilacz, a to dolewka. Ostatnio znowu remont fasady i kilogramy pyłu unoszacego się w powietrzu i jeszcz jakieś chemikalia. Awarie skończyły się po wymianie pokrywyna nową, a przedwczoraj zdjeli rusztowanie(będa kończyć wiosną).

Drugi glon ,ten http://pl.reeflex.net/tiere/1632_Kallymenia_reniformis.htm

był na skałce z kupionym koralem bardzo dawno temu. I padł bardzo szybko. Po pewnych kłopotach w dużym akwarium zadbałam o parametry (NO3 2-5) i wyrósł. Co najlepsze na skałce, która była wsześniej suchą skałą. Dość ciężką i na pewno na niej nie rósł wcześniej.

Rhodymenia zdycha w jednym i drugim akwa, chociaż przez ostatnie dwa lata rosła pięknie i intensywnie.

I weź tu zrozum glony...

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem krotki problem z glonami wlosowatymi i dostalem w sklepie glon oddech smoka a ze podnosilem kh do prawie 20 wyjalem tego smoka do sloika na parapet postal tam tydzien w miedzyczasie podpaslem go nawozem do roslin slodkowodnych teraz jest w moim akwarium i rozrasta sie bardzo ladnie.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wypas te ostatnie na dole akwarium. i można zapomnieć o czystej wodzie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.