Skocz do zawartości
Taku

Quadricolor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj przyjechał nowy mieszkaniec akwarium ukwiał Entacmaea quadricolor jednak zastanawia mnie czy moje błazny będą skłonne w nim zamieszkać. Do tej pory A.Percula próbował zamieszkać w niewielkim ukwiale końskim (marny pomysł...) a dwa Ocellariski kręciły się przy innym ukwiale który jednak szybko zszedł wskutek mocnego uszkodzenia ciała. W chwili obecnej ukwiał dochodzi do siebie po podróży i powoli coraz bardziej pęcznieje. Dziś rano przez niego o mało nie zszedłem na zawał obudzony krzykiem mojej matki która zobaczyła krewetkę Stenopus hispidus wystającą z ramion ukwiała jak się okazało po chwili była to tylko wylinka a sama krewetka siedziała na skale i bezczelnie się na mnie gapiła... Wracając do tematu: Czy są szanse że moja banda zamieszka w tym ukwiale?


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Moim błazenkowm (dorosłej parce) zajęło dobre 3 miesiące zanim się przekonały do ukwiała (też mam quadricolora) początkowo tylko samiczka się przy nim kręciła i tylko wsadzała pyszczek (ukwiał był maleńki) dopiero po jakimś czasie się wprowadziły we dwójkę.

Słyszałem, że to zależny od tego czy błazny miały układ z podobnym ukwiałem, czy nie oraz to czy są z odłowu, czy z hodowli (te drugie podobno potrzebują znacznie więcej czasu)

Śmieszna historia jest taka, ze mój i tak mały ukwiał podzielił się na dwa i teraz parka żyje w separacji :]

Pozdrawiam i powodzenia.

a bym zapomniał, uważaj na quadricolora bo to istny sprinter, mój zanim się "ustatkował" zwiedził całe akwarium z próbą samobójczą w pompie włącznie.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój siedział przez kilkanaście miesięcy w miejscu jeśli tylko go karmiłem,inaczej spacerował gdzie się dało.Bez karmienia siedział góra dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój jak siadł tak siedzi... już kilka miesięcy, A Amphiriony pokochały go od pierwszego spojrzenia :-) Kilka godzin.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły, moje błazny np. po kilku tygodniach przeprowadzily sie do ukwialu, by rownie niespodziewanie po kilku tygodniach go opuscic i stan ten trwa do dzisiaj :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem parkę błaznów z ukwiałem 5 miesięcy i nawet się nim nie zainteresowały na próbę kupiłem Frenatusy i samica od razu po wpuszczeniu go znalazła i tak sobie mieszka tylko na razie nie wpuszcza mniejszego do ukwiała a wręcz go odgania co z tym zrobić.

Pozdrawiam Michał

Przepraszam za podpięcie się pod posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co ryba.

Samica frenatusa zasiedliła ukwiała a biedny samiec siedzi w xeni

Próbuje podpływać ale jest odganiany jak spotkają się poza nim to wielka miłośc

Trwa to już 9 miesięcy

Pozdro.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zamieszkaly w quadricolorze, a w zasadzie poki co jeden, moze z racji jeszcze malych rozmiarow ukwialu :) trwalo to rok, mialem szczescie? nie wiem, w cale nie musza Ci zamieszkac w tym ukwiale, chce tylko powiedziec, ze jest to mozliwe, przyklad na moim filmie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał zaczał mnie niepokoić teoretycznie miał mieć 15 cm. średnicy podczas gdy w tym momencie zmieściłbym go w kieliszku 50ml. Ukwiał dotarł we wtorek i ładnie się pompował tak do 7-8 cm później coraz gorzej dzisiaj rano ładnie się napompował ale od tamtego momentu robił się coraz mniejszy. Przedwczoraj wrzuciłem małą pompeczkę aby trochę wody na niego puściła - bez rezultatu po wpuszczeniu ładnie objadł małża a dwa dni później krewetkę (możliwe aby mu coś zaszkodziło?) cała obsada bez zmian korale puszczają polipy jak porąbane ryby pływają a krewetki i inne zwierzactwo zacięcie przeczesują akwarium. nie chcę dopuścić do zgonu ale aktualny wygląd ukwiała nie budzi optymizmu podjąć jakieś szczególne kroki?


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie leję


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe. :) Moje np. tydzień temu zamieszkały w euphyli :)


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alarm odwolany :) ukwiał się pompuje a Percula mości się jak kura na jajach... tylko że nie pozwala wpływać do ukwiału maluchom...


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.