Skocz do zawartości
inmar

Walniete testy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co o tym myśleć i nie wiem dalej podchodzić do tych testów.Kupiłem niedawno nowy test Salifierta na NO3 i któryś w takim razie jest do d...y.

Z lewej test który miał ważność do 02-1010 a od roku pokazywał mi NO3 blisko zera a z prawej,nowy z datą ważności do 10-2011.Wg wzornika stary pokazuje 0 a nowy 25 !!!!!!!!!!!!!!!:cursin

912a9be14d1e012cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa ponad dwa tygodnie ten nowy test i zbiegło się to z włożeniem pelletek przez co myślałem,że to ich efekt,ale przed chwilą kolega Bioły zapytał czy jestem pewny tego testu więc wyjąłem stary i zmierzyłem.Piszę z tego powody głupoty,że mi kulki tak podniosły poziom NO3 a tu chyba jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254542 andrniew :

To normalka , czym starszy test pokazuje bardziej optymistycznie.

Dlatego otwarte testy używam 3 miesiace nie więcej.

Ale mi tak pokazywał ponad rok.Porównam u kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie jestem pewien reszty bo Ca pokazuje ciągle za dużo a Mg ciągle za mało.Te testy kupiłem razem z NO3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemam słów, i po to sie wydaje kase żeby każdy pokazywał co innego porażka!!!!


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem stosować testy już kilka miesięcy temu bo to nie ma sensu profilaktycznie wymieniam absorbery i prefiltry do RO

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli testy Salifierta pokazują każdemu inaczej to jest sens właśnie sprawdzać nimi ? Mówimy,że są najlepsze a tu taka różnica.Może to przypadek jednostkowy,nie wiem,ale kto mi teraz powie jaki mam poziom NO3 a jaki cały czas miałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek miałem to samo

przez 1,5 roku test no3 pokazywał 0,a teraz kupiłem nowy i oooo rózowo


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe testy zakupiłem ok połowy marca.Pierwsze co zrobię to sprawdzę u co najmniej dwóch kolegów.Ale czy oni będą mieli dobre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze warto sprawdzic w jakims laboratorium. Pewnie sanepid i wodociagi zrobia odplatnie takie badania.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254646 piter39 :

Marek miałem to samo

przez 1,5 roku test no3 pokazywał 0,a teraz kupiłem nowy i oooo rózowo

Czyli stare nam fałszowały prawdziwy poziom NO3 i żyliśmy w świadomości jak to mamy niskie azotany.Może jakaś nauczka aby co jakiś czas sprawdzić wyniki u innych kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to daje do myślenia że salifert nie taki najlepszy i może trzeba by było spojrzeć przychylnym okiem na inne testy


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się tez nad tym zastnawailem np. seachema testy??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że salifert jest bardzo dobry,ale opakowanie to tragedia,nigdy nie możemy być pewni czy mamy stary czy nowy test a może tylko nowe opakowanie a test s...y pozdrawiam


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przed chwilą pobawiłem się z kolegą testami.Mój Salifiert na NO3 pokazuje ok.25mg/l,stary pokazuje zero.Test Seachem pokazał NO3-10mg/l.

Test Ca mój-440 a kolegi 400.

Test Mg mój-1320 a kolegi 1185.

Jest jeszcze niedokładność pomiarów i może samego testu bo mierzenie tej samej wody i tym samym testem przez każdego z nas i niby w ten sam sposób pokazało 1185 i 1275 Mg.

Już się sam pogubiłem.

Będzie okazja to jeszcze skonfrontuję to z innymi kolegami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo - stary test NO3 pokazywal 0 zawsze (nawet nawoz do kwiatkow z 10% azotanami pokazal na zero!! Oni do testow chyba cukier sypia...) Nowy pokazuje teraz 10mg/l ale nie obylo sie bez plagi cyjano i zejscia kilka korali (dlatego szukalem przyczyny co jest nie tak skoro azotany takie niskie = 0)

Jak zmianielem test na Mg - nowy pokazywal okolo 200mg/l wiecej - czyli z tragicznego 1000mg/l skoczylo do niskiego ale w miare akceptowalnego 1000mg/l w wodzie do podmian...

RECE OPADAJA!! I taki test kosztuje 40zl.... Albo i lepiej..

A takie pytanie na marginesie jaki test uzyc do dokladnego mierzenia NO3 - moj salifert pokazuje 0, 2, 10, 25, 50, 100 a Tu na forum ludzie widze pokazuja N03 0,1 albo 0,5... Uzywaja jakichs dokladniejszych testow czy moze Hanka ?


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,że duża grupa ludzi podaje co widzi a widzi co chce,jestem ciekaw ile tak naprawdę osób podaje prawidłowe wyniki.Bardzo często piszą,że PO4 0,01 a No3 niewykrywalne.Ile w tym prawdy ?

Inna sprawa to walnięte testy jak pisałem wcześniej,ale które z nich są prawdziwe ? Myślę,że te najświeższe.

Ps.Dobrze często porównywać u innych akwarystów,albo dokupić konkurencyjne np. Sachema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raku jak z góry w teście NO3 czy Po4 Saliferta widzisz 0 to patrzysz z boku pojemniczka z wodą i wynik dzielisz przez 10!


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar,

czy cos pokrecilem, czy porownujesz niewazny od lutego test z nowym ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje testy wszystkie mialy jeszcze z rok do przodu date waznosci.

Ja sie zastanawiam czasem czy aby te testy nie sa gdzies po drodze 'zamieniane' w koncu pudelko w zaden sposob niezabezpieczone przed wielokrotnym otwarciem..

Albo firmy produkujace te testy maja wszystkich w takim powazaniu ze laduja cokolwiek do butelek... Kwas sie skonczyl do testu ciul nalejemy onny albo wode i tez bedzie... W koncu z czegos musi wynikac to ze test WCALE nie dziala, a rozbieznosci w wynikach - no coz rozrzut rzedu 200mg/l w moim tescie MG to dobre kilka kropel, blizej kilkunastu niz kilku w sumie:) Wiec ciezko zrzucic to na karb niedokladnego wykonania....

Jako laik sie czasem zastanawiam czy to jest tak ciezko zrobic, czy moze tak firmy maja nas klientow w d...

Jako dygresja mam pytanie (nowy jestem w morszczyznie) kto zna sol ktora przy rozrobieniu z RO/DI ma takie parametry jak woda morska? Albo ciut wyzsze? Max MG na soli jakie widzialem to bylo 1140mg/l, kawalek do naturalnej poziomu wody morskiej (zakladajac ze test ktorym robilem pomiar zawyzal zanizal?). Puenta moja jest taka ze to chyba da sie zrobic (dobra sol, dokladne/dzialajace testy) tylko sie nie bardzo chce bo ludzie i tak kupia i to jeszcze za gruba kase... A jak nie dziala to kupia jeszcze raz...


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#293835 Stani :

Inmar,

czy cos pokrecilem, czy porownujesz niewazny od lutego test z nowym ?

Ostatni post w tym temacie dotyczył ogólnej opinii.Jeśli chodzi o wcześniejsze to był problem z starym bo od dawna wtedy pokazywał zero i obudziłem się jak kupiłem nowy.Ale czy nowy pokazuje dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.